Menu główne:

AKTUALNOŚCI > 2012

Data publikacji: 26.11.2012
Bez punktu - seniorzy przegrywają z Żyrardowianką

Nie mają szczęścia siatkarze Zawkrza w tym sezonie. Nasz zespół w miniony weekend przegrał 0:3 w Żyrardowie. Emocje sportowe odeszły w cień przez chamskie zachowanie gracza Żyrardowianki, który w trzeciej partii uderzył pod siatką jednego z zawodników Zawkrza.
Było to związane z kontuzją, jakiej nabawił się atakujący ekipy gospodarzy. Jego koledzy uważali, że winny wszystkiemu jest Michał Pietrewicz. Od słów przeszli do czynów. Ciśnienia nie wytrzymali sędziowie, którzy ukarali winnego tylko żółtą kartką.
- Jak jestem trenerem, a i wcześniej gdy sam grałem, nie widziałem takiego czegoś. Według mnie jedyna możliwa kara to pokazanie czerwonej kartki- mówił po meczu podenerwowany szkoleniowiec Zawkrza, Grzegorz Kuciński.
Zanim to się stało na parkiecie dominowali podopieczni Piotra Wasilewskiego. Pierwszy set w wykonaniu naszej drużyny był bardzo słaby. Skutkiem słabej gry w przyjęciu był zaledwie jeden punkt zdobyty ze środka, a blokiem żadnego. W drugiej odsłonie nie było lepiej. Dopiero w końcówce od stanu 19:24 nasi siatkarze zdobyli cztery punkty z rzędu, jednak znów ostatnie słowo należało do Żyrardowianki. Początek trzeciej partii był obiecujący. Nasz zespół objął prowadzenie 4:1. Z czasem miejscowi zaczęli odrabiać straty. Kluczowy moment dla losów tego pojedynku miał miejsce od stanu 17:17. Bloki (m.in. na Bartku Załęckim, który pojawił się na boisku) oraz skuteczna gra w kontrach pozwoliły zdobyć trzy punkty gospodarzom. Przewagę zawodnicy Żyrardowianki dowieźli do końca i wygrali tego seta do 22.

Żyrardowianka Żyrardów – Zawkrze Mława 3:0 (-18, -23, -22)
Zawkrze: Pietrewicz, Wiśniewski, Kowalczyk, Borko, Witkowski, Domżalski, Gruźlewski (libero) oraz Załęcki.

Data publikacji: 23.11.2012
Mazowiecka Liga Juniorów- Zwycięski maraton Zawkrza

Pracowite trzy dni za juniorami Zawkrza. Podopieczni Szymona Zejera rozegrali w tym czasie spotkania z Gwardią Legionowo, Jedynką Nowy Dwór Mazowiecki i PTS-em Płońsk. Wszystkie nasz zespół rozstrzygnął na swoją korzyść.
Stawką pojedynków była możliwość gry o awans do I Ligi Mazowieckiej Juniorów. Spotkania z drużynami z Legionowa i Nowego Dworu Mazowieckiego zakończyły się pewnymi zwycięstwami Zawkrza. Najwięcej obaw nasz szkoleniowiec miał przed potyczką z Jedynką, która do tej pory wygrywała wszystkie mecze. Do Mławy przyjechała jednak osłabiona i podopieczni Szymona Zejera skrzętnie to wykorzystali. Ostatnie spotkanie z płońszczanami miało być teoretycznie najłatwiejszą przeprawą. W rzeczywistości tak nie było. Dwie partie zgodnie z oczekiwaniami padły łupem Zawkrza. Problemy zaczęły się w trzeciej odsłonie, w końcówce której więcej zimnej krwi zachowali przyjezdni i to oni wygrali. Na szczęście w czwartym secie wszystko wróciło do normy. Skuteczne ataki Łukasza Pawlickiego dały naszej ekipie końcowe zwycięstwo.
Wygrane mecze pozwoliły Zawkrzu na zajęcie drugiej lokaty w tabeli. Oznacza to, że nasza drużyna powalczy o awans do I Ligi Mazowieckiej Juniorów.

Data publikacji: 19.11.2012
Nie taki straszny lider, urwany set Zawkrza

Z dobrej strony na tle lidera rozgrywek II ligi, Pronaru Hajnówka, pokazali się siatkarze Zawkrza. Nasi zawodnicy prowadzili w setach 1:0, jednak ostatecznie ulegli rywalowi 1:3.

Z meczu na mecz gra naszego zespołu wygląda coraz lepiej. Szczególnie cieszy to w kontekście kolejnego meczu z Żyrardowianką, który będzie bardzo ważny. Sobotnia potyczka rozpoczęła się dla Zawkrza kapitalnie. Mocne zagrywki Michała Pietrewicza pozwoliły zbudować kilkupunktowe prowadzenie. Dobre przyjęcie i skuteczna gra w ataku pozwoliły dowieźć korzystny rezultat do końca premierowej partii. Podopieczni Grzegorza Kucińskiego wygrali do 20. Trener gości musiał szukać roszad w składzie. Na pierwszy ogień poszedł libero, którego przed rozpoczęciem drugiej odsłony wymienił Paweł Blomberg. To poprawiło grę w przyjęciu w ekipie z Hajnówki. Drugiego seta lider II ligi wygrał do 18. Nasz zespół miał szansę odwrócić losy pojedynku w trzeciej partii. Znowu dobrze nasza drużyna zaczęła zagrywać, a w ataku świetnie spisywał się Piotr Wiśniewski (zdobywca 14 punktów w całym meczu). W końcówce siatkarze Pronaru zdobyli kilka ważnych punktów blokiem, dzięki czemu wygrali do 20. Czwarty set był kontynuacją dobrej gry gości, którzy szybko wygrali tę odsłonę do 18, a całe spotkanie 3:1. W barwach seniorskiej drużyny Zawkrza zadebiutował na pozycji libero, Serafin Gruźlewski. Jego występ na tle takiego rywala oceniam bardzo pozytywnie, kilka uwag mogę jedynie mieć do gry w ostatnim secie- mówi Grzegorz Kuciński, szkoleniowiec Zawkrza.
W następnej serii gier nasza drużyna zagra w Żyrardowie z zespołem Żyrardowianki.

Zawkrze Mława – Pronar Hajnówka 1:3 (20, -18, -20, -18)

Zawkrze: Wiśniewski (14pkt), Pietrewicz (5pkt), Domżalski (7pkt), Borko (12pkt), Witkowski (6pkt), Kowalczyk (6pkt), Gruźlewski (libero), Rybka (2pkt), Słomiński.

Data publikacji: 12.11.2012
Z Trójką bez walki

Tylko w jednym secie siatkarze Zawkrza zdołali powalczyć z rywalami z Międzyrzecza Podlaskiego. To za mało na zdobycie choćby punktu, gracze Grzegorza Kucińskiego przegrali z Trójką 0:3. W następnej kolejce też nie będzie łatwo o punkty, w sobotę 17 listopada o godz. 17 do Mławy przyjedzie lider Pronar Hajnówka. Mecz w Międzyrzeczu rozpoczął skutecznym atakiem miejscowych siatkarzy. Jednak trzy kolejne punkty padły łupem przyjezdnych - Filip Kowalczyk zaatakował ze środka, Michał Pietrewicz zaserwował asa, zaś Mikołaj Borko przełamał ręce blokujących (3:1). Gospodarze bardzo szybko wyrównali, a po bloku na Piotrze Domżalskim prowadzili już 8:5. Potem przewaga Trójki wzrosła nawet do pięciu punktów (13:8). Dystans dzielący drużyny zaczął maleć dzięki dobrej postawie Borko oraz kolejnym dwóm asom serwisowym Pietrewicza (14:12). Przy stanie 19:19 nastąpiło wyrównanie. Niestety końcówka seta należał już do rywali. Po błędzie z pola zagrywki Wojciecha Krzyżaniaka, siatkarze z Międzyrzecza wygrali 25:23. Niestety dwie kolejne to już zdecydowana przewaga rywali. Kłopoty z przyjęciem sprawiły, że Zawkrze przegrało w drugim secie 12:25, a w trzecim 14:25.

UKS Międzyrzecka Trójka Międzyrzec Podlaski - KS Zawkrze Mława 3:0 (25:23, 25:12, 25:14).

Trójka: Łęgowski, Nowacki, Wieczorek, Ostapowicz, Jesień, Musiał, Sadowski (libero) oraz Kasjaniuk, Kondraciuk, Sobieszczak, Roszkowski i Szaruga (libero).

Zawkrze Mława: Kowalczyk, Wiśniewski, Domżalski, Borko, Pietrewicz, Witkowski i Szwęch (libero) oraz Załęcki, Krzyżaniak, Pawlicki, Rybka i Słomiński.

Data publikacji: 08.11.2012
Juniorzy Zawkrza lepsi od Pułtuska

W środę, drugi raz w sezonie siatkarscy juniorzy Zawkrza pokonali rywali ze Zrywu Pułtusk. Podobnie jak to miało miejsce w wyjazdowym spotkaniu, mławianie zwyciężyli 3:0. To był szósty mecz w sezonie zawodników Szymona Zejera, do tej pory wygrali cztery, przegrali dwa.
Wczoraj drużynę juniorów poprowadził jednak wyjątkowo Grzegorz Kuciński. Trener seniorów posłał do boju w pierwszej szóstce Damiana Łaszcza, Łukasza Gumowskiego, Bartosza Załęckiego, Łukasza Pawlickiego, Damiana Sadowskiego oraz Mateusza Paluszkiewicza. Na pozycji libero zagrał Karol Gołyński.
W takim składzie mławianie wygrali dwa pierwsze sety. W pierwszym Pułtusk zdobył osiem punktów, w drugim trzynaście. Na początku trzeciego seta Sadowskiego zastąpił na pozycji środkowego Łukasza Welenc.  Z nim w boisku Zawkrze wygrało ostatniego seta 25:16.

Kolejny mecz juniorzy rozegrają w piątek 16 listopada na wyjeździe z Nowym  Dworem Mazowieckim.

Zawkrze Mława - Zryw Pułtusk 3:0 (8, 13, 16)

Zawkrze: Łaszcz, Załęcki, Pawlicki, Gumowski, Paluszkiewicz, Sadowski, Gołyński (libero) oraz Welenc

Data publikacji: 05.11.2012
Zawkrze z pierwszą wygraną

W sobotę pierwszy mecz w tegorocznym sezonie wygrali siatkarze mławskiego Zawkrza. Na własnym boisku pokonali w tie-breaku Bzurę Ozorków. Dzięki temu opuścili ostatnie miejsce w tabeli, na które spadli zawodnicy Żyrardowianki Żyrardów.
Już przed tygodniem mławianie mogli zdobyć pierwsze punkty w rozgrywkach. Jednak mimo dobrego występu w Łodzi, wrócili do domu z niczym. Pozostało szukanie punktów w kolejnym pojedynku - tak się złożyło, że akurat w meczu z innym zespołem z województwa łódzkiego.
Pierwszy set zakończył się po myśli Zawkrza. Ale goście nie odpuścili, w dwóch kolejnych setach byli już górą. Mławianom stanęli pod murem, mogli przegrać czwarty mecz z rzędu. Na szczęście udało się tego uniknąć. W czwartym secie mławianie doprowadzili do remisu. A w tie-breaku wykazali swoją wyższość, wygrywając 15:13.

Nagrodę MVP  czyli najlepszego zawodnika meczu odebrał Piotr Wiśniewski. W następnej kolejce wraz z kolegami zagra na wyjeździe z Trójka Międzyrzecz Podlaski.

KS Zawkrze Mława – Bzura Ozorków 3:2 (25:19, 23:25, 24:26, 25:22, 15:13)

Zawkrze: Piotr Domżalski (14 pkt), Bartosz Załęcki (2pkt), Filip Kowalczyk (13pkt), Piotr Wiśniewski (22pkt), Mikołaj Borko (13pkt), Michał Pietrewicz (3pkt) oraz Tomasz Szwęch (libero) i Robert Rybka (6pkt), Jakub Witkowski (4pkt), Łukasz Pawlicki (3pkt)