Menu główne:

AKTUALNOŚCI

Data publikacji : 13.03.2017

ZAWKRZE JUŻ W PÓŁFINALE IV LIGI!!!
Siatkarze Zawkrza Mława wygrali drugi mecz z drużyną UKS Olimpijczyk Mszczonów w ćwierćfinale o mistrzostwo IV ligi. Tylko pierwszy set trzymał przybyłych kibiców w napięciu, walka od początku toczyła się punkt za punkt. Zespoły nie popełniały błędów i dopiero w końcówce seta nasi siatkarze przłamali zespół z Mszczonowa i mogli być pewni już awansu do kolejnej rundy.
Kolejne sety nie przyniosły już więcej emocji, nasi zawodnicy w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, u gospodarzy był widoczny już brak motywacji po przegranym pierwszym secie. W naszym zespole trener Zejer mógł pozwolić sobie na zmiany, dał pograć większości zawodnikom.
Teraz nasz zespół czeka na rywale w meczu półfinałowym który zostanie wyłoniony z pary UMKS Lipowiec Kościelny - WTS Warka. O terminie spotkania poinformujemy na stronie.

UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów – Zawkrze Mława 0:3 (22:25, 23:25, 16:25)
Zawkrze: Kłosowski, Szwęch, Ankiewicz, Bober, Gołyński (libero), Paluszkiewicz, Cichowski, Kuźniarski, Domżalski Paweł, Domżalski Piotr, Podlaski (libero), Rybka,

Data publikacji : 25.03.2017

Zawkrze zbliżyło się do awansu
Siatkarze Zawkrza Mława wygrali pierwszy mecz ćwierćfinałowy fazy play-off o mistrzostwo czwartej ligi. Podopieczni Szymona Zejera pokonali w czwartek 23 marca przed własną publicznością 3:0 Olimpijczyka Mszczonów.
Triumf w trzech setach otwiera przed mławianami drogę awansu do kolejnej rundy. Początek czwartkowej potyczki należał do naszej drużyny. Szybkie prowadzenie 6:0 trochę uśpiło czujność zawodników. Dopiero przy stanie 16:15 zmiany i wprowadzenie na parkiet Piotra Kuźniarskiego, Pawła Domżalskiego oraz Mateusza Paluszkiewicza dały zwycięstwo 25:21.
Trener Zejer rotował składem i w kolejnych odsłonach. Dzięki temu zespół zanotował niewielką ilość błędów własnych. To spowodowało, że nasi siatkarze dopięli swego celu, wygrywając w kolejnych partiach do 20 i 18.

Rewanż w Mszczonowie odbędzie się w niedzielę 26 marca o godzinie 14.00.

Zawkrze Mława – Olimpijczyk Mszczonów 3:0 (21,20, 18)
Zawkrze: Kłosowski, Szwęch, Ankiewicz, Pi. Domżalski, Cichowski, Kanowski, Gruźlewski (libero) oraz Kuźniarski, Pa. Domżalski, Paluszkiewicz, Kowalczyk.

Data publikacji : 20.03.2017

ŻUROMIN CUP 2017 - III miejsce
W dniu wczorajszym nasza drużyna seniorów wzięła udział w turnieju " Żuromin Cup 2017". W turnieju zagrało 8 ekip, nasz zespół trafił do grupy z Kurierem Kozłowo, Impact Żuromin i drużyną MKSN Mazowsze Warszawa. Dwie pierwsze drużyny pokonaliśmy pewnie po 2:0. W meczu z reprezentacją Mazowsza niesłyszących wygraliśmy 2:1. Dzięki trzem wygranym zajęliśmy I miejsce w grupie. W półfinale trafiliśmy na III ligowy zespół BKS IProArt Team Warszawa po dobrym meczu przegraliśmy 2:0 ale w obu setach grając na styku w pierwszym 26:24 a w drugim 25:23. Najwięcej problemów nasi zawodnicy mieli z zatrzymaniem atakującego Pawła Szczepaniaka (w tym roku reprezentował barwy II ligowego zespołu Lesan Halinów) a wzmocnił na ten turniej zespół IProArt. W meczu o trzecie miejsce nasz zespół ponownie spotkał się z reprezentacją Mazowsza niesłyszących i ponownie padł wynik 2:1 dla nas.W finale spotkały się drużyny DRE-MAR Żuromin-BKS IProArt Team Warszawa, wygrali gospodarze 2:0.
Turniej ten dla nas był ostatnim sprawdzianem przed meczami play off o awans do III ligi. Nie ustrzegliśmy się błędów, naszym zawodnikom z pewnością taka dawka spotkań się przyda. W turnieju zagrali: rozegranie Kacper Kłosowski/Paweł Domżalski, przyjmujący Tomasz Szwęch (kapitan), Piotr Domżalski, Damian Łuniewski, Piotr Kuźniarski (Piotrek w ostatnich dwóch spotkaniach zagrał na pozycji libero i przez organizatorów został uznany za najlepszego zawodnika na tej pozycji), środkowi: Łukasz Bober, Łukasz Cichowski, atakujący: Jan Kanowski, Robert Rybka, libero: Serafin Gruźlewski.
W pierwszej rundzie play-off o awans do III ligi nasz zespół zmierzy się z 3 zespołem z grupy B IV ligi : UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów.

CAMPER SIĘ ZREWANŻOWAŁ
Siatkarze Zawkrza Mława doznali pierwszej porażki na zakończenie rundy zasadniczej IV ligi. Teraz nasz zespół musi poczekać na wyniki ostatnich gier. Od nich zależy, które miejsce zajmie przed fazą play-off nasz zespół.
Początek meczu był obiecujący. Zawkrze rywalizowało z byłym pierwszoligowcem jak równy z równym. Dopiero błędy z końcówki seta zadecydowały, że to gospodarze wygrali tę odsłonę do 24. W drugiej partii role się odwróciły, to nasi siatkarze zagrali lepiej w decydujących fragmentach i wygrali do 23. Kiedy wydawało się, że podopieczni Szymona Zejera pójdą za ciosem, to gospodarze znów zaczęli dominować. Opiekun Campera, Maciej Główczyński miał więcej doświadczonych zawodników na ławce i w potrzebie sięgał po nich. To miało odzwierciedlenie w wyniku. W czwartym secie gospodarze zwyciężyli do 20, a w kolejnej odsłonie do 15. W końcówce meczu nasi siatkarze nie mogli pogodzić się z decyzjami sędziów, za co trener Szymon Zejer oraz kapitan drużyny Tomasz Szwęch obejrzeli czerwone kartki. Teraz przed Camperem dwa ostatnie spotkania. Od ich wyników zależy, które miejsce na koniec rundy zasadniczej zajmą wyszkowianie. Jeśli wygrają oba zostaną najlepszą ekipą.

Camper Wyszków – Zawkrze Mława 3:1 (24, -23, 20, 15)
Zawkrze: Kłosowski, Szwęch, Ankiewicz, Łuniewski, Bober, Kanowski, Gruźlewski (libero) oraz Gołyński (libero), Paluszkiewicz, Kowalczyk, Cichowski, Fijałkowski, Kuźniarski.

Data publikacji : 11.03.2017

Zawkrze zagrało z Gwiazdami Siatkówki. Remis na parkiecie

W pierwszą sobotę marca doszło do wyjątkowo wydarzenia w historii mławskiej siatkówki. Zespół Zawkrza zmierzył się z Gwiazdami Polskiej Siatkówki. Towarzyska konfrontacja zakończyła się sprawiedliwym wynikiem, oba zespoły wygrały po secie.

Gwiazdy zameldowały się w składzie, w którym roiło się od byłych reprezentantów Polski, wielokrotnych medalistów krajowych czempionatów. Nie tylko zresztą w siatkówce – na parkiecie pojawił się m.in. bokser Grzegorz Skrzecz. Chwalił się rekordem prędkości własnego serwisu, a potem wdał się w „ostrą” wymianę zdań z sędzią głównym zawodów Joanna Morawską (drugim sędzią był Jarosław Mierzwiak).
Oprócz niego na boisku zaprezentowali się m.in. znany prezenter telewizyjny Zygmunt Chajzer (reprezentant Polski juniorów w siatkówce), Maciej Dobrowolski, Grzegorz Kuciński, Robert Kuciński, Zbigniew Lubiejewski, Ireneusz Nalazek, Paweł Papke, Jarosław Szalpuk, Grzegorz Szewczyk, Leszek Urbanowicz. Zespół prowadził duet szkoleniowców Waldemar Wspaniały-Grzegorz Kuciński. Gośćmi honorowymi imprezy byli prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski i najstarszy żyjący reprezentant Polski w siatkówce hrabia Juliusz Karski.
Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. W pierwszej odsłonie gwiazdy triumfowały 25:18. Natomiast po zmianie stron górą byli zawkrzanie. Podopieczni Szymona Zejera zwyciężyli 25:19.

Data publikacji : 11.03.2017

Historia polskiej siatkówki do zobaczenia w Mławie

Gwiazdy polskiej siatkówki przyjechały w sobotę 4 marca do Mławy. Pretekstem do ich wizyty było otwarcie wystawy poświęconej historii tej dyscypliny w naszym kraju.
Eksponaty, które można zobaczyć w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej pochodzą z prywatnych zbiorów Grzegorza Szewczyka. Na co dzień można je podziwiać w Arenie Ursynów, gdzie mieści się Volley Bajka Muzeum Siatkówki. Na wystawie prezentowanych jest m.in. ponad 1000 medali, 200 koszulek, bogaty zestaw pucharów, piłki z autografami mistrzów siatkówki, zdjęcia, dyplomy, proporczyki. Pomysłodawcą sprowadzenia wystawy był prezes Klubu Sportowego „Zawkrze” Mława, Grzegorz Morawski. Rok temu przy okazji memoriału Huberta Wagnera miałem okazję zobaczyć zbiory z Volley Bajki w Tauron Arenie w Krakowie, tam zrodził się pomysł żeby to przenieść do Mławy – tłumaczy prezes mławskiego klubu, prywatnie wielki entuzjasta siatkówki.
W otwarciu wystawy wzięli udział m.in. złoci medaliści mistrzostw świata z 1974 roku Zbigniew Lubiejewski czy Ireneusz Nalazek oraz do niedawna czynni siatkarze Paweł Papke, Łukasz Kadziewicz oraz Paweł Kuciński. Wszyscy oni zagrali w pokazowym meczu z Zawkrzem Mława. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Ponadto w mławskim święcie sportu wzięli udział hrabia Juliusz Karski (nestor polskiej siatkówki, Mirosław Przedpełski, były prezes PZPS, obecnie członek władz światowych FIVB oraz Bartosz Łuszcz, prezes Polonii Londyn.
Organizatorami wydarzenia są: Klub Sportowy “Zawkrze” Mława oraz Volley Bajka Muzeum Siatkówki. Honorowy patronat nad wystawą objął Burmistrz Miasta Mława, Sławomir Kowalewski. Wystawę będzie można oglądać w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie do 4 maja.