Menu główne:

AKTUALNOŚCI > 2014

Data publikacji: 01.04.2014
Start Lipowiec Kościelny zdobył puchar prezesa Zawkrza

Podopieczni Jarosława Mierzwiaka ze Startu Lipowiec Kościelny wygrali w Mławie turniej piłki siatkowej o puchar prezesa klubu Zawkrze. W finale drużyna z Lipowca Kościelnego pokonała w dwóch setach gospodarzy imprezy.

W sumie na starcie sobotnich zawodów stanęło sześć ekip. Oprócz dwóch zespołów Zawkrza (kadeci i juniorzy) oraz jednego z Lipowca Kościelnego, w turnieju wystąpili także gracze z Makowa Mazowieckiego, Nowego Dworu Mazowieckiego i Płońska. Wszystkie drużyny zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne.

W pierwszej bezkonkurencyjni okazali się siatkarze Startu, którzy bez straty seta pokonali kadetów Zawkrza oraz Rutki Płońsk. Bardziej zacięta była rywalizacja o drugie miejsce premiowane awansem do półfinału. O końcowym wyniku konfrontacji Zawkrza z Rutkami rozstrzygnąć musiał tie-break, w którym górą byli podopieczni Tomasza Cudnego.

Więcej powodów do zadowolenia szkoleniowcowi mławskiego klubu dostarczyli juniorzy, którzy pewnie po 2:0 odprawili zespoły z Makowa Mazowieckiego i Nowego Dworu Mazowieckiego. Stawkę półfinalistów uzupełnili zawodnicy Macovi, którzy w dwóch setach pokonali Jedynkę.

Drużyny, który wygrały rywalizację grupową awansowały także do finału. W półfinałach więcej kłopotów mieli siatkarze z Lipowca Kościelnego, którzy potrzebowali aż trzech partii by zwyciężyć Macovię Maków Mazowiecki. W starciu dwóch ekip Zawkrza, górą pewnie byli juniorzy. W finale doszło do derbów powiatu mławskiego. Po dwóch setach ręce w geście triumfu mogli unieść zawodnicy Startu. Na trzeciej pozycji zmagania ukończyła Macovia, która w decydującym meczu pokonała 2:1 kadetów Zawkrza.

Indywidualne wyróżnienia

MVP turnieju wybrano Łukasza Janiszewskiego ze zwycięskiego zespołu. Jego klubowy kolega, Piotr Meredyk został uznany najlepszym atakującym. Ponadto wyróżniono: Karola Gołyńskiego (najlepszy libero), Bartosza Frankowskiego (najlepszy przyjmujący) i Mateusza Trzciałkowskiego (najlepszy środkowy) wszyscy Zawkrze oraz Mateusza Chodkowskiego (najlepszy rozgrywający) z Macovi.