Menu główne:

AKTUALNOŚCI > 2014

Data publikacji: 31.03.2014
Seniorzy Zawkrza skończą sezon na ostatnim miejscu w II lidze.

Siatkarze Zawkrza Mława nie zaliczą bieżącego sezonu w drugiej lidze do udanych. Po raz kolejny nasza drużyna zakończy zmagania na ostatniej pozycji. W weekend, w meczu o wszystko, podopieczni Szymona Zejera przegrali 1:3 z Huraganem Międzyrzec Podlaski.

Sobotni pojedynek był idealnym podsumowanie występów naszego zespołu w sezonie 2013/2014. Młody skład, w którym bez wątpienia drzemie potencjał, znów zagrał bardzo nierówno. Mecz rozpoczął się od zdecydowanego prowadzenia gości. Nasi siatkarze zdołali jednak szybko odrobić straty. Od stanu 12:12 znów skuteczniej zaczęli grać rywale. Efektem tego było zwycięstwo w pierwszym secie do 14. W drugiej partii szkoleniowiec Huraganu wpuścił kilku rezerwowych co odbiło się na grze drużyny. Gracze Szymona Zejera poprawili grę w obronie, a w ataku szaleli środkowi Bartosz Załęcki i Filip Kowalczyk. Zawkrze wygrało tę odsłonę do 18.

Wraz z rozpoczęciem trzeciego seta na parkiet wrócił podstawowy skład gości. To oni znów zaczęli dominować na parkiecie. Nasza ekipa mimo ambitnej gry nie potrafiła się przeciwstawić lepiej zorganizowanemu przeciwnikowi. Międzyrzeczanie byli górą w dwóch kolejnych odsłonach i to oni mogli cieszyć się z piątej wygranej w fazie play out.

Zawkrze kolejny sezon zakończy na ostatniej pozycji. Przed zespołem jeszcze jedno spotkanie w tym sezonie w Olsztynie z AZS UWM II Olsztyn. Później przyjdzie czas na refleksję. Najważniejsze pytanie na jakie muszą odpowiedzieć sobie działacze, brzmi: czy jest sens za wszelką cenę starać się o to by w przyszłym sezonie drużyna znów mogła występować w drugiej lidze?

Zawkrze Mława – Huragan Międzyrzec Podlaski 1:3 (-14, 18, -17, -14)

Zawkrze: Szwęch, Dobrowolski, Kowalczyk, Borko, Domżalski, Załęcki, Gruźlewski (libero) oraz Rybka, Łaszcz, Włodarski.

Pozostałe wyniki 9. kolejki

AZS Czołg Uniwersytet Warszawski – AZS UWM II Olsztyn 1:3.

Data publikacji: 17.03.2014
Trudna sytuacja Zawkrza po porażce w Wilkasach

W bardzo trudnej sytuacji znaleźli się siatkarze Zawkrza Mława po porażce w minioną sobotę 0:3 z Wichrem Wilkasy. Bezpośredni rywal w walce o utrzymanie ma już 4 punkty przewagi nad naszą drużyną. Do końca rozgrywek w drugiej lidze pozostały dwie kolejki.

Zawkrze żeby się utrzymać w drugiej lidze musi zgromadzić na swoim koncie punkt więcej niż Wicher. Nasi zawodnicy zagrają jeszcze u siebie z Huraganem Międzyrzec Podlaski (29 marca) oraz na wyjeździe z AZS-em UWM II Olsztyn (12 kwietnia). Wilkasanom pozostało tylko jedno spotkanie z Huraganem Międzyrzec Podlaski (12 kwietnia). Szanse jak widać są, choć wydają się iluzoryczne. Nasz zespół w tym sezonie na obcych parkietach zdobył tylko punkt w rywalizacji z Hajnówką. Reszta gier kończyła się porażkami.

W minioną sobotę to Wicher był lepszy. Od początku w poczynaniach graczy Kamila Lisa widać było dużą determinację w osiągnięciu celu jakim było zwycięstwo. Dobre zawody rozgrywali nieobecni podczas meczu w Mławie, Bogusz Grabowski oraz Karol Zarębski, którego ataki siały spustoszenie w szeregach Zawkrza. Pierwszego seta nasi siatkarze przegrali do 22.

W drugiej odsłonie jeszcze większa liczba własnych, niewymuszonych błędów spowodowała, że Wicher rozbił naszą drużynę do 16. Postawiony pod ścianą zespół Szymona Zejera walczył dzielnie w trzecim secie o pozostanie w grze. Zawkrze zaczęło nawet od prowadzenia 3:1, jednak atuty były tego dnia po stronie miejscowych. Wilkasanie szybko odrobili straty i wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Wicher wygrał tę odsłonę do 20, a cały mecz 3:0.

Wicher Wilkasy – Zawkrze Mława 3:0 (-22, -16, -20)

Zawkrze: Szwęch, Dobrowolski, Kowalczyk, Borko, Domżalski, Załęcki, Gruźlewski (libero) oraz Włodarski, Łaszcz, Gołyński.

Pozostałe wyniki 8. kolejki

Huragan Międzyrzec Podlaski – AZS Czołg Uniwersytet Warszawski 3:0
AZS UWM II Olsztyn pauza.

Data publikacji: 10.03.2014
Zawkrze wciąż ostatnie

Komplikuje się sytuacja siatkarzy mławskiego Zawkrza. W ostatni weekend podopieczni Szymona Zejera przegrali przed własną publicznością 0:3 z AZS-em Czołg Uniwersytet Warszawski. Za tydzień nasza drużyna zagra o pozostanie w drugiej lidze w Wilkasach z Wichrem.

Do meczu z akademikami Zawkrze przystąpiło w odmienionym składzie w porównaniu z poprzednimi grami. Na przyjęciu Tomasza Szwęcha zastąpił Mikołaj Borko, a na pozycji atakującego zagrał doświadczony Robert Rybka. Początkowo roszada ta przyniosła oczekiwany skutek. W pierwszych akcjach meczu Rybka dobrze spisywał się w bloku, a warszawianie nie zagrywali zbyt często w Borko. Kłopoty zaczęły się gdy w polu zagrywki pojawiał się Paweł Sutyniec. Były zawodnik Żyrardowianki w sobotę zagrywał jak za swoich najlepszych lat, sprawiając naszym przyjmującym masę kłopotów. Set rozstrzygnął się w samej końcówce, a ostatni punkt dla przyjezdnych zdobył nie kto inny jak właśnie Sutyniec.

Druga odsłona w wykonaniu naszej drużyny była słaba. Nic nie wychodziło podopiecznym Szymona Zejera. Problemy ze skończeniem piłek w ataku zaczął mieć Rybka. Ostatecznie AZS wygrał tę partię pewnie do 16. Dwa zwycięskie sety oznaczały dla graczy Olafa Wekera, że z Mławy wyjadą co najmniej z jednym punktem, który oznaczał pewne utrzymanie w drugiej lidze na kolejny sezon.

Goście poszli jednak za ciosem. Mimo iż przez większość trzeciego seta na prowadzeniu było Zawkrze (13:9) to ostatnie słowo należało do AZS-u. Siatkarze z Warszawy wygrali do 22.

Kolejne spotkanie nasz zespół zagra w sobotę 15 marca w Wilkasach z Wichrem. Wcześniej wilkasanie, bo w środę 12 marca udadzą się do stolicy na potyczkę z Uniwersytetem.

Zawkrze Mława – AZS Czołg Uniwersytet Warszawski 0:3 (-23, -16, -22)

Zawkrze: Dobrowolski, Kowalczyk, Borko, Domżalski, Załęcki, Rybka, Gruźlewski (libero) oraz Szwęch, Pawlicki, Łaszcz.