Menu główne:

AKTUALNOŚCI > 2012

Data publikacji: 21.12.2012
Mazowiecka Liga Juniorów – Presja zżarła Zawkrze

Od porażki 1:3 z Huraganem Wołomin, rywalizację w finale drugoligowych rozgrywek rozpoczęli juniorzy Zawkrza. Podopieczni Szymona Zejera wygrali wprawdzie pierwszego seta, jednak kolejne padły łupem przyjezdnych. Rewanż w styczniu 2013 roku.

Przed pierwszą piłką trudno było wskazać faworyta pojedynku. Obydwie drużyny w półfinałach sprawiły niespodzianki i ograły zwycięzców grup. Początkowe fragmenty wskazywały, że Zawkrze może odnieść gładkie zwycięstwo. Tak jak w starciu z MDK-iem dobra zagrywka oraz szczelny blok mocno utrudniały grę przeciwnikowi. Nasz zespół wygrał tę odsłonę do 18. W kolejnej partii nastąpiła niespodziewana zmiana ról na parkiecie. Podopieczni Macieja Alancewicza zaczęli grać zdecydowanie lepiej. Naszej drużynie nie pomogły zmiany personalne. Przyjezdni wygrali tego seta do 20, a kolejne do 16 i 20.
- Po wygranej pierwszej partii zbyt szybko uwierzyliśmy w końcowe zwycięstwo, daliśmy się rozkręcić przeciwnikowi, który to wykorzystał i wygrał zasłużenie- powiedział po meczu szkoleniowiec Zawkrza, Szymon Zejer.
Termin rewanżu nie jest jeszcze znany, wiadomo że spotkanie odbędzie się w styczniu 2013 roku.

Zawkrze Mława – Huragan Wołomin 1:3 (18, -20, -16, -20)
Łaszcz, Pawlicki, Gumowski, Załęcki, Sadowski, Paluszkiewicz, Gołyński (libero) oraz Welenc, Dudkiewicz, Bielski

Data publikacji: 18.12.2012
W czwartek finał II ligi juniorów

Juniorzy mławskiego Zawkrza awansowali do finału drugiej ligi wojewódzkiej. W czwartek 20 grudnia rozegrają w jego ramach pierwszy mecz z Huraganem Wołomin. Spotkanie odbędzie się na sali I LO, początek godz. 18.30.
Awans nasi zawodnicy przypięczetowali w rewanżowej rywalizacji z MDK-iem II Warszawa. Na własnym boisku siatkarze trenowani przez Szymona Zejera wygrali 3:0. W rewanżu wystarczała im wygrana w zaledwie jednym secie.

Pierwszego seta wygrali rywale z Warszawy. Jednak w kolejnym lepsi byli już mławianie, wygrywając seta 25:18. Także kolejny zakończył się po ich myśli – stanęli przed szansą wygrania także drugiego meczu z MDK-iem. Jednak końcówka pojedynku należała do warszawian. W czwartym secie doprowadzili do remisu 2:2. Także w tie-breaku byli górą, ale nie miało to już jednak żadnego wpływu na losy dwumeczu.

Zawkrze zagrało w składzie Damian Łaszcz, Łukasz Pawlicki, Bartosz Załęcki, Łukasz Gumowski, Karol Gołyński (libero), Mateusz Paluszkiewicz, Dominik Sadowski, Magnus Dudkiewicz, Maciej Walczak, Eryk Wódkiewicz, Dawid Bielski.
MDK II Warszawa – KS Zawkrze Mława 3:2 (25:14, 18:25, 19:25, 25:18, 15:12).

Data publikacji: 17.12.2012
Problemy z rozgrywającymi, seniorzy bez punktów

Od porażki rundę rewanżową zaczęli seniorzy Zawkrza Mława. Nasz zespół uległ w sobotę 0:3 AZS-owi Olsztyn. Było to ostatnie spotkanie w 2012 roku. Przed meczem szkoleniowiec naszej drużyny miał spore problemy z obsadą pozycji rozgrywającego. Do kontuzjowanego Michała Pietrewicza dołączył Michał Słomiński, który w przeddzień spotkania złamał palec. Ten drugi ostatecznie zagrał na parkiecie kortowskiej hali, ale jego uraz odbił się na dyspozycji. Niewiele zabrakło, by Zawkrze zwyciężyło w pierwszej odsłonie. Gospodarze prowadzili w pewnym momencie 16:12, jednak nasz zespół zdołał doprowadzić do wyrównania. W końcówce mieliśmy w górze piłkę setową, jednak nie zdołaliśmy jej wykorzystać. Swojej szansy nie zmarnowali olsztynianie, którzy zwyciężyli do 26. W drugim secie nasi gracze byli tylko tłem dla rozpędzonych rywali. Wynik 25:13 dla AZS-u mówi sam za siebie. Nie lepiej prezentowali się podopieczni Grzegorza Kucińskiego w trzeciej partii. Lepsze fragmenty gry przeplatali słabszymi. Miejscowi skrzętnie to wykorzystali. AZS wygrał tę odsłonę do 17 i zgarnął komplet punktów.
- Kontuzja Michała Słomińskiego niestety odbiła się na grze całego zespołu. Na szczęście mamy teraz trzy tygodnie przerwy, więc kontuzjowani zawodnicy będą mogli się wykurować. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy szansy w pierwszym secie, bo kto wie jak potoczyłyby się losy tego meczu- mówił tuż po zakończeniu pojedynku w Olsztynie, Grzegorz Kuciński, szkoleniowiec Zawkrza.
Kolejny mecz nasza ekipa rozegra w styczniu 2013 roku. Przeciwnikiem Zawkrza będzie LKS Rzeczyca.

AZS UWM II Olsztyn – Zawkrze Mława 3:0 (26, 13, 17)
Zawkrze: Słomiński, Borko, Kowalczyk, Wiśniewski, Witkowski, Domżalski, Gruźlewski (libero) oraz Szwęch, Załęcki, Rybka

Data publikacji: 14.12.2012
Juniorzy utrzymali przewagę

Siatkarze juniorów Zawkrza awansowali do finału rozgrywek II ligi mazowieckiej. Nasz zespół przegrał 2:3 w Warszawie z drugim MDK-iem, jednak tydzień wcześniej na własnym parkiecie pokonał rywali bez straty seta.
- Mimo iż do awansu potrzebowaliśmy tylko seta, jechaliśmy do Warszawy by wygrać – mówił przed meczem szkoleniowiec Zawkrza, Szymon Zejer.
Początkowo jego podopieczni mieli dużo problemów z warszawianami. Efektem tego była szybka wygrana do 14 siatkarzy MDK-u. Reprymenda w przerwie podziałała, bo na drugą odsłonę wyszedł już inny zespół Zawkrza. Dobra zagrywka oraz gra w bloku zaowocowały zwycięstwem naszej drużyny do 18. Od trzeciego seta obaj trenerzy zaczęli eksperymentować ze składami. Ta odsłona meczu należała do mławskiego zespołu (wynik do 19), jednak dwie kolejne wygrali gospodarze. Rywalem Zawkrza w finale drugoligowych rozgrywek będzie zwycięzca dwumeczu pomiędzy NOSiR-em Nowy dwór Mazowiecki, a Huraganem Wołomin.

MDK II Warszawa – Zawkrze Mława 3:2 (-14, 18, 19, -18, -12)
Łaszcz, Załęcki, Gumowski, Paluszkiewicz, Pawlicki, Sadowski, Gołyński (libero) oraz Bielski, Walczak, Dudkiewicz, Welenc.

Data publikacji: 10.12.2012
Zawkrze przegrywało 0:2, ale zdobyło punkt

Na zakończenie pierwszej rundy siatkarze Zawkrza zdobyli jeden punkt w Augustowie. Nasz zespół przegrywał już 0:2, jednak zdołał odrobić straty. W sobotę na początek rundy rewanżowej podopieczni Grzegorza Kucińskiego zagrają w Olsztynie z AZS-em.
Rywal z Augustowa nie leży naszemu zespołowi. Do tej pory Zawkrze w starciach z tą drużyną nie wygrało. W ubiegłym roku mecz w Augustowie zakończył się szybką wygraną 3:0 Centrum. Tym razem tak łatwo gospodarze nie mieli. Od początku w grze obydwu ekip widać było sporo nerwowości. W Zawkrzu z konieczności na rozegraniu wystąpił Michał Słomiński. Nasz młody zawodnik wytrzymał ciśnienie i z piłki na piłkę rozumiał się z partnerami coraz lepiej. Pierwszy set zakończył się wygraną miejscowych do 27. W drugiej partii podopieczni Wojciecha Iwanowicza prowadzili już 17:13. Zawkrze zbyt późno wzięło się za odrabianie strat i przegrało do 22. Kiedy w trzeciej odsłonie spotkania Centrum prowadziło 12:5 wydawało się, że jest po meczu. Mozolna pogoń za przeciwnikiem opłaciła się, a nasz zespół doprowadził do wyrównania po 22. Dwa bloki z rzędu oraz atak Mikołaja Borki zakończyły set, wygraną do 23. Początek kolejnej partii należał do będących na fali podopiecznych Grzegorza Kucińskiego. Nasza drużyna objęła prowadzenie 7:5. Po ataku Piotra Wiśniewskiego Zawkrze prowadziło 20:19. Przy stanie 22:22 dwa skuteczne ataki wykonali Borko i Wiśniewski, a zwycięstwo naszemu zespołowi dał atak w taśmę gracza z Augustowa. Tie- break przyniósł nie mniej emocji kibicom zebranym w augustowskiej hali. Gospodarze prowadzili od początku, najpierw 11:6 i 12:7. Trudna zagrywka Tomasza Szwęcha i blok naszych siatkarzy doprowadził do remisu po 13. Pierwszy meczbol dla Centrum obronił Piotr Domżalski, który skutecznie obił blok rywali. Drugiej szansy gospodarze nie zmarnowali i asem serwisowym zakończyli pojedynek.

Centrum Augustów – Zawkrze Mława 3:2 (-27, -22, 23, 22, -14)
Zawkrze: Słomiński, Wiśniewski, Kowalczyk, Borko, Witkowski, Domżalski, Gruźlewski (libero) oraz Szwęch, Rybka, Załęcki

Data publikacji: 06.12.2012
Mazowiecka Liga Juniorów – Zawkrze blisko I ligi

Juniorzy Zawkrza postawili duży krok w kierunku awansu do I Ligi Mazowieckiej Siatkarzy. Podopieczni Szymona Zejera w pierwszym pojedynku finałowym rozgrywek II ligi, pokonali na własnym parkiecie 3:0 MDK II Warszawa. Rewanż w następny czwartek w stolicy.
Faworytem wczorajszej potyczki był klub z Warszawy, który wyszkolił w przeszłości takie gwiazdy siatkówki jak Paweł Zagumny czy Paweł Papke. Nasz zespół rozpoczął mecz bez żadnego respektu dla rywala. Dzięki dobrej grze w bloku nasi zawodnicy objęli prowadzenie 10:5. Z czasem goście zaczęli niwelować straty by pod koniec partii wyjść na prowadzenie 23:20. Wtedy w polu zagrywki pojawił się Dominik Sadowski, który trudną zagrywką uprzykrzył życie graczom MDK-u. Podopieczni Szymona Zejera wyszli na prowadzenie, które ostatnim atakiem zwieńczył Łukasz Pawlicki. Druga odsłona spotkania rozpoczęła się lepiej dla przyjezdnych. Warszawianie prowadzili w pewnym momencie nawet siedmioma punktami (11:4). Nie potrafili dobić przeciwnika, co skończyło się dla nich znów porażką. Przy stanie 19:22 świetną pracę na zagrywce wykonał Mateusz Paluszkiewicz. Jego koledzy w polu zatrzymali ataki oraz wyprowadzili skuteczne kontry. Zawkrze wygrało tego seta do 24. Najbardziej zacięta była trzecia partia. Obie drużyny popełniły bardzo mało błędów w polu zagrywki. To przełożyło się na to, że żaden zespół nie potrafił odskoczyć rywalowi. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali nasi siatkarze i to Zawkrze mogło cieszyć się ze zwycięstwa.
- Wynik w pełni nie odzwierciedla tego co działo się na boisku. Każdy z setów kończył się na przewagi, mnie cieszy fakt że w każdej z odsłon byliśmy górą. Przed rewanżem stawia to nas na dobrej pozycji, musimy w Warszawie wygrać zaledwie seta. Jedziemy jednak do stolicy po zwycięstwo- mówił po spotkaniu szczęśliwy szkoleniowiec, Szymon Zejer.
Zadowolenia ze zwycięstwa młodych graczy nie krył również obserwujący mecz trener seniorów, Grzegorz Kuciński.
- Gratuluję Szymonowi oraz chłopcom dobrej gry, która zaowocowała wygraną. Dla mnie awans do pierwszej ligi juniorów jest tak samo ważny jak gra w II lidze seniorów- komentuje pierwszy opiekun Zawkrza.

Zawkrze Mława – MKS MDK II Warszawa 3:0 (25, 24, 25)
Zawkrze: Łaszcz, Pawlicki, Gumowski, Paluszkiewicz, Sadowski, Załęcki, Gołyński (libero) oraz Dudkiewicz

Data publikacji: 03.12.2012
Zawkrze wygrywa morderczy tie- break

Siatkarze Zawkrza wygrali po raz drugi w sezonie 2012/2013. Podopieczni Grzegorza Kucińskiego pokonali w weekend 3:2 MOS Wolę Warszawa. MVP spotkania został wybrany Piotr Wiśniewski, zdobywca 22 punktów.
Początkowe fragmenty sobotniej potyczki nie wskazywały, że będzie to taki thriller. Goście z Warszawy grali bardzo dobrze w bloku oraz sprawiali dużo problemów swoją zagrywką. W ekipie ze stolicy wystąpił wychowanek Startu Lipowiec Kościelny, Piotr Cichocki. Pierwszy set zakończył się wygraną MOS-u do 19. Kolejna odsłona również nie zaczęła się zbyt pomyślnie dla Zawkrza. Za nie radzącego sobie na tym etapie meczu, Piotra Domżalskiego wszedł Łukasz Pawlicki. Przerwa kapitanowi naszego zespołu wyszła na dobre, bo gdy pojawił się ponownie na boisku był nie do zatrzymania. Skuteczny atak Domżalskiego zakończył tę partię, a nasza drużyna wygrała do 23. W trzecim secie emocje boiskowe zeszły na dalszy plan wobec skandalicznych decyzji arbitrów tego pojedynku. W pewnym momencie warszawianie prowadzili już 7:3. Pogoń Zawkrza przyniosła efekt w końcówce, którą podopieczni Grzegorza Kucińskiego rozstrzygnęli na swoją korzyść. Świetnie w ataku spisywali się Wiśniewski oraz Mikołaj Borko. Gdy wydawało się, że trzy punkty zostaną w Mławie o gry wrócili siatkarze Krzysztofa Wójcika. MOS wygrał czwartą partię do 23. O wyniku rozstrzygnąć musiał tie- break. Tę odsłonę lepiej zaczęli przyjezdni, którzy prowadzili już 5:1 oraz 8:5. Wszystko uległo zmianie gdy przy stanie 10:12 w polu zagrywki pojawił się Wiśniewski. Serwis naszego gracza przysporzył wiele problemów rywalowi. Zawkrze wyszło na prowadzenie 13:12. Rywalizację zakończył skutecznym atakiem późniejszy MVP, Wiśniewski. Z takim samym dorobkiem punktowym, 22 punktów, mecz zakończył Borko.
W następnej serii gier Zawkrze zmierzy się na wyjeździe z Centrum Augustów. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 9 grudnia.

Zawkrze Mława - MOS Wola Warszawa 3:2 (-19, 23, 23, -23, 16)
Zawkrze: Pietrewicz (1pkt), Borko (22pkt), Kowalczyk (5pkt), Wiśniewski (22pkt), Witkowski (9pkt), Domżalski (13pkt), Gruźlewski (libero) oraz Pawlicki, Słomiński