Przejdź do treści

Menu główne:

Data publikacji: 03.12.2018 r.

Przełamanie seniorów. Zmiana Góralskiego jak marzenie
Każda seria dobiega końca, w przypadku Zawkrza zła passa czterech kolejnych porażek zakończyła się w Garwolinie. Podopieczni Szymona Zejera okazali się lepsi od czerwonej latarni rozgrywek, tamtejszej ekipy SPS 4CV Garwolin.
Premierowa partia przyniosła zaciętą walkę – nikt nie chciał odpuści, na punkt zdobyty przez zawkrzan, gospodarze odpowiadali tym samym. W efekcie wszystko rozstrzygnęło się w końcówce. Lepiej z presją poradzili sobie nasi gracze, przy stanie 23:23, dwie akcje z rzędu zakończyły się po ich myśli.
Na dodatek poszli za ciosem. Po zmianie stron narzucili swoje warunki, co się przejawiało nie tylko precyzyjną zagrywką, ale również równym i skutecznym blokiem. Garwolinianie nie poradzili sobie w takich okolicznościach, zdobyli zaledwie czternaście oczek.
Niestety zakończyć spotkania w trzech setach się nie udało. Miejscowi gracze wygrali partię, ale do tie-breaka nie doprowadzili. Mławianie przebudzili się w czwartej odsłonie, w czym pomogły m.in. kapitalne zmiany w wykonaniu Michała Góralskiego (zmienił kontuzjowanego Mateusza Paluszkiewicza) i Michała Drajera. Przebieg rywalizacji kontrolowali od pierwszej akcji, dzięki temu świętowali efektowny sukces.
Dziewiętnaście punktów zdobył dla Zawkrza Radosław Rochna. Czternaście w dwóch setach ugrał Góralski. Natomiast pozostali nasi gracze punktowali w taki sposób: Paluszkiewicz 5, Wiśniewski 4, Paweł Domżalski 6 (m.in. cztery skuteczne bloki), Drajer 4, Rybka 10 i Bober 9.

W sobotę 8 grudnia (godz. 18.30) Zawkrze zmierzy się na swoim boisku z SPS-em Ramot Jedlińsk

SPS 4CV Garwolin – KS Zawkrze Mława 1:3 (23:25, 14:25, 25:19, 19:25)
Zawkrze Mława: Paweł Domżalski, Mateusz Paluszkiewicz, Łukasz Bober, Robert Rybka, Radosław Rochna, Kacper Wiśniewski oraz Serafin Gruźlewski (libero) i Michał Góralski, Michał Drajer

Data publikacji: 02.12.2018 r.

KOLEJNY MIKOŁAJKOWY ZAWKRZE CUP ZA NAMI
Bardzo udany dla nas turniej Mikolajkowy zorganizowany przez nasz klub. Nasze miasto i klub reprezentowali uczniowie klas sportowych z SP7 i SP6. W zawodach wzięły udział klubowe drużyny z Warszawy, Sulejówka ,Żuromina, Szreńska, Lipowca i Mławy .
W rywalizacji dwójek na 30 zespołów pierwsze miejsce zajęli Adam Kobyłecki i Aleksander Osiecki z SP 7 !!! W kategorii trójek, najlepiej z naszych zawodników wypadli (również uczniowie Siódemki) Kuba Zaraziński, Karol Jastrzębski ,Kacper Sarnowski i Krzysztof Zembrzuski plasując sie na bardzo dobrym drugim miejscu!!!!! Wygrali chłopcy z MOS Wola Warszawa. Wszyscy zawodnicy otrzymali Mikołajkowe słodycze i pamiątkowe koszulki.
Data publikacji: 28.11.2018 r.

Wicher zawiał. Lider wygrał w trzech setach
Kryzys mławskiego Zawkrza trwa, podopieczni Szymona Zejera przegrali czwarty z rzędu mecz w rozgrywkach trzeciej ligi. Rywalizacja z liderem z Kobyłki zakończyła się bardzo szybko. Nasi gracze polegli w niespełna godzinę.
Spotkanie nie mogło potrwać dłużej, bowiem zawkrzanie zaprezentowali się z wyjątkowo słabej strony. Popełniali proste błędy w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Odrzuceni od siatki na skutek mocnego serwisu, podporządkowali się warunkom narzuconym przez rywali z powiatu wołomińskiego.
W premierowym secie emocje skończyły się, zanim zaczęła się prawdziwa rywalizacja. Od stanu 9:11 zawkrzanie potrafili zdobyć zaledwie cztery oczka. Sytuacja powtórzyła się w drugiej odsłonie – mocne zagrywki sprawiły, że goście szybko objęli czteropunktowe prowadzenie. Potem powiększali tylko swoją przewagę. W ostatecznym rozrachunku triumfowali różnicą aż jedenastu oczek.
Gospodarze próbowali jeszcze powalczyć w trzecim secie. W połowie przegrywali zaledwie 14:16. Niestety w kolejnej akcji Robert Rybka wyrzucił piłkę na aut po ataku z „krótkiej”. Potem rywale jeszcze poprawili, by ostatecznie ostatnią partię wygrać 25:20.
W sobotę 1 grudnia Zawkrze zmierzy się na wyjeździe z SPS 4CV Garwolin.

KS Zawkrze Mława – Wicher Kobyłka 0:3 (13:25, 14:25, 20:25)
Zawkrze Mława: Paweł Domżalski, Mateusz Paluszkiewicz, Łukasz Bober, Robert Rybka, Radosław Rochna, Kacper Wiśniewski, oraz Serafin Gruźlewski (libero) i Michał Góralski, Tomasz Szwęch (libero), Cezary Kaliszewski, Krzysztof Szafraniec,