Menu główne:

AKTUALNOŚCI

Data publikacji : 30.04.2017
ZAWKRZE z awansem do III ligi!!!
Siatkarze Zawkrza Mława awansowali do III ligi Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej, zajmując II miejsce. W turnieju najlepsi okazali się zawodnicy gospodarzy zespół Campera Wyszków. MMKS Mińsk Maz. Zajął III miejsce.

W pierwszym meczu sobotniego turnieju na parkiecie mogliśmy zobaczyć gospodarzy - Campera Wyszków i MMKS Mińsk Mazowiecki. Faworytem spotkania byli wyszkowianie, co udowodnili na boisku. Podopieczni Macieja Główczyńskiego w premierowej odsłonie spisywali się bardzo dobrze. Goście nie byli w stanie zaskoczyć dobrze dysponowanych przyjmujących Campera, w efekcie czego Przemysław Czerwiński mógł z łatwością gubić blok. Pierwszą partię gracze z Wyszkowa wygrali 25:20. W kolejnej partii wyszkowscy siatkarze spisali się jeszcze lepiej, w ataku brylował Tobiasz Wojtkowski. Do jego poziomu dostosowali się koledzy i Camper wygrał 25:14.

Tak wysoka wygrana uśpiła nieco gospodarzy, co było widać w secie numer trzy. Chwilę dekoncentracji zespołu Główczyńskiego wykorzystali siatakrze MMKS-u. Ekipa z Mińska Mazowieckiego do samego końca walczyła o wygranie meczu i odwrócenie losów seta. Końcówka trzeciej i jak się okazało ostatniej partii była bardzo emcjonująca, wyszkowianie bronili kilka piłek setowych i ostatecznie wygrali 28:26 i cały mecz 3:0.
CAMPER WYSZKÓW-MMKS Mińsk Mazowiecki 3:0 (25:20, 25:14, 28:26)

W drugim meczu rywalizacji o trzecią ligę, kibice mogli zobaczyć bardzo ciekawy mecz pomiędzy MMKS-em Mińsk Mazowiecki a Zawkrzem Mława. Walczący o pozostanie w turnieju zawodnicy z Mińska Mazowieckiego bardzo ambitnie podeszli do tego pojedynku. Wyraźnie zaskoczyli zespół z Mławy, który był faworytem tego starcia. Po dwóch setach mieliśmy remis 1:1. Trzecią odsłonę wygrali siatkarze z MMKS-u, w partii numer cztery nastąpiło przebudzenie zespołu z Mławy. Podopieczni Szymona Zejera doprowadzili do tie-breaka, którego wygrali i w tym momencie zapewnili sobie i Camperowi awans do III ligi.
MMKS Mińsk Mazowiecki - Zawkrze Mława 2:3 (22:25, 25:22, 25:20, 16:25, 15:9)

Ostatni mecz turnieju był już tylko formalnością, Camper Wyszków i Zawkrze Mława miały już wywalczony awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Spotkanie zaczęło się od dominacji Campera, bardzo dobrze spisywali się bracia Tobiasz i Karol Wojtkowski. To głównie oni doprowadzali do nerwów graczy z Mławy. Przeciwnicy nie mieli szans powstrzymać blokiem graczy Campera. Podopieczni Macieja Główczyńskiego gładko wygrali dwie pierwsze partie i wtedy starcili Tobiasza Wojtkowskiego. Atakujący wyszkowskiego zespołu musiał opuścić parkiet ze względu na skurcz, który wyeliminował go z daleszej gry. Od tego momentu Zawkrze wróciło do rywalizacji, podpieczni Zejera odwrócili losty trzeciego seta na swoją korzyść. Wyszkowianie mieli spore problemy z przyjęciem zagrywki rywala. Set numer cztery również należał do Zawkrza. W tie-breaku do gry wrócili gospodarze. Camper przypomniał sobie dobrą grę z dwóch pierwszych odsłon i wygrał piatą partię i cały mecz 3:2 przypieczętowując awans i zwycięstwo w turnieju.
KS Camper Wyszków - Zawkrze Mława 3:2

Po ostatnim gwizdku odbyła się ceremonia wręczenia medali, a także nagród indywidualnych. Pamiątkowe statuetki i medal wręczała zastępca burmistrza Wyszkowa Pani Aneta Kowalewska, Michał Giziński- członek zarządu Campera Wyszków oraz Michał Rymko z Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej. Najlepszym atakującym został Karol Wojtkowski (Camper Wyszków), przyjmująśrodkowym Dariusz Szulik (Camper Wyszków). MVP turnieju wybrano Tobiasza Wojtkowskiego. W naszym zespole wyróżnienia trafiły do Serafina Gruźlewskiego – najlepszy libero oraz do Piotrka Domżalskiego – najlepszy przyjmujący.

ZAWKRZE MŁAWA: K. Gołyński (libero); T. Szwęch; M. Paluszkiewicz; F. Kowalczyk; P. Fijałkowski; K. Kłosowski; P. Kuźniarski; Ł. Cichowski; D. Łuniewski, D. Ankiewicz; R. Rybka; S. Gruźlewski (libero); J. Kanowski; Ł. Bober; Piotr  Domżalski; dodatkowo w sezonie 2016/2017 w klubie grali K. Kędzierski; D. Podlaski; Paweł Domżalski. Serdecznie im dziękujemy i gratulujemy!!!

Data publikacji : 25.04.2017
Zawkrze o awans powalczy w Wyszkowie
Camper Wyszków będzie organizatorem turnieju finałowego o siatkarskie mistrzostwo IV ligi. Jedną z trzech drużyn, które wystartują 29 kwietnia w hali WOSiR będzie Zawkrze Mława. Stawkę uzupełni MMKS Mińsk Mazowiecki, który w półfinale wyeliminował Astorię Piaseczno.

Promocję do trzeciej ligi wywalczą dwa najlepsze zespoły. Oto zestaw gier finałowych:

11.00 Camper Wyszków – MMKS Mińsk Mazowiecki

14.00-15.00 MMKS Mińsk Mazowiecki – Zawkrze Mława

18.00-19.00 Zawkrze Mława – Camper Wyszków

Zawkrze na Kinderze
W sobotę najmłodsi siatkarze naszego klubu zagrali w Międzyborowie kolejny turniej z cyklu Mazowieckie Eliminacje Kinder+Sport 2017
W tym roku nasz klub reprezentują 3 drużyny:
Mława 1: Krokowski Szymon; Dobrzyński Jakub;Zembrzuski Patryk
Mława 2: Kuchciński Kamil; Piotr Brzozowski; Jakub Sokal
Mława 3: Podlaski Karol; Zapert Rafał; Banaszek Jakub
Trenerami chłopców są Jerzy Wojciech Gawlikowski oraz Tomasz Szwęch. Chłopcy w sobotę wypadli bardzo dobrze zespoły Mława 2 i Mława 3 wygrali wszystkie swoje spotkania, zespół Mława 1 wygrał trzy spotkania a w dwóch musiał uznać wyższość rywali. Chłopcy z turnieju na turniej radzą sobie coraz lepiej co dobrze rokuje na przyszłość. Trzymamy za Was mocno kciuki.

Data publikacji : 14.03.2017
Zawkrze przypieczętowało awans do finału
Zawkrze zostało pierwszym finalistą rozgrywek o mistrzostwo IV ligi mazowieckiej. Siatkarze z Mławy awans przypieczętowali wygrywając w środę 12 kwietnia na wyjeździe 3:2 Wareckie Towarzystwo Siatkówki.
Po dwóch setach nic nie wskazywało na to, że mławianie wywiozą z hali CESiR w Warce korzystny rezultat. Gospodarze dość gładko triumfowali w tych partiach do 19 i 20. Pewne awansu Zawkrze (w pierwszym meczu był walkower dla mławskiego zespołu – przyp. red.) zaczęło grać swoją siatkówkę od trzeciej odsłony. Przede wszystkim poprawiliśmy naszą zagrywkę, zaczęliśmy omijać libero, a to dało efekty na siatce gdzie nasi środkowi mogli blokować rywali – tłumaczy przyczyny lepszej gry swoich graczy, trener Zejer.
W trzeciej i czwartej partii to siatkarze z Mławy zwyciężali do 21 i 19, a to oznaczało tie-break. W nim mławianie kontrolowali wydarzenia. Na przerwę techniczną Zawkrze schodziło jeszcze z minimalnym prowadzeniem 8:7, ale tuż po niej nasza drużyna osiągnęła trzypunktową przewagę, której nie oddała do końca.
- Zwycięstwo cieszy, choć niedosyt pozostał, że ta rywalizacja rozstrzygnęła się w taki sposób – powiedział tuż po zakończeniu spotkania, Szymon Zejer, opiekun Zawkrza.
Myślami przy finale
Teraz przed jego podopiecznymi dwa tygodnie przerwy, a w ostatni weekend kwietnia rozegrany zostanie turniej finałowy o mistrzostwo IV ligi. Udział w nim wezmą trzy zespoły. Pewni gry mogą być siatkarze Zawkrza oraz Campera Wyszków, który w czwartek 13 kwietnia po raz drugi pokonał Woltę Warszawa. Stawkę finalistów uzupełni zwycięzca rywalizacji pomiędzy drużynami z Mińska Mazowieckiego i Piaseczna. Rewanż pod Warszawą odbędzie się 23 kwietnia. W pierwszym meczu 3:0 triumfował MMKS. O tym gdzie odbędzie się jednodniowy turniej finałowy MWZPS wskaże niebawem. Wiele wskazuje na to, że walkę o jego organizację stoczą kluby z Mławy oraz Wyszkowa. Przypomnijmy, awans do trzeciej ligi wywalczą dwie ekipy.
WTS Warka – Zawkrze Mława 2:3 (-19, -20, 21, 19, 11)
Zawkrze: Pi. Domżalski, Cichowski, Kłosowski, Kuźniarski, Kowalczyk, Paluszkiewicz, Gruźlewski (libero) oraz Kanowski, Pa. Domżalski, Rybka, Ankiewicz.

Data publikacji : 13.03.2017
Walkower dla Zawkrza!

W piątek 7 kwietnia miał się odbyć pierwszy półfinałowy mecz o mistrzostwo IV ligi siatkówki, pomiędzy drużynami Zawkrza Mława i Wareckiego Towarzystwa Siatkówki. Niestety do spotkania nie doszło ponieważ goście w dniu meczu poinformowali że nie przyjadą do Mławy. Zawkrze wygrało walkowerem. Rewanż, który będzie w tej sytuacji formalnością odbędzie się w środę 12 kwietnia w Warce.
Nie rozumiem zachowania rywali, którzy zostali poinformowani na dwa dni przed meczem, że ten odbędzie się 7 kwietnia – mówi trener Zawkrza, Szymon Zejer. Ćwierćfinały zgodnie z regulaminem rozgrywek powinny zostać rozegrane w terminie od 3 do 16 kwietnia. Biorąc pod uwagę zbliżające się święta Wielkiej Nocy to termin bardzo niefortunny. Jednak w innych zestawach par, drużyny potrafiły znaleźć rozwiązanie. Wydaje się, że najlepszym wyjściem byłoby ustalenie terminów ewentualnych gier jeszcze przed rozpoczęciem play-offów. A tak pozostał niesmak, że w takich okolicznościach rozstrzygnęły się losy pierwszego pojedynku. W rewanżu do awansu zawodnicy z Mławy potrzebują jednego małego punktu.
- Pojedziemy do Warki żeby wygrać i udowodnić na parkiecie swoją wyższość. Szkoda, że tak się stało, ale wina nie leży po naszej stronie – kończy szkoleniowiec mławskich siatkarzy.

Zawkrze Mława – WTS Warka 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)