AKTUALNOŚCI > 2015

Data publikacji : 21.12.2015

Pierwszy triumf Zawkrza!!!
Siatkarze Zawkrza Mława długo czekali na pierwsze ligowe zwycięstwo.
Siatkarze Zawkrza Mława wygrali pierwszy mecz w rozgrywkach trzeciej ligi mazowieckiej w tym sezonie. W sobotę 19 grudnia podopieczni Szymona Zejera pokonali przed własną publicznością 3:0 SPS Volley Ostrołęka.

Od początku sobotniej konfrontacji mławscy siatkarze zagrali bardzo skoncentrowani. Nie popełniali prostych i niewymuszonych błędów. Tego nie można powiedzieć o gościach, którzy mylili się w każdym elemencie. To miało przełożenie na wynik, Zawkrze wygrało do 17.

Na drugą partię goście wyszli mocno zmobilizowani. Dzięki temu nie pozwolili odskoczyć z prowadzeniem naszej drużynie. Przez większość tego seta trwała walka punkt za punkt. W końcówce sporo pretensji trener Zawkrza, Szymon Zejer miał do sędziów spotkania, którzy według niego zabrali jego drużynie dwa punkty. Tych punktów na szczęście nie zabrakło do zwycięstwa, bo kapitalnie w końcówce zagrali nasi gracze. Ostatnią piłkę skończył Tomasz Szwęch i Zawkrze wygrało do 23.

W trzeciej odsłonie znów proste błędy zaczęli popełniać przyjezdni. A nasz zespół konsekwentnie dążył do zwycięstwa. Świetną partię w ataku rozgrywał Kacper Kuciński. Dobrą zmianę dał Damian Łuniewski, który pojawiał się na placu gry w miejsce Roberta Rybki. Ostatecznie Zawkrze triumfowało w tej partii do 21, a w całym spotkaniu sięgnęli po pełna pulę punktów.

- Chłopcy naprawdę ciężko trenują, ale do tej pory nie było tego widać w meczach. Dzisiaj zagrali bardzo dobrze, czuli się na parkiecie bardzo pewnie i to miało odzwierciedlenie w wyniku. To zwycięstwo chciałbym zadedykować prezesowi, Grzegorzowi Morawskiemu, który zapewnia nam doskonałe warunki do pracy – powiedział szkoleniowiec Zawkrza, Szymon Zejer.

Zawkrze Mława – SPS Volley Ostrołęka 3:0 (17, 23, 21)

Zawkrze: Kłosowski, Szwęch, Trzciałkowski, Kuciński, Rybka, Bober, Podlaski (libero) oraz Łuniewski, Kwieciński.

Opublikowano: 14 grudnia 2015

Nieciekawa sytuacja Zawkrza, kadeci odpadli z Polonezem
Dwa mecze w miniony weekend rozegrali seniorzy Zawkrza Mława, występujący w rozgrywkach trzeciej ligi. W piątek 11 grudnia podopieczni Szymona Zejera zmierzyli się na wyjeździe z Kozienicami, natomiast w niedzielę 13 grudnia z Apisem Mokobody. Obydwa spotkania zakończyły się porażkami mławian 0:3.
W starciu z Kozienicami szkoleniowiec Zawkrza miał do dyspozycji zaledwie 9 graczy. Z konieczności na libero wystąpił kadet, Miłosz Kwieciński. Dodatkowo nasza drużyny spóźniła się na mecz i musiała wyjść na parkiet praktycznie bez rozgrzewki. To odbiło się na grze. Gospodarze skrzętnie to wykorzystali i szybko wygrali set otwarcia do 13. W kolejnych partiach było lepiej, ale doświadczenie kozieniczan wzięło górę. KKS zwyciężył w drugiej odsłonie do 20, a w trzeciej do 21.
Dwa dni później mławianie rywalizowali z Apisem Mokobody. Było to starcie zespołów, które przed rozpoczęciem gry nie miały na koncie punktów. Wydawało się, że dla mławskich siatkarzy jest to idealny rywal na przełamanie. Niestety brak ogrania na poziomie seniorów sprawił, że ekipa Szymona Zejera znów musiała uznać wyższość przeciwnika. Drużyna z Mokobód triumfowała 3:0 w setach do 21, 13 i 21.
Kolejny mecz seniorzy zagrają przed własną publicznością w sobotę 19 grudnia o godzinie 17.00 z SPS Volley Ostrołęka.

Kadeci nie dali rady
W ślady starszych kolegów poszli też kadeci Zawkrza, którzy w sobotę 12 grudnia zakończyli zmagania w fazie play-off o mistrzostwo drugiej ligi mazowieckiej. Mławianie po raz drugi ulegli Polonezowi Wyszków, tym razem 1:3 i odpadli z dalszej rywalizacji. W pierwszym spotkaniu padł rezultat 0:3. Podopieczni Macieja Główczyńskiego przeważali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i zasłużenie zagrają w finale play-offów.

KKS Kozienice – Zawkrze Mława 3:0 (13, 20, 21)
Apis Mokobody – Zawkrze Mława 3:0 (21, 13, 21)
Zawkrze: Szwęch, Kłosowski, Trzciałkowski, Łuniewski, Kuciński, Margas, Podlaski (libero) oraz Rybka, Kołakowski, Fijałkowski

Opublikowano:
7 grudnia 2015

Punkty były blisko
Siatkarze seniorzy Zawkrza Mława przegrali czwarte spotkanie w tym sezonie, ulegając w sobotę 5 grudnia 1:3 MKS MDK Warszawa. Nasza drużyna była blisko zdobycia pierwszych punktów, ale w czwartej odsłonie nie potrafiła wykorzystać kilkupunktowej przewagi.

Po słabym początku i porażce w pierwszym secie do 13, w kolejnych odsłonach podopieczni Szymona Zejera walczyli z rywalem jak równy z równym. Duży wpływ na to miała poprawa gry w przyjęciu. Nasi zawodnicy nie mieli praktycznie żadnych problemów z zagrywką gości. Druga partia padła łupem mławian, którzy wygrali do 27. Blisko powtórzenia tego wyczynu, a co za tym idzie zdobycia pierwszego punktu Zawkrze było w secie numer cztery. Drużyna z Mławy prowadziła różnicą trzech punktów, ale to goście ostatecznie zwyciężyli 26:24, a w całym meczu 3:1.

- Cały czas płacimy “frycowe” za brak doświadczenia mojego młodego zespołu. Goście byli w naszym zasięgu i tym bardziej boli, że nie zdołaliśmy wywalczyć punktów – powiedział tuż po meczu trener Zawkrza, Szymon Zejer.

Zawkrze Mława – MKS MDK Warszawa 1:3 (-13, 27, -20, -24)

Zawkrze: Trzciałkowski, Szwęch, Kołakowski, Kłosowski, Podlaski (libero), Kuciński, Bober, Margas, Fijałkowski, Łuniewski.