AKTUALNOŚCI > 2014

Data publikacji: 30.10.2014
Skomplikowana sytuacja juniorów Zawkrza

Siatkarze Zawkrza o awans powalczą w Lipowcu Kościelnym
Juniorzy Zawkrza Mława doznali drugiej porażki w bieżącym sezonie rozgrywek II ligi mazowieckiej. Podopieczni Szymona Zejera niespodziewanie przegrali w Płońsku 1:3 z Rutkami. Tym samym mławianie skomplikowali swoją sytuację w kontekście walki o awans.

Mecz rozgrywany na małej sali w Płońsku rozpoczął się dla naszych siatkarzy bardzo dobrze, rozpoczęli oni od prowadzenia 8:0 i systematycznie je powiększali, bardzo dobra zagrywka utrudniła życie gospodarzom. Pierwszy set w pełni kontrolowany przez naszą drużynę wygrany do 15. Niestety pewne zwycięstwo w pierwszym secie spowodowało że w szeregi Zawkrza wdarł się luz i nonszalancja. Do drugiego seta nasi zawodnicy podeszli nieskoncentrowani. Zespół z Płońska od początku seta objął prowadzenie i tylko je powiększał. Na nic się dały zmiany w naszym zespole. Przegrywamy drugą partię do 19. Drużyna Rutek poszła za ciosem i w trzecim secie pozwoliła nam na zdobycie tylko 17 oczek. W czwartym secie przegrywaliśmy już 8:14 żeby dojść przeciwnika w końcówce do wyniku 21:21. Mieliśmy w tym secie swoje okazje na zwycięstwo, ale niestety zawodnikom w pewnym momencie zabrakło chłodnej głowy i doświadczenia. Czwartą odsłonę przegrywamy na przewagi 27:25, a cały mecz 1:3. Na końcowym wyniku zaważyła zbyt duża ilość popełnionych błędów własnych (16 zepsutych zagrywek i 7 błędów w przyjęciu). Tym samym nasi młodzi zawodnicy bardzo sobie skomplikowali sytuacje w grupie.

O awansie zadecyduje ostatni pojedynek, który zostanie rozegrany 4 listopada w Lipowcu Kościelnym.

Rutki Płońsk – Zawkrze Mława 3:1 (-15, 19, 17, 25)

Data publikacji: 26.10.2014
PORAŻKA SENIORÓW NA POCZĄTEK

Wczoraj nasi seniorzy zainaugurowali sezon w III lidze. Naszym przeciwnikiem byli juniorzy UMKS MOS WICHER KOBYŁKA WARSZAWA. Niestety nie był to najlepszy mecz w wykonaniu naszej drużyny, po nie całych 2 godzinach gry przegraliśmy 1:3 (19:25; 23:25; 25:23; 18:25). Tylko w trzecim secie było stać naszych siatkarzy na zwycięstwo, w pozostałych zdecydowanie dominowali młodzi siatkarze z Kobyłki. W naszym zespole niestety była zbyt duża liczba błędów własnych, szczególnie w ataku popełniliśmy zbyt dużo błędów żeby móc nawiązać równorzędną walkę. Trener Szymon Zejer rotował składem, w całym meczu dokonał 12 zmian niestety wiele to nie pomogło. Kolejny mecz seniorzy zagrają na wyjeździe z KKS Kozienice 06.11.2014 (czwartek) 19:30.

KS ZAWKRZE MŁAWA - UMKS MOS WICHER KOBYŁKA WARSZAWA 1:3 (19:25; 23:25; 25:23; 18:25)

ZAWKRZE: Rybka (k), Borowski, Szwęch, Włodarski T., Gumowski, Cichowski, Gruźlewski (libero), Kowalczyk, Paluszkiewicz, Andrzejewski, Bońkowski oraz Sadowski.

Data publikacji: 18.10.2014
Trzecia porażka kadetów.

We wczorajsze popołudnie trzeci mecz rozegrała drużyna kadetów KS Zawkrze Mława. Podopieczni Jana Kanowskiego byli gośćmi MKS-u MDK Warszawa wielokrotnego medalisty mistrzostw polski  w siatkówce młodzieżowej. Na wyjazd do stolicy, powrócił kontuzjowany Kacper Kuciński. Od początku meczu na pozycji libero wystąpił Adam Rzeczkowski. Od pierwszego gwizdka drużyny grały wyrównanie, liczne błędy na zagrywce sprawiały że żadna z ekip nie odstawała zdobyczą punktową. W drugiej fazie seta pomimo dobrego przyjęcia nasza drużyna nie potrafiła wykorzystać tego na siatce, liczne błędy w ataku przyczyniły się do porażki w premierowej partii tego spotkania.  Drugi set team z Mławy rozpoczął bardzo dobrze. Liczne zagrywki, które sprawiały trudności gospodarzom, dobra gra w obronie oraz ataku przyczyniły się do zdecydowanego prowadzenia w tej partii i wygrania całego seta. Od początku trzeciej partii zabrakło koncentracji w naszej drużynie, wykradła się nerwowość co przyczyniło się do popełnienia prostych błędów jak i również nie kończenia akcji po swoim przyjęciu. Drużyna gospodarzy bardzo dobrze to wykorzystała wygrywając tego seta. W IV secie zawodnicy z Mławy zaprezentowali się  z dobrej strony dobra gra w przyjęciu, dobre funkcjonowanie bloku na wyróżnienie w tym elemencie zasługuję Łukasz Bober który tylko w tej partii zdobył 5 pkt blokiem, dobra gra na siatce. Sprawiło to że mecz stał się bardzo emocjonujący obie drużyny walczyły o każdą piłkę nie odpuszczając sobie ani na moment. W końcowej partii seta nasza drużyna zaczęła bardziej nerwowo przyjmować piłkę z czego skorzystali gospodarze grając do końca spokojnie by wygrać seta i całe spotkanie. Mecz zakończył się wynikiem 3:1, nasza drużyna rozegrała jak dotychczas najlepsze spotkanie, zabrakło ogrania i ‘’zimnej głowy’’ w końcowych fazach seta. Dobrym wyborem okazała się zmiana na pozycji libero, dzięki temu nasza drużyna zagrała dobrze w przyjęciu lecz jak wcześniej wspomniano zabrakło w wielu akcjach wykończenia. Najjaśniejszym punktem naszego zespołu był kapitan Piotr Kuźniarski który zdobył 19 pkt. Kolejne spotkanie podopieczni trenera Kanowskiego rozegrają w poniedziałek  o godzinie 18 na własnej hali podejmując drużynę z Wyszkowa. Prosimy o liczne przybycie na mecz i doping dla naszej drużyny.

UDANY REWANŻ JUNIORÓW Z MACOVIĄ

W dniu dzisiejszym juniorzy naszego klubu zmierzyli się w meczu rewanżowym z drużyną MACOVI Maków Mazowiecki, w pierwszym meczu zwyciężyli zawodnicy Macovi 3:1. Mecz rozgrywany w hali przy Wyspiańskiego zgromadził bardzo liczną publiczność ok. 300 osób wspierało naszych zawodników, w tym grupa ok. 10 osób z Makowa. Mecz rozpoczął się od prowadzenia przyjezdnych 8:2, z czasem ta przewaga zmalała ale nasi zawodnicy mieli problem ze skutecznym skończeniem ataków w konsekwencji przegraliśmy pierwszą partię do 20. II set to walka punkt za punkt, prowadzenie w tym secie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Obaj trenerzy starali się pomóc swoim drużynom biorąc czasy ale żaden z zespołów nie chciał odpuścić. Po fascynującej końcówce lepsi okazali się zawodnicy Zawkrza zwyciężając na przewagi 27:25. W trzecim secie mieliśmy powtórkę seta drugiego. Walka punkt za punkt, obie drużyny grały bardzo dobrze. mało błędów własnych powodowało że mecz stał na wysokim poziomie, akcje momentami były bardzo długie i zacięte co powodowało że widzowie byli świadkami naprawdę bardzo dobrego widowiska, które ponownie w końcówce rozstrzygnęło się na korzyść Zawkrze zwyciężając 26:24. W secie czwartym nasi zawodnicy od początku uzyskali 2 punktową przewagę i dowieźli ją do końca seta zwyciężając 25:22 i w całym meczu 3:1, tym samym rewanżując się drużynie z Makowa za porażkę w pierwszej rundzie.
Dzięki temu zwycięstwu nasi juniorzy dalej przewodzą w swojej grupie mając 7 punktów i dwa mecze do końca z Płońskiem i Lipowcem Kościelnym (oba mecze na wyjeździe). W dzisiejszym meczu obie drużyny zaprezentowały niesamowitą wolę walkę i zaciętość. Kibice zgromadzeni w hali I LO byli świadkami wielu obron, po naszej stronie szalał Dawid Podlaski który podbijał niesamowite piłki,spektakularnych bloków i naprawdę bardzo długich akcji w których to, Ci młodzi siatkarze naprawdę zadziwiali i sprawiali że z wielką przyjemnością patrzyło się na to spotkanie. W zespole Zawkrza najwięcej punktów zdobył Dominik Sadowski - 25 punktów z czego 22 atakiem przy 51 próbach. Nasz zespół miał przyjęcie na poziomie 78%, w dużej mierze dzięki świetnej postawie kapitana Magnusa Dudkiewicza - 93%. Całemu zespołowi należą się gratulacje za zwycięstwo bo wszyscy na nie bardzo ciężko zapracowali. Zdaniem trenera Szymon Zejera był to jak na razie najlepszy mecz jego podopiecznych w tym sezonie (obiecał że nie ostatni) stojący na bardzo wysokim poziomie, o czym może świadczyć fakt że drużyna z Makowa w przegranych setach zrobiła odpowiednio w III secie - 7 błędów własnych a w IV secie tylko 6.
Kolejny mecz nasi juniorzy zagrają 28.10 (wtorek) w Płońsku.

Zawkrze wystąpiło w składzie: Bońkowski; Frankowski; Dudkiewicz; Sadowski; Margas; Trzciałkowski; Podlaski (libero); Kołakowski.

KS ZAWKRZE Mława - ULKS MACOVIA Maków Mazowiecki 3:1 (20:25; 27:25; 26:24; 25:23)

Data publikacji: 15.10.2014
Juniorzy Zawkrza wygrali drugie spotkanie z rzędu

Młodzi siatkarze Zawkrza Mława odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach II ligi mazowieckiej. Podopieczni Szymona Zejera pokonali wczoraj przed własną publicznością gładko w trzech setach Rutki Płońsk.

Goście przyjechali do Mławy wyjątkowo zmobilizowani, po dwóch porażkach odniesionych w starciach z Macovią i Startem Lipowiec Kościelny. W siatkówce jednak sama determinacja nie gwarantuje jeszcze sukcesu. Płońszczanie od początku meczu z Zawkrzem byli tylko tłem dla dobrze grających podopiecznych Szymona Zejera. Nasz zespół szczególnie dobrze radził sobie w obronie, dzięki czemu gro punktów zdobywanych przez Zawkrze pochodziło z kontrataków. Dwa pierwsze sety mławska drużyna wygrała w identycznym stosunku do 15. Prowadzenie 2:0 tym razem nie uśpiło czujności naszej drużyny. W trzeciej odsłonie Zawkrze oddało rywalowi 18 punktów i po 56 minutach od rozpoczęcia gry, sędzia gwizdnął po raz ostatni tego dnia.

- Zagraliśmy pewnie i dojrzale, a moi zawodnicy popełniali bardzo mało błędów. Nasze zwycięstwo nie było zagrożone nawet przez chwilę – powiedział po meczu szkoleniowiec Zawkrza, Szymon Zejer.

W piątek 17 października Zawkrze rozpocznie zmagania w rundzie rewanżowej. Pierwszym przeciwnikiem naszych siatkarzy będzie Macovia Maków Mazowiecki. Spotkanie zostanie rozegrane w hali I LO w Mławie o godziniq 18.00.

Zawkrze Mława – Rutki Płońsk 3:0 (15, 15, 18)

Zawkrze:Bońkowski, Frankowski, Dudkiewicz, Sadowski, Trzciałkowski, Margas, Podlaski (libero) oraz Kołakowski,  Fijałkowski, Kuźniarski.

Wyniki innych spotkań

Rutki Płońsk – Start Lipowiec Kościelny 2:3, Rutki Płońsk – Macovia Maków Mazowiecki 1:3.

Juniorskie derby dla Zawkrza

Juniorzy Zawkrza Mława zwyciężyli w derbach powiatu mławskiego. Podopieczni Szymona Zejera mimo prowadzenia 2:0, potrzebowali aż pięciu setów do pokonania Startu Lipowiec Kościelny. Dla mławian była to pierwsza wygrana w tym sezonie.

Do piątkowej rywalizacji obydwie drużyny przystępowały w odmiennych nastrojach. Start na inaugurację pokonał Rutki Płońsk, a Zawkrze przegrało w Makowie Mazowieckim. Bezpośredni mecz między naszymi zespołami rozpoczął się lepiej dla gości, którzy szybko objęli prowadzenie. Dobra gra blokiem sprawiała sporo problemów mławianom. Dopiero skuteczne ataki Magnusa Dudkiewicza i Bartosza Frankowskiego pozwoliły Zawkrzu wrócić do gry. W końcówce to właśnie ten element przesądził o wygranej w pierwszym secie siatkarzy Szymona Zejera (do 22). Kolejna odsłona miała podobny przebieg, dopiero w samej końcówce mławski zespół przechylił szalę na swoją korzyść (do 23). Powadzenie uśpiło młodych zawodników Zawkrza. Goście to skrzętnie wykorzystali, a dzięki zwycięstwom w trzeciej partii (do 23) i czwartej (do 12) doprowadzili do wyrównania w całym meczu. W decydującym secie znów górą byli jednak mławianie, wśród których brylował zdobywca 23 punktów, Magnus Dudkiewicz. To zaowocowało wygraną do 8, a w całym spotkaniu 3:2.

Kolejny mecz siatkarze Zawkrza zagrają w środę 15 października. W hali I LO o godzinie 18.00 podopieczni Szymona Zejera zmierzą się z Rutkami Płońsk.

Zawkrze Mława – Start Lipowiec Kościelny 3:2 (22, 23, -23, -12, 8)

Zawkrze: Bońkowski, Dudkiewicz, Sadowski, Frankowski, Margas, Trzciałkowski, Podlaski (libero).

Start: Trzciałkowski, Szafraniec, Cichocki, Wojnowski, Romanowski, Komorowski, Kłosowski.

Data publikacji: 08.10.2014
KADECI PRZEGRYWAJĄ NA INAUGURACJĘ Z METREM WARSZAWA.

Na inaugurację rozgrywek II ligi kadetów w grupie A zespół KS Zawkrze Mława zmierzył się ze stołecznym rywalem Metra II Warszawa. Lepszym w tym spotkaniu okazali się goście. Podopieczni Jana Kanowskiego dobrze rozpoczęli I partię, gdy w polu serwisowym stanął rozgrywający Paweł Fijałkowski, dzięki jego zagrywkom nasz zespół szybko wyszedł na prowadzenie 7:0, niestety naszemu zespołowi nieudało się utrzymać tak wysokiej przewagi . Gdy do ‘’głosu’’ doszli podopieczni Adama Bigosa by dosyć skrupulatnie niwelować przewagę co doprowadziło do remisu . W połowie seta przyjmujący Kacper Kuciński doznał urazu stawu skokowego, lecz okazał się na tyle mały aby ten mógł dalej kontynuować grę. Wtedy dobrymi atakami z lewego skrzydła popisał się kapitan zespołu Piotr Kuźniarski, lecz to okazało się za mało by zmienić losy tego seta. W dalszej części tej partii górą byli goście, zespół gospodarzy zaczął popełniać zbyt dużo błędów własnych co przyczyniło się do przegrania tego seta. Następna partia przebiegła zupełnie bez żadnej historii, goście z Warszawy coraz pewniej zagrywali co przyczyniło się do licznych błędów w przyjęciu naszego zespołu, dobra gra na siatce podopiecznych trenera Bigosa sprawiła że tą partię przegraliśmy do 16. W III secie na początku podopieczni Jana Kanowskiego przegrywali 0:2 do momentu gdy na zagrywce pojawił się Kacper Kuciński. Zagrywka naszego przyjmującego okazała się na tyle trudna by nasz zespół zdobył w tym ustawieniu aż 8 punktów. I znów powtórzył się scenariusz z I partii, goście dosyć szybko odrobili straty punktowe, kontuzja Kacpra Kucińskiego nie pozwoliła mu kontynuować dalej tego spotkania. Nasz zespół pomimo straty zawodnika, nie poddał się doprowadzając do stanu 20:21 główna w tym zasługa naszego kapitana. Lecz to do podopiecznych Adama Bigosa należało ostatnie słowo, zagrywka kierowana w zespół gospodarzy sprawiła zbyt dużo problemów by mogli wyprowadzić akcje po których mogliby zdobyć punkty. III set zakończył się wynikiem 21:25 dla siatkarzy Metra. Następny mecz nasi siatkarze rozegrają w niedzielę 12.10.2014 roku o godzinie 11 w Wyszkowie gdzie zmierzą się z drużyną UKS POLONEZ Wyszków.

KS Zawkrze Mława- Metro II Warszawa 0:3 (21;25/16:25/21;25)

7- Piotr Kuźniarski - Kapitan, 14 - Miłosz Kwieciński – libero , 6-Daniel Ogrodowczyk, 12 - Łukasz Bober, 4 - Paweł Fijałkowski, 9- Kacper Kuciński,5- Łukasz Cieślak, 1- Sebastian Szempliński

Data publikacji: 04.10.2014
FALSTART JUNIORÓW. PORAŻKA NA POCZĄTEK.

W dniu dzisiejszym nasza juniorska drużyna rozpoczęła zmagania w II lidze. Pierwszym przeciwnikiem była drużyna MACOVI Maków Mazowiecki. Niestety nasi zawodnicy nie zaliczą tego meczu do udanych.
Tylko w I secie byli lepsi od gospodarzy wygrywając do 18. Kolejne trzy partie padły łupem siatkarzy Macovi (25:14; 25:19; 27:25). Przez całe spotkanie mieliśmy bardzo dobre przyjęcie, w głównej mierze dzięki dobrej postawie naszego libero Dawida Podlaskiego, ale potrafiliśmy je wykorzystać tylko w I secie. W kolejnych setach było już dużo gorzej, pojawiły się proste błędy w ataku, nasza zagrywka osłabła i w tym elemencie również popełnialiśmy zbyt dużo błędów. Drużyna Macovi dobrze zagrała blokiem, zaliczyła kilka świetnych obron. Dużym zaskoczeniem dla naszych siatkarzy z pewnością był doping sporej ilości kibiców którzy przybyli na to spotkanie, bardzo głośno i żywiołowo wspierali swoich siatkarzy a naszych skutecznie wybijali z rytmu.

Kolejnym przeciwnikiem naszych siatkarzy będzie bardzo dobrze znana nam drużyna STARTU Lipowiec Kościelny, która w I kolejce pokonała na wyjeździe RUTKI Płońsk 3:2.
Mecz zaplanowany jest na piątek 10 października na godz. 18:00 w I Liceum Ogólnokształcącym w Mławie na ul. Wyspiańskiego 1.