Idź do spisu treści

Menu główne:

AKTUALNOŚCI > 2015

Data publikacji: 20.04.2015
Druga wygrana Zawkrza w derbach, mławscy siatkarze utrzymali się w trzeciej lidze

Siatkarze Zawkrza po zwycięskim spotkaniu w Żurominie
Siatkarze Zawkrza zapewnili sobie utrzymanie w rozgrywkach trzeciej ligi. Stało się tak, dzięki zwycięstwu 3:0 w Żurominie nad Iskrą Volley Zielona. Podopieczni Szymona Zejera przystąpili do meczu, który rozegrano w piątek 17 kwietnia, bardzo zmobilizowani.

Od samego początku mławska drużyna popełniała niewiele błędów co zaowocowało pewną wygraną w pierwszym secie do 20. W drugiej odsłonie Zawkrze zagrało słabiej, jednak w decydującym momencie potrafiło przechylić szalę na swoją korzyść. Trzecia partia to popis graczy z Mławy, którzy górowali nad rywalem w każdym elemencie. Dzięki zwycięstwu za trzy punkty Zawkrze zapewniło sobie na kolejkę przed końcem utrzymanie w trzeciej lidze. W sobotę 18 kwietnia nasi siatkarze rozegrali ostatni mecz w tym sezonie z Powsinkiem Wilanów. Po wygraniu pierwszego seta przez Zawkrze, później w poczynania mławian wkradło się zbyt duże rozluźnienie. Goście to wykorzystali i sięgnęli po komplet punktów.

Iskra Volley Zielona- Zawkrze 0:3 (20, 24, 16)

Zawkrze- Powsinek Wilanów 1:3 (25, – 24, -17, -25)

Zawkrze: Borowski, Szwęch, Kowalczyk, Sadowski, Cichowski, Rybka, Gołyński (libero) oraz Gruźlewski, Włodarski, Frankowski, Trzciałkowski.

Data publikacji: 13.04.2015
Zawkrze wygrało z Iskrą Zielona

Siatkarze Zawkrza Mława wygrali pierwszy mecz w sezonie przed własną publicznością. W sobotę 11 kwietnia podopieczni Szymona Zejera pokonali po tie breaku Iskrę Volley Zielona. Wygrana w derbach Ziemi Zawkrzeńskiej znacznie przybliża mławski zespół do utrzymania w III lidze.

Spotkanie derbowe obfitowało w dramaturgię. Zawkrze pomimo niezłego początku przegrało set otwarcia 25:23. Z lepszej strony mławianie pokazali się w drugiej partii, w której zwyciężyli do 22. Nie mniej emocji było w trzeciej odsłonie. Walka toczyła się punkt za punkt, ale więcej zimnej krwi w końcówce zachowali goście i to oni triumfowali do 23. To postawiło nasz zespół w trudnej sytuacji. Ewentualna porażka oddalała siatkarzy Szymona Zejera od utrzymania. Na szczęście jego zawodnicy znów zagrali lepiej. Dzięki dobrej grze Bartosza Frankowskiego i Łukasza Cichowskiego, Zawkrze wygrało do 22 i doprowadziło do wyrównania. Tie break lepiej rozpoczął się dla Iskry. Przy zmianie stron przyjezdni prowadzili 8:4. Do stanu 13:9 kontrolowali grę. Wtedy do głosu doszli gospodarze. Trudną zagrywkę posyłał Tomasz Szwęch, a świetnie w bloku zagrali Robert Rybka i Filip Kowalczyk. Po jednym z nich zrobił się remis, a ostatni punkt Zawkrze zdobyło po błędzie w ataku zawodnika Zielonej.

Rewanżowy mecz z Iskrą zostanie rozegrany w piątek 17 kwietnia w Żurominie. Dzień później w hali I LO w Mławie, Zawkrze zagra ostatni mecz w sezonie z Powsinkiem Wilanów. Początek rywalizacji o godz. 17.00.

Zawkrze Mława – Iskra Volley Zielona 3:2 (-23, 22, -23, 22, 13)

Zawkrze: Borowski, Szwęch, Rybka, Kowalczyk, Sadowski, Cichowski, Gołyński (libero) oraz Gruźlewski, Włodarski, Trzciałkowski, Frankowski, Andrzejewski.

Data publikacji: 09.04.2015
Końcówka sezonu zadecyduje o losie siatkarzy Zawkrza

Przed siatkarzami Zawkrza mecze, które zadecydują o pozostaniu w trzeciej lidze
Własny parkiet nie jest w tym sezonie atutem siatkarzy Zawkrza Mława. Podopieczni Szymona Zejera nie wygrali u siebie jeszcze ani jednego meczu. Nie inaczej było w przedświąteczną sobotę w starciu z Lesanem Halinów, które goście zwyciężyli 3:0.

Początek spotkania nie zwiastował łatwego zwycięstwa gości. Mławska drużyna toczyła wyrównany bój z czołowym zespołem trzeciej ligi. Dopiero w końcówce pierwszej odsłony proste błędy przesądziły o wygranej Lesana 25:19. Drugi set był popisem przyjezdnych. Zdecydowaną przewagę udokumentowali oni triumfem 25:14. Zawkrze przebudziło się w partii numer trzy. Przez większość seta mławianie prowadzili i wydawało się, że dowiozą przewagę do końca. Po raz kolejny brak koncentracji przesądził o tym, że halinowianie zwyciężyli w końcówce. Ostatecznie set ten zakończył się ich wygraną 25:22, a w całym spotkaniu 3:0.

Przed siatkarzami z Mławy teraz trzy bardzo ważne mecze. Dwukrotnie naprzeciw Zawkrza wybiegnie Iskra Zielona. Obydwie drużyny walczą o utrzymanie i każdy punkt zdobyty w obydwu konfrontacjach przybliży jedną z nich do tego celu. Pierwsze starcie już w najbliższą sobotę 11 kwietnia o godzinie 17.00 w Mławie.

Zawkrze Mława – Lesan Halinów 0:3 (19, 14, 22)

Zawkrze: Rybka, Szwęch, Cichowski, Łaszcz, Borowski, Gruźlewski (libero), Gołyński (libero) oraz Sadowski, Kowalczyk, Włodarski, Andrzejewski, Trzciałkowski.