Menu główne:

AKTUALNOŚCI > 2013

Data publikacji: 25.11.2013
Niespodzianka w Hajnówce, pierwszy punkt Zawkrza

Do 10. kolejki czekali sympatycy Zawkrza Mława na pierwszy punkt w tegorocznych rozgrywkach drugiej ligi siatkówki. Nasza drużyna mimo prowadzenia 2:0, przegrała w Hajnówce 2:3 z miejscowym SKS-em.
Zawkrze na Podlasie pojechało wzmocnione obecnością Mikołaja Borko. Atakujący, który w tamtym sezonie reprezentował barwy naszego klubu szybko wkomponował się zespół. Początek meczu ułożył się dla podopiecznych Szymona Zejera bardzo dobrze. Równo grający nasi zawodnicy szybko zdołali uzyskać przewagę, którą utrzymali do samego końca seta. Podrażnieni takim obrotem sprawy gospodarze w drugiej odsłonie zagrali lepiej. W końcówce prowadzili nawet 24:22, ale Zawkrze dzięki ambitnej postawie zdobyło cztery punkty z rzędu i zwyciężyło w tym secie. Niestety były to miłe złego początki. Od trzeciej partii coś się zacięło w zespole. Hajnówczanie wygrali trzeciego seta zdecydowanie do 16. Czwarta odsłona była kluczowa dla losów tego pojedynku. Na nieszczęście Zawkrza górą znów byli w niej miejscowi siatkarze. Naszej drużynie nie pomogła świetna postawa libero, Serafina Gruźlewskiego, który dwoił się i troił w obronie. W tie breaku od początku przeważał SKS i to on wygrał całe spotkanie.
Zawkrze kolejny mecz zagra w sobotę 30 listopada, we własnej hali z Huraganem Wołomin. Początek meczu o godzinie 18.

SKS Hajnówka – Zawkrze Mława 3:2 (-20, -24, 16, 24, 7)

Zawkrze: Dobrowolski, Załęcki, Domżalski, Kowalczyk, Nelson, Borko, Gruźlewski (libero) oraz Rybka, Kanowski, Szwęch.

Pozostałe wyniki 10. kolejki

Huragan Międzyrzec Podlaski – Wicher Wilkasy 3:0, AZS UWM II Olsztyn – Stoczniowiec Gdańsk 2:3, MOS Wola Warszawa – AZS UW Warszawa 0:3, Centrum Augustów – Huragan Wołomin 3:2.

Data publikacji: 18.11.2013
Coraz trudniejsza sytuacja Zawkrza

Dobiegła końca pierwsza runda zmagań w drugiej lidze siatkówki. W minioną sobotę siatkarze Zawkrza Mława doznali dziewiątej porażki. Tym razem komplet punktów z hali I LO wywieźli gracze Centrum Augustów.
W ubiegłym sezonie obydwie drużyny rywalizowały w play-outach o utrzymanie. Ostatecznie wówczas lepsi okazali się augustowianie, którzy wygrali 3:2. W tym sezonie Centrum walczy o miejsce w pierwszej czwórce. W osiągnięciu tego celu ma pomóc kilku nowych zawodników, m.in. znany z występów w Zawkrzu w poprzednim sezonie, Dariusz Bonisławski.
Sobotnia konfrontacja rozpoczęła się zgodnie z przewidywaniami. W premierowej odsłonie goście rozbili nasz zespół do 15. Tylko w sobie wiadomy sposób Zawkrze zdołało pozbierać się po takim laniu w drugiej partii. Znak do ataku dał kilkoma punktowymi akcjami, kapitan zespołu, Piotr Domżalski. Brak błędów w polu zagrywki spowodował, że do końca Zawkrze kontrolowało przebieg tego seta, który ostatecznie padł łupem podopiecznych Szymona Zejera. Wydawało się, że nasza drużyna może nawiązać walkę z czołową ekipą ligi. W trzeciej odsłonie na parkiecie pojawił się grający szkoleniowiec Centrum, Wojciech Iwanowicz. To dało przewagę gościom, której mławski zespół nie był w stanie zniwelować. Iwanowicz punktował zarówno na siatce oraz na zagrywce. Mimo ambitnej postawy Zawkrze przegrało trzecią i czwartą partię, a cały mecz 1:3.
Po pierwszej rundzie siatkarze z Mławy jako jedyni nie mają na koncie nawet punktu. W następny weekend Zawkrze zagra w Hajnówce z trzecim w tabeli, SKS-em.

Zawkrze Mława – Centrum Augustów 1:3 (15, -23, 20, 17)

Zawkrze: Domżalski, Kowalczyk, Nelson, Dobrowolski, Załęcki, Rybka, Gruźlewski (libero) oraz Gołyński, Gumowski, Pawlicki, Szwęch, Łaszcz.

Pozostałe wyniki 9. kolejki

MOS Wola Warszawa – Huragan Wołomin 3:0, AZS UWM II Olsztyn – AZS UW Warszawa 3:0, Huragan Międzyrzec Podlaski – Stoczniowiec Gdańsk 1:3, SKS Hajnówka – Wicher Wilkasy 3:0.

Data publikacji: 08.11.2013
Lider lepszy od Zawkrza. Walka w dwóch setach

Nieco ponad godziny potrzebował MOS Wola Warszawa na pokonanie siatkarzy Zawkrza Mława. Aktualny lider rozgrywek drugiej ligi wygrał pewnie 3:0. Teraz przed podopiecznymi Szymona Zejera ważny mecz z Wichrem Wilkasy.
Zawkrze do meczu z warszawianami przystępowali osłabieni brakiem Piotra Domżalskiego. Dodatkowo trener nie mógł skorzystać z Łukasza Pawlickiego oraz Bartosza Załęckiego. Po raz pierwszy od początku spotkania na pozycji rozgrywającego wystąpił Damian Łaszcz.
Lider rozgrywek w premierowej odsłonie zagrał bardzo dobrze, demolując nasz zespół do 13. Zawkrze wyglądało tak jakby wystraszyło się gry przeciwko czołowej drużynie ligi. Reprymenda trenera przyniosła efekty w drugim secie. Lepsza gra w przyjęciu pozwoliła dotrzymywać kroku przeciwnikowi. W końcówce proste błędy sprawiły, że MOS wygrał do 21.
Trzecia partia miała podobny przebieg. Nie forsujący zbytnio tempa przyjezdni przez długi okres czasu nie potrafili zbudować przewagi punktowej. W decydującym momencie gracze Krzysztofa Wójcika przyspieszyli, dzięki czemu zdołali zwyciężyć tego seta do 19, a cały mecz 3:0.
Zawkrze w następnej serii gier zmierzy się w Wilkasach z Wichrem. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 9 listopada.

Zawkrze – MOS Wola 0:3 (13:25, 21:25, 19:25)

Zawkrze: Filip Kowalczyk, Damian Łaszcz, Robert Rybka, Dennis Nelson, Łukasz Gumowski, Jan Kanowski oraz Serafin Gruźlewski (libero) i Mateusz Paluszkiewicz, Tomasz Szwęch, Rafał Dobrowolski

Magiczny mecz drużyny kadetów!!!

W dniu dzisiejszym na Mławskiej Hali Sportowej odbył się mecz Kadetów Zawkrza z drużyną Global Village Mokobody.

Drużyna prowadzona przez trenera Cudnego wygrała 3:0. Momentem przełomowym była końcówka 2 seta i krótkie wejście na boisko najmłodszego w drużynie Piotra Kuźniarskiego - zwanego przez chłopaków z zespołu Magik. Przy przewadze przeciwnika zdobył on kilka punktów zagrywką a kiedy rywalowi już udało się przyjąć i wyprowadzić atak to właśnie Piotrek trzykrotnie wspaniale bronił piłkę po której wyprowadzaliśmy ataki i w ten sposób wygraliśmy seta 25:23. Przy stanie 2:0 nasza gra nabrała rozmachu, zespół się rozluźnił a 3 set mimo że wygrany tylko do 22 stał się właściwie fajną zabawą i szukaniem różnych kombinacji.