W piątek w naszym klubie odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze, podczas którego zdano relację z działalności klubu w latach 2011-2015. W czasie tego spotkania odbył się również wybór nowych władz klubu oraz Prezesa klubu. Po wysłuchaniu sprawozdania, wszyscy członkowie klubu mieli prawo wyboru nowego zarządu. Skład zarząd klubu nie zmienił się, wszyscy członkowie jednogłośnie ponownie wybrali te same osoby do zarządu. A zarząd spośród siebie wybrał ponownie na Prezesa Grzegorz Morawskiego. Niezmiernie się cieszymy że osoba Pana Grzegorza pozostała na tym stanowisku, bo niejednokrotnie udowodnił że jest świetnym organizatorem, zarządcą, wielkim pasjonatem sportu...w szczególności naszej ukochanej siatkówki.

Edward Staniszewski - Sekretarz
Arkadiusz Dłubisz - członek zarządu
Grzegorz Kuciński - członek zarządu

Towarzyski turniej w Szreńsku.

W niedzielę wzięliśmy udział w Turnieju Piłki Siatkowej o puchar Prezesa firmy Technokabel S.A. W turnieju udział wzięły 3 drużyny amatorskie oraz 3 drużyny występujące na co dzień na ligowych parkietach. W zawodach nie zabrakło wielu emocjonujących spotkań.
Ponieżej przedstawimy przebieg całej rywalizacji.

Nie taki Halinów straszny.

Dziś zainaugurowaliśmy rozgrywki III ligi seniorów. Naszym rywalem była drużyna LESAN Halinów pod wodzą trenera Tomasza Rosy. Zespół bardzo trudny, o bardzo dobrych warunkach fizycznych, wszyscy zawodnicy bardzo wysocy, silni i skoczni. Ale nasi młodzi zawodnicy wychodzą zmotywowani i bez strachu ale z szacunkiem do rywala. Zaczynamy w następującym składzie: Kłosowski Kacper; Dominik Sadowski; Kacper Kuciński; Damian Łuniewski; Mateusz Trzciałkowskii; Adrian Margas; Dawid Podlaski (libero). Pierwszy set, walka punkt za punkt gramy dobrze bez błędów. Na zagrywce agresywnie na dużym ryzyku, dzięki czemu udaje nam się odrzucić rywala od siatki i mamy trochę łatwiej z czytaniem gry rywala. Halinów zagrywa mocno, ale świetnie sobie radzimy w przyjęciu. W ataku dobrze radzą sobie wszyscy nasi zawodnicy. W końcówce jednak to zespół Lesan cieszy się z wygranego seta do 21.
Drugi set również rozpoczynamy odważnie w polu zagrywki, nam w pewnym momencie na tablicy wyników widniało nasze prowadzenie 13:11. Ale zespół z Halinowa jest tak doświadczony że nie przestraszył się tego, wzmocnili zagrywkę czym przysporzyli nam trochę problemów i wygrywają 2 partię do 18. W ostatnim trzecim secie dalej staramy się ambitnie walczyć i przeciwstawić bardziej doświadczonej drużynie LESAN. W trzeciej partii zawodnicy trenera Rosy zaczęli grać szybszą siatkówkę, ich rozgrywający coraz częściej gubił nasz blok a w ataku wysocy zawodnicy nie mieli większych problemów ze skończeniem ataków, chociaż kilkakrotnie udaje nam się je podbić dzięki ofiarnej walce w obronie...najbardziej ucierpiał z tego wszystkiego nasz libero Dawid Podlaski który przy jednym z ataków rywali poszedł twardo w obronie i niestety piłka uderzyła go w krocze. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało i dokończył mecz. Trzeci set Halinów wygrywa do 17 i całe spotkanie 3:0.
Naprawdę postawa naszej młodej drużyny (niektórzy zawodnicy są jeszcze w wieku kadeta) może cieszyć. Wyszliśmy odważnie bez strachu i powalczyliśmy z naprawdę dobrą drużyna i nie było wstydu. Chłopaki walczyli, bardzo chcieli i naprawdę należą się im ogromne brawa za walkę i postawę na boisku. Również trener rywali był pod wrażeniem postawy naszych młodych graczy i jasno stwierdził że ich gra w III lidze w tym sezonie będzie nas cieszyć i zaprocentuje w przyszłości...na to liczymy.

A już w piątek 30 października o godz. 17:30 w I LO w Mławie czeka nas rewanżowe spotkanie z drużyną UKS RUTKI PŁOŃSK w II lidze juniorów. W pierwszym meczu wygraliśmy w Płońsku 3:1.
Serdecznie zapraszamy do kibicowania!!!

KS ZAWKRZE MŁAWA - KS LESAN HALINÓW (21:25; 18:25; 17:25)
ZAWKRZE
: Dominik Sadowski (10 pkt); Damian Łuniewski (5 pkt); Kacper Kuciński (5 pkt); Adrian Margas (1 pkt); Mateusz Trzciałkowksi (3 pkt); Kacper Klosowski (3 pkt); Łuaksz Bober (1 pkt);

Data publikacji : 22.10.2015
Zawkrze demoluje Lipowiec w meczu rewanżowym.

Po wczorajszym zwycięstwie z UKS Rutki Płońsk, dziś nasz
a drużyna juniorów pojechała do pobliskiego Lipowca żeby rozegrać mecz rewanżowy z tamtejszym UMKS START LIPOWIEC KOŚCIELNY. W naszym zespole w porównaniu do wczorajszego meczu doszło do dwóch istotnych zmian, trener Zejer na przyjęciu w dniu dzisiejszym postawił na Piotra Kuźniarskiego i Adama Grądzkiego.  Tym samym dał odpocząć Kacprowi Kucińskiemu i Damianowi Łuniewskiemu. Jak powiedział trener w tym roku dysponujemy dobrym i równym zespołem, zawodnicy ciężko trenują i wszyscy zasługują na to żeby się pokazać... mecz pokazał że miał rację. Na boisko od pierwszej piłki wybiegli jeszcze: Paweł Fijałkowski, Dominik Sadowski, Adrian Margas, Mateusz Trzciałkowski, Dawid Podlaski (libero). Nasi zawodnicy od początku pierwszego seta mieli wyraźną przewagę, bardzo dobra zagrywka powodowała że Lipowiec miał duże problemy z przyjęciem i z wyprowadzeniem pierwszej akcji. Set pierwszy wygrywamy do 14.
Set drugi rozpoczynamy w takim samym zestawieniu. Początek identyczny jak w pierwszym secie, nawet jesteśmy jeszcze skuteczniejsi w polu zagrywki, zdobywamy w tym secie 6 punktów w tym elemencie z czego dwa zdobywa wprowadzony w połowie seta środkowy bloku Łukasz Bober. Set pod nasze dyktando. Wygrywamy do 11!!!
Set trzeci rozpoczynamy z jedną zmianą na boisku pozostaje Łukasz Bober który zmienił wcześniej Adriana Margasa. Set trzeci tak jak wcześniejsze dwa to znakomita gra na zagrywce dokładamy kolejne asy, a dokładnie 7. Drużyna z Lipowca kompletnie rozsypana, trener Mierzwiak próbował rotować składem przestawiał zawodników na pozycjach ale na nic się to zdało. Wygrywamy trzecią partię do 15. I cały mecz 3:0 w 46 minut.
Mecz z Lipowcem potwierdził tylko że trener Zejer w każdej chwili może liczyć na wszystkich 13 zawodników których posiada w drużynie. Zespół nie stracił na jakości i prezentował się bardzo dobrze, co dobrze wróży na przyszłość.Świetne zmiany, szczególnie wchodzący środkowy Łukasz Bober który zdobył 8 punktów z czego 6 zagrywką. Cieszy z pewnością powrót do składu rozgrywającego Kacpra Kłosowskiego który miał ostatnio problemy ze stopą.
Już w najbliższą sobotę czeka nas inauguracja III ligi seniorów. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie drużyna KS LESAN Halinów. Mecz o godz. 18:00 w hali I LO w Mławie ul. Wyspiańskiego 1.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA TRYBUNY!!!!

UMKS LIPOWIEC KOŚCIELNY - KS ZAWKRZE MŁAWA 0:3 (14; 11; 15)

ZAWKRZE: Mateusz Trzciałkowski (7 pkt); Adam Grądzki (6 pkt); Paweł Fijałkowski (1 pkt); Łukasz Bober (8 pkt); Piotr Kuźniarski (12 pkt); Kacper Kłosowski (2 pkt); Paweł Kołakowski (3 pkt); Adrian Margas (4 pkt); Dominik Sadowski (9 pkt); Dawid Podlaski (libero); Miłosz Kwieciński (libero)

21 października 2015
RUTKI Płońsk ograne.

W dniu dzisiejszym juniorzy Zawkrza grali mecz z zespołem UKS Rutki Płońsk. Wygrywamy 3:1 (20; -21; 22; 23). Mecz z Płońskiem był bardzo ważnym spotkaniem dla nas, po porażce z Makowem w ostatniej kolejce żeby dalej się liczyć o awans musieliśmy dzisiejszy mecz wygrać. W dniu dzisiejszym trener Zejer nie mógł skorzystać z rozgrywającego Kacpra Kłosowskiego który nabawił się drobnego urazu i w najbliższych dniach nie może pomóc drużynie. Zaczynamy w składzie Fijałkowski Paweł - rozegranie, na ataku nasz nominalny przyjmujący Sadowski Dominik, na przyjęciu Kuciński Kacper - Damian Łuniewski, na środku siatki kapitan Trzciałkowski Mateusz i Margas Adrian, na libero Podlaski Dawid.
Pierwszy set zaczynamy spokojnie, walka punkt za punkt. Udaje nam się odskoczyć dopiero przy stanie 18:15 i już do końca pierwszego seta gramy spokojnie, wygrywając bez problemów do 20.
Drugi set zaczynamy bardzo źle, drużyna z UKS Rutki Płońsk prowadziła z nami juź 12:5 wtedy bierzemy pierwszy czas, udaje się nam dojść na 8:12 i wtedy trener Igor Piotrowski prosi o czas dla swojej drużyny. My walczymy dalej, i do chodzimy gospodarzy na jeden punkt tj. 18;17 wtedy Płońsk bierze drugi czas, po którym to drużyna z Płońska znowu gra lepiej i skuteczniej odskakując nam na 4 punkty. Niestety tej straty nie udaje się nam juź odrobić, chociaż bardzo się staraliśmy. Przegrywamy drugi set do 21.
W trzecim secie nasi zawodnicy wychodzą na maksa skoncentrowani i już od początku seta próbujemy uzyskać przewagę, co udaje się nam dopiero w końcowej fazie seta przy wyniku 18:21 Trener Piotrowski wziął czas dla Rutek. Na nic to nie pomogło, wygrywamy trzecią partię do 22.
Czwarty set rozpoczynamy bardzo dobrze od prowadzenia 3:0, wtedy to Płońsk bierze pierwszą przerwę. My spokojnie gramy i powiększamy swoją przewagę do 4 punktów przy wyniku 15:11, w tym momencie trener płońszczan prosi o swój drugi czas. W nasze szeregi wkrada się luz, po przerwie Rutki zmniejszają stratę do jednego punktu i przy stanie 19:18 dla nas trener Zawkrza prosi o czas. Końcówka seta bardzo emocjonująca, gra punkt za punkt i ten decydujący cios udaje się wyprowadzić naszej drużynie, po ataku na kontrze Dominika Sadowskiego ogrywamy Płońsk w czwartym secie 25:23 i w całym meczu 3:1. Gratulujemy chłopakom, zagrali niezłe zawody. Wykazali się dużą determinacją, oraz cierpliwością, było sporo długich akcji które udało się nam skończyć z korzyścią dla nas, Jutro naszych chłopców czeka kolejny pojedynek wyjazdowym, tym razem blisko bo w Lipowcu zmierzymy się z zespołem STARTU Lipowiec Kośc. początek spotkania 18:30.

UKS RUTKI Płońsk - KS ZAWKRZE MŁAWA 3:1 (20; -21; 22; 23)

Zawkrze: Kacper Kuciński (12pkt); Damian Łuniewski (9 pkt); Paweł Fijałkowski (4 pkt); Dominik Sadowski (13 pkt); Adrian Margas (7 pkt); Mateusz Trzciałkowski (4 pkt); Paweł Kołakwoski (1 pkt), Łukasz Bober, Dawid Podlaski (libero)

Data publikacji : 18.10.2015
Kadeci powalczyli z METREM WARSZAWA.

Dziś nasi kadeci rozegrali kolejny mecz w rozgrywkach II ligi kadetów. W dniu dzisiejszym rywalem naszej drużyny była drużyna kadetów KS METRO WARSZAWA. Mecz rozegrany na hali przy ul. Hirszfelda w Warszawie. Po piątkowym zwycięstwie z UKS ISKRĄ Warszawa jechaliśmy pełni nadziei na mecz z METREM.
Całe spotkanie było bardzo zacięte i wyrównane, już pierwszy set pokazał że żadna z drużyn nie chce tego dnia odpuścić. Troszkę lepsi w końcówce okazują się zawodnicy z Ursynowa i wygrywają 27:25.
Drugi set jeszcze lepszy i ciekawszy od pierwszego. Kibice przybyli na to spotkanie mogli być naprawdę zadowoleni, drugi set tak jak pierwszy kończy się na przewagi 30:28 dla METRA.
W trzecim secie nasza drużyna nie zamierza odpuszczać i walczy. Niestety znowu w końcówce zawodnicy METRA są lepsi od nas.
Może wynik 3:0 nie wygląda za dobrze, ale naprawdę nasza drużyna walczyła, miała swoje szanse na wygranie poszczególnych setów (mieliśmy piłki setowe w górze) ale to jednak zawodnicy Metra Warszawa w końcówka zachowali więcej zimnej krwi i potrafili wykorzystać nadarzające się okazje. O tym jak zacięte to było spotkanie, niech świadczy fakt że na rozegranie trzech setów obie drużyny potrzebowały prawie 90 minut!!!
Trener Jasiek Kanowski po porażce był zadowolony z postawy swoich zawodników, dzielnie walczyli w żadnym z setów drużyna z Hirszfelda nie uzyskała znaczącej przewagi. O porażce zdecydowały pojedyncze akcje i gdzieś więcej szczęścia było po stronie drużyny Metra.
Zawodnikom z Warszawy gratulujemy zwycięstwa a naszym chłopakom DZIĘKUJEMY ZA WALKĘ!!!

KS METRO WARSZAWA - KS ZAWKRZE MŁAWA 3:0 (27:25; 30:28; 25:23)
ZAWKRZE
: Paweł Rutecki ; Fijałkowski Paweł; Łuaksz Cieślak; Piotr KuźniarskiI; Damian Łuniewski ; Łukasz Bober; Miłosz Kwieciński (libero)

Data publikacji : 16.10.2015
Kadeci wygrywają na wyjeździe.

W dniu dzisiejszym nasz zespół kadetów rozgrywał mecz na wyjeździe z drużyną UKS Iskra Warszawa.
Niestety nasza drużyna spóźniła się na spotkanie i musiała rozpocząć bez pełnej rozgrzewki i konsekwencją tego była przegrana pierwsza partia. Słabo wyglądał nasz atak, chłopcy mieli problem z dokładnym przyjęciem zagrywki, pierwszy set przegrywamy do 22.
Pozostała część meczu wyglądała znacznie lepiej . Zdobyliśmy 25 pkt z samej zagrywki, w tym 12 pkt Damian Łuniewski.
Dobrze wyglądał atak na skrzydłach 15 pkt Piotr Kuźniarski i 13 pkt. Damiana Łuniewskiego (w sumie zdobył 25pkt.).
Na środku siatki dobrze radził sobie Łukasz Bober 7 pkt. oraz Łukasz Cieślak 4 pkt. Całą grę bardzo dobrze prowadził nasz kapitan Paweł Fijałkowski.

BRAWO PANOWIE!!!! TAK TRZYMAĆ!!!!

W niedzielę kolejny mecz w lidze kadetów tym razem naszym przeciwnikiem będzie drużyna KS METRO WARSZAWA.

ISKRA WARSZAWA - KS ZAWKRZE MŁAWA 1:3 (22; -14; -11; -20)

ZAWKRZE: Paweł Fijałkowski (kapitan); Piotr Kuźniarski, Damian Łuniewski, Łuaksz Cieślak, Łukasz Bober; Paweł Rutecki, Miłosz Kwieciński,

16 października 2015
JUNIORZY POKONANI W MAKOWIE

Po bardzo słabej grze przegrywamy z Makowem 3:0.
Podsumowując dzisiejsze spotkanie w Makowie, na boisko wybiegła inna drużyna niż w meczu z Lipowcem...bez chęci, bez walki, bez sił momentami bardzo wystraszona. Mieliśmy duży problem ze swoją pierwszą akcją, Maków wszystko podbijał i sam kończył akcje. Gdy udawało się nawiązać walkę lub dochodziliśmy rywala to przytrafiał się prosty, wręcz banalny błąd który powodował znowu nerwowość w naszych poczynaniach. Zagraliśmy naprawdę słaby mecz, nikt w naszym zespole się nie wyróżnił, żaden z zawodników nie potrafił pozostałych porwać do walki...szkoda bo drużyna z Makowa była do pokonania. W zeszłym sezonie tam też przegraliśmy...wierzymy że u nas wynik będzie też 3:0 ale dla NAS.
Chłopaki głowy do góry!!! Jeszcze dużo spotkań przed nami!!!

UMKS MACOVIA MAKÓW MAZ. - KS ZAWKRZE MŁAWA 3:0 (-20;-20;-19)

ZAWKRZE:
Kacper Kłosowski, Kacper Kucińśki, Paweł Kołakowski, Adam Grądzki, Mateusz Trzciałkowski, Adrian Margas, Dawid Podlaski (libero), Damian Łuniewski, Łukasz Bober

Data publikacji : 09.10.2015
Kadeci pewnie zwyciężają w pierwszym meczu.

Dziś swój pierwszy mecz rozegrali kadeci naszego klubu, drużyna trenera Kanowskiego w pierwszym meczu podejmowała u siebie zespół UKS SPARTY Grodzisk Mazowiecki. Od początku było widać że chłopcy są bardzo nakręceni na to spotkanie i że chcą bardzo wygrać. Każdy set wyglądał praktycznie jednakowo tzn. w każdym z setów nasz zespół od początku uzyskiwał przewagę i tylko ją powiększał. W secie 3 nastąpił zdecydowany pokaz siły i chłopcy wygrali seta do 9. Zespół "SPARTY" największy problem miał z przyjęciem naszej zagrywki, w tym elemencie szalał dosłownie Damian Łuniewski który zdobył aż 9 punktów z zagrywki i dołożył jeszcze 9 w ataku i tym samym zdobył najwięcej punktów dla naszego zespołu w sumie 18. Bardzo dobrze spisywał się również na zagrywce Łukasz Bober który swoim trudnym flotem zdobył 5 punktów a w ataku zdobył 7 punktów w 8 próbach (88% skuteczności). Kolejne spotkanie nasza drużyna rozegra 16.10 w Warszawie z zespołem ISKRY. A już w niedzielę juniorzy zmierzą się na wyjeździe z drużyną MACOVI Maków Mazowiecki.

KS Zawkrze Mława - UKS SPARTA Grodzisk Mazowiecki 3:0 (25:15; 25:15; 25:09)
ZAWKRZE
: Paweł Rutecki (1pkt); Fijałkowski Paweł (4pkt); Łuaksz Cieślak (4pkt); Piotr Kuźniarski (6pkt); Damian Łuniewski (18pkt); Łukasz Bober (12pkt); Miłosz Kwieciński (libero)

Data publikacji : 06.10.2015
Zwycięstwo juniorów na początek.

W inauguracyjnym meczu nowego sezonu drużyna juniorów KS ZAWKRZE MŁAWA odniosła pewne zwycięstwo 3:0 z drużyną UKS Start Lipowiec Kościelny w ramach rozgrywek o mistrzostwo II ligi Mazowsza. Gratulacje!

KS Zawkrze Mława - UKS Start Lipowiec Kościelny 3:0 (25:16; 25:14; 25:19)
ZAWKRZE
: Kuciński Kacper (7pkt); Kłosowski Kacper (6pkt); Kołakowski Paweł (3pkt); Trzciałkowski Mateusz (9pkt); Margas Adrian (7pkt); Sadowski Dominik (14pkt); Podlaski Dawid (libero); Grądzki Adam (8pkt).

Piątkowy mecz z Lipowcem nasi zawodnicy mieli w pełni pod kontrolą, już od początku spotkania było widać że nasi juniorzy nie powinny mieć większych problemów w tym spotkaniu. Bardzo dobra zagrywka spowodowała że zawodnicy z Lipowca mieli problem z przyjęciem, w sumie w tym elemencie zdobyliśmy aż 15 punktów w 3 setach!!! W ataku natomiast cała drużyna grała na równym poziomie bez większych błędów. Gratulujemy zwycięstwa i czekamy na więcej.

Kolejny mecz rozegramy w niedzielę 11 października w Makowie Mazowieckim.