Menu główne:

AKTUALNOŚCI > 2016

Data publikacji : 22.02.2016

Siatkarze Zawkrza przegrali czternasty mecz w trzeciej lidze
Siatkarskie rozgrywki trzeciej ligi mazowieckiej powoli zbliżają się ku końcowi. Sytuacja mławskiej drużyny z każdym dniem jest coraz trudniejsza. W 15. kolejce podopieczni Szymona Zejera przegrali we własnej hali 1:3 z SPS 4CV Garwolin.

Zawkrze rozpoczęło tym razem obiecująco. Do stanu 10:10 gra była bardzo wyrównana. Dopiero trudna zagrywka jednego z zawodników gości sprawiła, że rywale zbudowali przewagę. Dała im ona zwycięstwo w pierwszej partii do 20.

W drugim secie oglądaliśmy odmienioną ekipę mławian, którzy od samego początku objęli prowadzenie. Dobrą zmianę za kapitana Tomasza Szwęcha dał Piotr Kuźniarski. Jego dobra gra w obronie przyczyniła się do wygrania kilku akcji, a te zaowocowały zwycięstwem w tym secie 25:17.

Gdy wydawało się, że Zawkrze pójdzie za ciosem stało się to co można było zaobserwować wielokrotnie w tym sezonie. Presja wyniku sparaliżowała nasz młody zespół. Mławianie mylili się w najprostszych sytuacjach, a goście widząc nieporadność rywali zmierzali do szybkiego końca spotkania. W trzecim secie Zawkrze zdobyło zaledwie 9 punktów, a w kolejnym o trzy więcej.

Z taką grą mławskiej drużynie będzie bardzo ciężko utrzymać się w trzeciej lidze.

Zawkrze Mława – SPS 4 CV Garwolin 1:3 (-20, 17, -9, -12)

Zawkrze: Szwęch, Kłosowski, Rybka, Trzciałkowski, Sadowski, Frankowski, Podlaski (libero) oraz Bober, Łuniewski, Kuźniarski, Kwieciński (libero).

Data publikacji : 16.02.2016

Siatkarze Zawkrza Mława znów bez zdobyczy punktowej.
Siatkarze mławskiego klubu po blisko miesiącu wrócili do własnej hali na mecz ligowy. Rywalem podopiecznych Szymona Zejera był piąty w ligowej tabeli UKS Powsinek Wilanów. Spotkanie zakończyło się triumfem przyjezdnych 3:1.

Z racji pozycji zajmowanej przez gości to oni byli faworytem sobotniej konfrontacji. Początek spotkania to potwierdził. Pierwszy set zaczął się od wysokiego prowadzenia warszawian 10:0. Nasza drużyna bardzo powoli wchodziła w mecz. Premierowa partia zakończyła się triumfem przyjezdnych do 16.

Zbytnia pewność siebie zgubiła ekipę Powsinka, ponieważ w drugiej odsłonie to Zawkrze nadawało ton wydarzeniom na parkiecie. W efekcie mławianie zwyciężyli do 18. Trzeci set okazał się kluczowy dla końcowych losów pojedynku. Gracze ze stolicy prowadzili w nim już różnicą sześciu oczek, żeby w końcówce roztrwonić przewagę.

Mławska drużyna miała nawet piłkę setową, ale jej nie wykorzystała. Wojnę nerwów lepiej wytrzymali rywale i to oni wygrali tą partię do 27 i objęli znów prowadzenie. W czwartym secie walka była bardzo zacięta. Żadna z ekip nie mogła zbudować bezpiecznej przewagi. W końcówce dwa proste błędy naszych siatkarzy zadecydowały o porażce 23:25, a w całym spotkaniu 1:3.

Następne spotkanie Zawkrze zagra w sobotę 20 lutego o godz. 16.00 przed własną publicznością z SPS 4 CV Garwolin.

Zawkrze Mława – Powsinek Wilanów 1:3 (16, -18, 27, 23)

Zawkrze: Szwęch, Fijałkowski, Frankowski, Rybka, Sadowski, Trzciałkowski, Grądzki (libero) oraz Kłosowski, Łuniewski, Bober, Podlaski (libero).

Data publikacji : 10.02.2016

Zawkrze po raz drugi przegrało z Lesanem Halinów.
Występujące w rozgrywkach trzeciej ligi Zawkrze Mława przegrało na wyjeździe 0:3 z Lesanem Halinów. Następny mecz mławianie zagrają 13 lutego o godzinie 16.00 przed własną publicznością z Powsinkiem Wilanów.

Mławski zespół bardzo długo wchodził w spotkanie z Lesanem. Po dwóch przegranych setach do 12, dopiero w trzeciej partii mławianie zaczęli grać odważniej. To omal nie przyniosło naszej drużynie zwycięstwa, ale podopieczni Szymona Zejera nie wykorzystali piłki setowej. Po chwili rywale zakończyli mecz, triumfując w trzeciej odsłonie 26:24.

Drugi z naszych zespołów, Start Lipowiec Kościelny w miniony weekend nie grał.

Lesan Halinów – Zawkrze Mława 3:0 (12, 12, 24)

Zawkrze: Szwęch, Kuciński, Fijałkowski, Rybka, Łuniewski, Trzciałkowski, Podlaski (libero) oraz Bober, Grądzki.

Data publikacji : 02.02.2016

Dramatyczna sytuacja Zawkrza
To nie był udany weekend dla siatkarzy Zawkrza Mława. Podopieczni Szymona Zejera rozegrali w ciągu trzech dni dwa wyjazdowe spotkania, niestety obydwa zakończyły się porażkami.
W starciu ze Spartą Grodzisk M. nasza drużyna wcale nie musiała przegrać. Gospodarze w decydujących fragmentach potrafili zagrać skutecznie na punkty. Tego brakuje młodym siatkarzom z Mławy. Brak doświadczenia jeszcze nie raz da o sobie znać, a to nie napawa optymizmem przed końcówką sezonu. W niedzielnym meczu w Skaryszewie, Zawkrze nawet przez moment nie zagroziło rywalom. W obydwu grach trener Zejer nie mógł skorzystać z podstawowego rozgrywającego Kłosowskiego, który w ubiegłym tygodniu przeszedł zatrucie pokarmowe. Z tego samego powodu jego zmiennik Fijałkowski, w ogóle nie trenował. To odbiło się na dyspozycji całego zespołu.

Sparta Grodzisk M.- Zawkrze Mława 3:0 (15, 21, 21)
Olimp Skaryszew- Zawkrze Mława 3:0 (12, 14, 17)

Zawkrze: Fijałkowski, Szwęch, Bober, Sadowski, Trzciałkowski, Łuniewski, Podlaski (libero) oraz Zejer, Rybka, Kuźniarski, Frankowski, Margas.