Menu główne:

AKTUALNOŚCI > 2015

Data publikacji : 30.11.2015

Seniorzy wciąż bez punktów.

W sobotę 28 listopada siatkarze seniorzy Zawkrza rozegrali czwarte spotkanie w ramach rozgrywek trzeciej ligi. Po niezłym początku, nasz zespół zdołał zwyciężyć set otwarcia do 21. Wydawało się, że goście są w zasięgu młodych zawodników z Mławy. Niestety dość szybko podopieczni Szymona Zejera zaczęli popełniać proste błędy. To zaowocowało wygraną Sparty w drugim secie do 15. Decydujący dla końcowych losów był set numer trzy. Przez większość czasu jego trwania mławska drużyna dotrzymywała kroku przeciwnikowi. Dopiero przy stanie 17:17 rywale odskoczyli na bezpieczną przewagę. Grodziszczanie wygrali do 22, a w kolejnej odsłonie rozbili mławian do 11.

Następny mecz Zawkrze zagra 5 grudnia w hali I LO o godzinie 16.00 ze stołecznym MKS MDK Warszawa.

Zawkrze Mława – Sparta Grodzisk Mazowiecki 1:3 (21, – 15, -22, -11)

Zawkrze: Szwęch, Kuciński, Kłosowski, Bober, Trzciałkowski, Rybka, Podlaski (libero) oraz Łuniewski, Kołakowski, Margas.

Opublikowano:
30 listopad 2015
Kadeci Zawkrza powalczą o pierwszą ligę

Jan Kanowski i jego podopieczni mają powody do radości. To był połowicznie udany weekend dla siatkarskich zespołów Zawkrza Mława. W piątek 27 listopada kadeci pokonali 3:0 Iskrę Warszawa, czym przypieczętowali awans do fazy play-off, w której powalczą o pierwszą ligę mazowiecką. Dzień później seniorzy pomimo dobrego początku i wygrania premierowego seta w tegorocznych rozgrywkach przegrali 1:3 ze Spartą Grodzisk Mazowiecki.

Drużyna kadetów prowadzona przez Jana Kanowskiego sprawiła tym samym miłą niespodziankę władzom klubu. W tym sezonie na kadetów nikt nie liczył, jednak dobra praca trenera i zawodników sprawiły, że na osiem gier aż sześć zakończyło się wygranymi. Tylko ekipa Metra Warszawa okazała się lepsza od Zawkrza, choć w obydwu spotkaniach nasza młodzież dzielnie przeciwstawiała się renomowanym rywalom. W konfrontacji z Iskrą młodzi siatkarze z Mławy potwierdzili swoją wysoką dyspozycję. Na skrzydłach po raz kolejny brylowali Damian Łuniewski oraz Piotr Kuźniarski. To na nich w głównej mierze opiera się siła ataku Zawkrza. W piątek obaj zakończyli mecz z dwucyfrową zdobyczą punktową. Ekipa Jana Kanowskiego wygrała odpowiednio do 15, 15 i 23.

Walka o awans do pierwszej ligi mazowieckiej jest długa. Żeby wywalczyć promocję trzeba pokonać minimum dwóch rywali. Pierwszym z nich będzie najprawdopodobniej Polonez Wyszków, który prowadzi w drugiej grupie. Dwumecz zostanie rozegrany w grudniu.

Zawkrze Mława – Iskra Warszawa 3:0 (15, 15, 23)

Data publikacji : 24.11.2015
Trudne początki młodzieży Zawkrza w trzeciej lidze

Dwa mecze w miniony weekend rozegrali siatkarze Zawkrza Mława, występujący w rozgrywkach trzeciej ligi. Młodzi zawodnicy Szymona Zejera przegrali obydwa spotkania 0:3.

Trzeba przyznać, że rywale z jakimi na początku sezonu przyszło zmierzyć się mławianom to zespoły z czołówki poprzedniego sezonu. Przed miesiącem komplet punktów z hali I LO wywiózł Lesan Halinów, natomiast w sobotę 21 listopada KKS Kozienice. Zawkrze pomimo wzmocnień w postaci doświadczonych Tomasza Szwęcha i Roberta Rybki nie było w stanie nawiązać równorzędnej walki. Goście triumfowali w trzech krótkich setach do 14, 11 i 12.

Dzień później ekipa Szymona Zejera udała się do Wolanowa na konfrontację z miejscowym Jaguarem. Gra naszego zespołu wyglądała już lepiej, niestety znów zabrakło doświadczenia w kluczowych fragmentach. W każdej z partii mławianie prowadzili różnicą kilku punktów, ale w końcówkach rywale zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Kolejne spotkanie Zawkrze zagra w sobotę 28 listopada w Mławie o godzinie 16.00 ze Spartą Grodzisk Mazowiecki.

Zawkrze Mława – KKS Kozienice 0:3 (-14,-11,-12)

Jaguar Wolanów – Zawkrze Mława 3:0 (17, 19, 20)

Zawkrze: Szwęch, Łuniewski, Trzciałkowski, Kłosowski, Kuźniarski, Margas, Podlaski (libero), Kuciński, Kołakowski, Bober, Rybka.

16 listopada 2015
WYGRANA I PORAŻKA JUNIORÓW NA KONIEC SEZONU.

W piątek nasi juniorzy podejmowali u siebie lidera rozgrywek II ligi, zespół MACOVI Maków Maz. Był to dla nas mecz o tzw. "być albo nie być". Porażka przekreślała nasze szanse na awans do baraży o I ligę definitywnie. Mecz rozpoczęliśmy maksymalnie skoncentrowani, mała ilość błędów własnych, bardzo dobra gra w przyjęciu jak i na zagrywce nie pozwoliła aby zawodnicy z Makowa rozwinęli skrzydła. Pierwszy set wygrywamy do 20. W secie drugim, walka trwała punkt za punkt, żadna drużyna nie dała się zaskoczyć. To w tym secie nasza drużyna rozgrywa chyba najpiękniejszą akcję w tym sezonie, Dawid Podlaski nasz libero biegnie za źle przyjętą piłkę i gdzieś za ławką rezerwową naszej drużyny w locie podbija piłkę nogą!!! ona wraca na naszą połówkę, oddajemy ją drużynie z Makowa, trwa wymiana i dopiero skuteczny atak Dominika Sadowskiego daje nam punkt w tej piekielnie trudnej ale i bardzo ofiarnej akcji. Należy też wspomnieć o ofiarnej pogoni za piłką Damiana Łuniewskiego po której nasz przyjmujący zderza się ze ścianą. Dopiero w końcówce udaje nam się przełamać zespół Macovi. Wygrywamy do 23. Set 3 to ponownie lepsza nasza gra, już od początku łapiemy przewagę i wygrywamy seta ponownie do 20 i cały mecz z liderem naszej grupy 3:0. Było to bardzo ważne zwycięstwo które powodowało że dalej liczyliśmy się w walce o baraże.

KS ZAWKRZE MŁAWA - MACOVIA Maków Maz. 3:0 (-20;-23;-20)
ZAWKRZE:
Łuniewski (8 pkt); Kłosowski (3 pkt); Kuźniarski (8 pkt); Bober (8 pkt); Trzciałkowski (8 pkt); Sadowski (9 pkt); Podlaski (libero)

W niedzielę
natomiast nasi juniorzy grali mecz z drużyną z Siedlec. W podróż wybrali się już po 7, ponieważ mecz był umówiony na 12 w Siedlcach. Po 3,5 h podróży docieramy na miejsce.
Chłopaki na maksa skoncentrowani i bardzo zmotywowani, wiedzą że żeby się liczyć dalej trzeba tu wygrać. Rozpoczynamy w takim składzie jak w meczu z Makowem.
I już pierwszy set pokazuje że nasi zawodnicy nie radzą sobie z presją, mamy ogromne problemy ze skończeniem pierwszej akcji. W pewnym momencie na tablicy widnieje wynik 17:8 dla Siedlec. Trener Zejer w tym secie zmienia wszystkich skrzydłowych, na boisku pojawiają się Kuciński, Grądzki i Kołakowski. Gra trochę się poprawia ale nie dajemy rady już seta wyciągnąć przegrywamy do 16.
W II secie na boisku wychodzą: Kłosowski, Łuniewski, Bober, Kołakowski, Kuciński, Trzciałkowski. Początek tego seta nie wygląda obiecująco przy stanie 0:4 nasz trener prosi o pierwszy czas, przy stanie 4:9 na boisku pojawia się Kuźniarski w miejsce Łuniewskiego. Dochodzimy zespół KPS na jeden punkt i ta przewaga utrzymuje się aż do końcówki seta w której to niestety pojawiają się kolejne proste indywidualne błędy i przegrywamy set drugi do 22.
Set 3 zaczyna się od naszej dobrej gry i prowadzenia 3 punktami, w pewnym momencie na tablicy widnieje wynik 16:13 dla nas. Nasz zespół walczy o każdą piłkę, nasi zawodnicy świadomi tego że to może być ich ostatni mecz w tym sezonie w rozgrywkach juniorskich walczą o każdą piłkę, nic nam nie wpada. dochodzi do emocjonującej końcówki. Opiekun Siedlec, trener Potapczuk przy stanie 22:21 dla nas bierze czas dla swoich zawodników. Od tego momentu trwa walka punkt za punkt, my mamy swoją szansę na wygranie seta niestety Kuźniarski zostaje zatrzymany na lewym skrzydle. Obie drużyny nie odpuszczają, niestety ponownie w dzisiejszym spotkaniu lepsi okazują się zawodnicy KPS Siedlce którzy w trzecim secie wygrywają 30:28.
Nasi zawodnicy walczyli, starali się zmienić losy meczu ale to zespół z Siedlec był skuteczniejszy. Niestety z trzema porażkami w tym sezonie jesteśmy na ten moment na 3 miejscu w grupie i mamy tylko teoretyczne szanse na 2 miejsce (warunek zespół z Makowa musiałby przegrać swoje dwa ostatnie mecze z Płońskiem i Siedlcami) i wtedy była by szansa na 2 miejsce premiowane grą w barażach.

KPS SIEDLCE - KS ZAWKRZE MŁAWA 0:3 (25:16; 25:22;30:28)
ZAWKRZE:
Kłosowski, Łuniewski, Bober, Trzciałkowksi, Sadowski, Kuźnairski, Podlaski (libero), Kuciński, Grądzki, Kołakowski, Margas, Fijałkowksi, Kwieciński (libero),

9 listopad 2015
Fatalny weekend dla kadegów i juniorów.

Niestety miniony weekend nie był udany dla naszych młodzieżowych drużyn. Najpierw w piątek nasi kadeci ulegli drużynie KS METRO Warszawa 3:0 (20:25, 23:25, 13:25) . A w sobotę juniorzy w meczu z drużyną KPS Siedlce przegrali 1 : 3 (25:23,11:25,19:25,18:25).

Jeśli chodzi o mecz kadetów to przez dwa sety drużyna nasza toczyła wyrównany bój z drużyną z Warszawy. W pierwszym secie prowadziliśmy nawet 17:9!!! i niestety przegraliśmy ten set do 20
, głównie przez fatalną grę w przyjęciu. Podobnie w drugiej partii przy stanie 23:19 dla nas, nasz zespół się zablokował i nie był wstanie wygrać tego seta. W trzecim secie chłopcy całkowicie stracili wiarę w zwycięstwo i przegrywamy seta do 13 i całe spotkanie 3:0.

W sobotę doszło do bardzo ważnego meczu
, pomiędzy nami i zespołem z Siedlec. Pierwszy set to walka punkt za punkt. W emocjonującej końcówce to nasi zawodnicy zachowują więcej zimnej krwi i wygrywają do 23.
Od seta drugiego zaczyna się festiwal naszych błędów, szczególnie w przyjęciu. W tym elemencie, w secie 2 popełniliśmy aż 9 błędów co spowodowało że przegrywamy do 11.
W secie trzecim gramy trochę lepiej ale dalej jest to za mało na dobrze grający zespół z Siedlec. Bardzo słabo przyjmujemy i niestety i nasza skuteczność w ataku jest bardzo mizerna. Przegrywamy 3 set do 19. Set 4 bardzo podobny do wcześniejszej partii, przegrywamy do 18.
Ogólnie rozgrywamy beznadziejne zawody, w przyjęciu w 4 setach popełniamy 18 błędów!!!! dodać do tego 14 zepsutych zagrywek to niestety nie da się wygrać z dobrze grającym przeciwnikiem z Siedlec, który zasłużenie wygrał. A my mamy nad czym pracować ponieważ tych błędów było zdecydowanie o wiele za dużo. Kolejny mecz w lidze juniorów czeka nas już w najbliższy piątek z Macovią Maków Maz., z którą w pierwszej kolejce przegraliśmy 3:0.

KS ZAWKRZE Mława - KPS Siedlce 1:3 (25:23,11:25,19:25,18:25)
ZAWKRZE: Kłosowski (3 pkt), Łuniewski (8 pkt); Kuciński (9 pkt); Kuźniarski (1 pkt); Bober (1 pkt); Trzciałkowski (8 pkt); Margas (2 pkt); Sadowski (12 pkt); Podlaski (libero); Kwieciński (libero); Fijałkowski; Kołakowski

Data publikacji : 01.11.2015
Udany weekend młodzieży Zawkrza.

Kadeci pewnie wygrywają.

Dziś nasi kadeci odnieśli kolejne zwycięstwo, tym razem naszym przeciwnikiem była drużyna LKS WRZOS Międzyborów. Mecz w pełni kontrolowany przez naszych zawodników, w każdym z setów uzyskiwaliśmy przewagę którą systematycznie powiększaliśmy. Gratulujemy zawodnikom i trenerowi Kanowskiemu.

KS ZAWKRZE MŁAWA - LKS WRZOS MIĘDZYBORÓW 3:0 (-11; -17; -15)

ZAWKRZE: Fijałkowski Paweł; Kuźniarski Piotr; Cieślak Łukasz; Bober Łukasz; Rutecki Paweł; Kwieciński Miłosz (libero); Łuniewski Damian; Ogrodowczyk Daniel

Wygrywamy z UKS RUTKI PŁOŃSK 3:0!!!

Kolejny bardzo dobry mecz w wykonaniu naszego zespołu. Trener Zejer dał pograć wszystkim zawodnikom i wszyscy spisali się bardzo dobrze. Całe spotkanie w pełni przez nas kontrolowane. W każdym secie od początku uzyskiwaliśmy przewagę którą tylko powiększaliśmy.
Za tydzień w sobotę gramy z drużyną KPS SIEDLCE (spadkowicz z I ligi juniorów). Serdecznie wszystkich zapraszamy na to spotkanie.

KS ZAWKRZE MŁAWA - UKS RUTKI PŁOŃSK 3:0 (-15; -13; -17)
ZAWKRZE: Grądzki Adam; Łuniewski Damian; Fijałkowski Paweł; Kuciński Kacper; Kłosowski Kacper; Kuźniarski Piotr; Bober Łukasz; Kołakowski Paweł; Trzciałkowski Mateusz; Margas Adrian; Sadowski Dominik; Podlaski Dawid (libero); Kwieciński Miłosz (libero)