Menu główne:

AKTUALNOŚCI > 2014

Data publikacji: 24.02.2014
Kosztowna porażka siatkarzy Zawkrza

Godzina czasu wystarczyła żeby AZS UWM II Olsztyn wywiózł z Mławy komplet punktów. Podopieczni Andrzeja Grygołowicza gładko ograli w weekend 3:0 Zawkrze Mława. Porażka ta sprawiła, że zespół z Mławy pozostaje na ostatniej pozycji w tabeli rozgrywek drugiej ligi.

Początek w wykonaniu siatkarzy Szymona Zejera był obiecujący. Mimo kilkupunktowego prowadzenia przyjezdnych, za sprawą dobrej gry w polu zagrywki Mikołaja Borko, Zawkrze odrobiło straty. Do stanu, w którym nasza drużyna prowadziła 13:11 wydawało się że nic jej nie grozi. Nic bardziej mylnego. Silna zagrywka Kamila Guzewicza zrobiła niemały zamęt w szeregach Zawkrza. Przewaga jaką w tym czasie zbudowali olsztynianie okazała się nie do odrobienia. AZS wygrał tę partię do 18.

W drugim secie scenariusz był podobny, choć coraz bardziej widoczna była niemoc w przyjęciu. Nasi siatkarze po raz ostatni prowadzili tej odsłonie, gdy na tablicy widniał wynik 17:16. Ostatnie słowo należało jedna znów do akademików, którzy zwyciężyli do 21.

Do trzeciej partii Zawkrze przystąpiło bez wiary w możliwość odwrócenia losów spotkania. Gracze ze  stolicy Warmii i Mazur kontrolowali przebieg gry, a korzystny rezultat sprawił że szkoleniowiec AZS-u mógł na parkiet wpuścić rezerwowych zawodników. Ci spokojnie dowieźli wygraną, kończąc trzeciego seta zwycięstwem do 16.

Następny mecz Zawkrze rozegra 8 marca. We własnej hali nasz zespół podejmie wówczas AZS Czołg Uniwersytet Warszawski.

Zawkrze Mława – AZS UWM II Olsztyn 0:3 (-18, -21, -16)

Zawkrze: Borko, Szwęch, Dobrowolski, Kowalczyk, Domżalski, Załęcki, Gruźlewski (libero) oraz Łaszcz, Rybka, Włodarski.

Pozostałe wyniki

Wicher Wilkasy – Huragan Międzyrzec Podlaski 2:3, AZS Czołg UW – pauza.

Data publikacji: 06.02.2014
Zawkrze po raz drugi lepsze od Wichra

Drugi raz w sezonie siatkarze mławskiego Zawkrza okazali się lepsi od rywali z Wilkas. Po sukcesie w rundzie zasadniczej, tym razem gracze prowadzeni przez Szymona Zejera pokonali rywali z województwa warmińsko-mazurskiego w fazie play-off. Wczorajsze spotkanie rozstrzygnęło się w czterech setach.

Początek meczu nie zapowiadał tak szczęśliwego zakończenia dla mławian. W premierowym secie reprezentanci Wichra prowadzili już 15:11. Na szczęście gospodarze nie zrezygnowali z walki. Doprowadzili do remisu 16:16 m.in. za sprawą dwóch sprytnych ataków Tomasza Szwęcha. A potem wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Ważny blok zaliczył rezerwowy Tomasz Włodarski, seta zakończyło dotknięcie siatki przez jednego z przyjezdnych graczy.

Goście wyrównali stan pojedynku w drugim secie. Jednak nie poszli za ciosem, mimo że w trzecim secie prowadzili 14:11. Dobre obrony Serafina Gruźlewskiego pozwolił mławianom na dobre wrócić do meczu. Od stanu 16:16 zawodnicy Wichra zdobyli zaledwie trzy punkty, natomiast nasi siatkarze punktowali aż dziewięciokrotnie.
W czwartym secie Zawkrze prowadziło od początku, ale w końcówce nie brakowało dramaturgii. Rywale doprowadzili do stanu 24:23. Jednak skuteczny atak Piotra Domżalskiego rozstrzygnął pojedynek na korzyść naszego zespołu.
W sobotę 8 lutego Zawkrze zmierzy na wyjeździe z Huraganem Międzyrzec Podlaski.

KS Zawkrze Mława – Wicher Wilkasy 3:1 (25:22, 22:25, 25:19, 25:23)
Zawkrze: Piotr Domżalski, Tomasz Szwęch, Filip Kowalczyk, Bartosz Załęcki, Rafał Dobrowolski, Mikołaj Borko i Serafin Gruźlewski (libero) oraz Robert Rybka, Tomasz Włodarski