Menu główne:

AKTUALNOŚCI > 2013

Data publikacji: 31.10.2013
Zawkrze nadal bez punktów

Jeszcze przyjdzie poczekać sympatykom siatkówki w Mławie na pierwsze punkty Zawkrza. W weekend podopieczni Szymona Zejera przegrali po raz szósty, tym razem w Gdańsku 0:3 ze Stoczniowcem.
W sobotnim starciu szkoleniowiec Zawkrza musiał znów rotować składem. Z różnych względów na Pomorze nie pojechali Jan Kanowski oraz Robert Rybka. Na pozycji atakującego zagrał po raz pierwszy w tym sezonie Łukasz Pawlicki. Nasza drużyna rozpoczęła mecz nieźle. Do stanu 18:18 gra była wyrównana. Później jednak po raz kolejny dał o sobie znać brak doświadczenia niektórych zawodników na tym poziomie. Proste błędy sprawiły, że Stoczniowiec wygrał do 21. Kolejny set miał bardzo podobny przebieg. W końcówce znów skuteczniejsi byli gospodarze, którzy zwyciężyli do 19. Trzecia partia była najsłabsza w wykonaniu Zawkrza.
Następny mecz nasza drużyna zagra w środę 6 listopada. Przeciwnikiem Zawkrza w hali I LO będzie lider, MOS Wola Warszawa.

Stoczniowiec Gdańsk – Zawkrze Mława 3:0 (21, 19, 16)

Zawkrze: Dobrowolski, Nelson, Domżalski, Pawlicki, Kowalczyk, Załęcki, Gruźlewski (libero) oraz Szwęch, Gumowski, Gołyński.

Pozostałe wyniki 6. kolejki

Wicher Wilkasy – Czołg AZS UW 3:0, Huragan Wołomin – SKS Hajnówka 2:3, Centrum Augustów – Huragan Międzyrzec Podlaski 3:1, MOS Wola Warszawa – AZS UWM II Olsztyn 3:1.

Data publikacji: 21.10.2013
Akademicy z Olsztyna górą w Mławie

Ciężki początek w rozgrywkach drugiej ligi siatkówki notują zawodnicy Zawkrza Mława. Nasz zespół przegrał w weekend po raz piąty w tym sezonie. Komplet punktów z hali I LO wywieźli siatkarze AZS-u UWM II Olsztyn.

Początek w wykonaniu Zawkrza był obiecujący. Do stanu 19:19 w pierwszym secie żadna z ekip nie potrafiła wypracować sobie przewagi. Dopiero w końcówce problemy z przyjęciem sprawiły, że goście wygrali tę odsłonę do 20. Kłopoty, które nasza drużyna miała w premierowej partii, nawarstwiły się w kolejnym secie. Dominacja przyjezdnych nie podlegała żadnej dyskusji. Podopieczni Andrzeja Grygołowicza zwyciężyli do 17. Roszady w składzie Zawkrza przed trzecią partią przyniosły wreszcie poprawę gry. Dennis Nelson nie radzący sobie zbyt dobrze tego dnia z przyjęciem został przesunięty na atak, natomiast na jego poprzednią pozycję wszedł rekonwalescent, Jan Kanowski. Niewiele zabrakło żeby nasi siatkarze wygrali trzeciego seta. Przy stanie 24:25 ze środka pomylił się Filip Kowalczyk i to olsztynianie mogli się cieszyć z kompletu punktów.

W kolejnej serii gier Zawkrze zagra w Gdańsku ze Stoczniowcem.

Zawkrze Mława – AZS UWM II Olsztyn 0:3 (20, 17, 24)

Zawkrze: Dobrowolski, Nelson, Załęcki, Domżalski, Kowalczyk, Rybka, Gruźlewski (libero) oraz Kanowski, Szwęch, Łaszcz.

DRUGIE ZWYCIĘSTEO JUNIORÓW W LIDZE

Drugi mecz juniorów i drugie zwycięstwo. Mimo nieobecności kapitana - podstawowego atakującego M.Paluszkiewicza i środkowego Ł.Woźniaka pokonaliśmy na wyjeździe Marcovie Maków Mazowiecki 1;3 (17, -25,-18,-19) a tym samym wskoczyliśmy na pozycję lidera w naszej grupie. Każdy z powołanej 12 pojawił się na boisku. Spory wkład w zwycięstwo miało 5 powołanych na mecz kadetów.
M.Karwiński, A.Grądzki, D.Bielski, D.Sadowski, K.Kuciński, Ł.Gumowski, M.Dudkiewicz(k), Ł.Welenc, M.Trzciałkowski, B.Frankowski, P.Borowy, K.Gołyński(L).

T.Cudny

Data publikacji: 18.10.2013
Zawkrze bez punktów w stolicy

Czwartej porażki w rozgrywkach drugiej ligi siatkówki doznali siatkarze Zawkrza Mława. Podopieczni duetu Szymon Zejer i Tomasz Cudny przegrali w środę 1:3 z Czołgiem AZS Uniwersytet Warszawski.
Nasza drużyna tylko raz w tym spotkaniu była górą, w drugiej odsłonie. W pozostałych setach to doświadczeni rywale byli górą. W barwach AZS-u od tego sezonu występuje Paweł Sutyniec, który w ubiegłych rozgrywkach bronił barw Żyrardowianki.

Pierwszych punktów Zawkrze poszuka jutro na własnym parkiecie. O godzinie 18 nasz zespół rozpocznie mecz z AZS-em UWM Olsztyn.

Czołg AZS UW – Zawkrze Mława 3:1 (-16, 22, -12, -21)

Data publikacji: 14.10.2013
Pierwszy wygrany set Zawkrza

Siatkarze Zawkrza Mława wygrali pierwszy set w bieżących rozgrywkach drugiej ligi. Niewiele zabrakło by podopieczni duetu Szymon Zejer i Tomasz Cudny pokusili się o zdobycie premierowych punktów. Ostatecznie Huragan Międzyrzec Podlaski zwyciężył 3:1.
W czwartej odsłonie meczu nasi zawodnicy prowadzili już 6:0 i powoli wszyscy szykowali się do tie breaka. Bardziej doświadczeni goście do tego jednak nie dopuścili. Huragan wygrał wcześniej pierwszego i drugiego seta. Wówczas nic nie wskazywało na to, że Zawkrze może coś ugrać w tym spotkaniu. Na trzecią partię nasza drużyna wyszła jednak mocno odmieniona. Świetnie funkcjonowało przyjęcia, a gro punktów mławianie zdobywali blokiem. Ten set padł łupem Zawkrza. W kolejnym nasi siatkarze opadli z sił, co skrzętnie wykorzystali przyjezdni.
Szkoda czwartego seta, bo było blisko żeby zdobyli pierwsze punkty. W końcówce gdy wszystko się decydowało niektórym chłopakom zabrakło sił – tłumaczył trener Zawkrza, Szymon Zejer.

Zawkrze Mława – Huragan Międzyrzec Podlaski 1:3 (-20, -18, 21, -21)

Zawkrze: Dobrowolski, Nelson, Domżalski, Załęcki, Kowalczyk, Rybka, Gruźlewski (libero) oraz Szwęch, Paluszkiewicz.

Pozostałe wyniki 3. kolejki

SKS Hajnówka – AZS UWM Olsztyn 3:0, Wicher Wilkasy – MOS Wola Warszawa 1:3, Stoczniowiec Gdańsk – Centrum Augustów 3:1, AZS UW – Huragan Wołomin 2:3.

Data publikacji: 11.10.2013
Rutki lepsze od kadetów Zawkrza

W środowym meczu kadeci Zawkrza okazali się gorsi od rówieśników z klubu UKS Rutki Płońsk. Gracze prowadzeni przez Tomasza Cudnego przegrali 1:3. Podobnym wynikiem zakończył się ich pierwszy mecz w rozgrywkach drugiej ligi wojewódzkiej. W minionym tygodniu przegrali w Wołominie z miejscowym Huraganem.

Starcie z Płońskiem zaczęło się od wysokiej przegranej mławian w premierowym secie. Za to w drugim zanosiło się na gładki triumf naszych siatkarzy. Po kilku minutach prowadzili już 20:14. Niestety nie udało się zadać decydującego ciosu. Rywale zaczęli odrabiać straty, zdobyli aż osiem punktów z rzędu. To przeważyło szale na ich korzyść, zwyciężyli ostatecznie 25:22.

W trzecim secie górą byli już zawkrzanie. Jednak wyrównać stanu rywalizacji już nie zdołali. W czwartym secie skuteczniejsi okazali się goście z Płońska. Wygrali 25:20, by w całym meczu triumfować 3:1.

KS Zawkrze Mława – UKS Rutki Płońsk 1:3 (-17, -22, 18, -20)

Zawkrze: Ł. Bońkowski, P. Borowy, K. Januszewski, D. Sadowski, K. Kuciński, A. Grądzki, H. Zyner, M. Trzciałkowski, P. Zulewski, D. Podlaski, M. Maliński.

Data publikacji: 07.10.2013
Nelson nie pomógł, druga porażka Zawkrza

Drugiej porażki w bieżących rozgrywkach drugiej ligi doznali siatkarze Zawkrza Mława. Nasza drużyna uległa wczoraj 0:3 w Wołominie, Huraganowi. W barwach Zawkrza zadebiutował Jamajczyk, Dennis Nelson.

Zawodnik rodem z Jamajki ma być liderem jeśli chodzi o grę w przyjęciu. Sen z powiek sztabowi szkoleniowemu spędzał przed meczem w Wołominie brak doświadczonego atakującego, Roberta Rybki. W jego miejsce pojawił się Mateusz Paluszkiewicz. Dodatkowo na libero wystąpił rekonwalescent, Jan Kanowski. Obaj jednak szybko zostali zmienieni. Gospodarze spotkania wykorzystali bezlitośnie słabszą grę naszego zespołu. Beniaminek z Wołomina w trzech szybkich setach poradził sobie z podopiecznymi Szymona Zejera i Tomasza Cudnego.

W najbliższy weekend Zawkrze zagra przed własną publicznością z Huraganem Międzyrzec Podlaski. Początek starcia w sobotę o godzinie 18.

Huragan Wołomin – Zawkrze Mława 3:0 (-12, -16, -18)

Zawkrze: Dobrowolski, Domżalski, Kowalczyk, Nelson, Załęcki, Paluszkiewicz, Kanowski (libero) oraz Gruźlewski, Łaszcz, Szwęch.

Pozostałe wyniki 2. kolejki

Centrum Augustów – AZS UW 3:0, MOS Wola Warszawa – Stoczniowiec Gdańsk 3:0, AZS UWM II Olsztyn – Wicher Wilkasy 3:1, Huragan Międzyrzec Podlaski – SKS Hajnówka 3:2.