Menu główne:

AKTUALNOŚCI
Data publikacji: 31.10.2017r.
KOLEJNY TURNIEJ "ZAWKRZE CUP" ZA NAMI!!!
W dniu wczorajszym w Szkole Podstawowej nr 6 w Mławie, został rozegrany kolejny turniej mini siatkówki z cyklu Zawkrze Cup . Organizatorzy zaprosili do rywalizacji w turnieju wszystkie szkoły podstawowe z Mławy. Chęć gry w turnieju wykazały tylko dwie ,spośród sześciu szkół podstawowych w Mławie, były to SP7 i SP6. Rywalizacja w turnieju odbywała się w kategorii dwójek i trójek. W trójkach udział wzięły 4 zespoły, zaś rywalizacji dwójek udział wzięło 11 zespołów.
Rywalizacji w kategorii dwójek toczyła się w dwóch grupach. Miejsca końcowe w grupie A:
4. Lewandowski/Banaszek/Żółtowski/Zembrzuski
Na koniec turnieju, zawodnikom zostały wręczone pamiątkowe medale wraz z nagrodami. Zawodnicy z miejsc 1-3 z kategorii dwójek i trójek otrzymali darmowy wyjazd na mecz plus ligi w grudniu.
Data publikacji: 30.10.2017r.
PIERWSZY TURNIEJ "TRÓJEK" W PŁOŃSKU
W sobotę, 28 września, w płońskiej hali sportowej, rozegrano turniej mini siatkówki chłopców w kategorii trójek (2006 i młodsi). W zawodach wzięło udział 21 zespołów z 8 klubów. Nasi chłopcy rywalizowali z przeciwnikami z Warszawy, Siedlec, Płońska, Żuromina i Mrozów 😎 Nasz klub wystawił 3 zespoły w następujących składach:
Zawkrze 1: Podlaski, Zapert, Dobrzyński 💪
Zawkrze 2: Sokal, Krokowski, Kuchciński, Pochmara 🏐
Zawkrze 3: Lewandowski, Banaszek, Żółtowski, Zembrzuski 🏆
Niestety żadnemu zespołowi trenowanemu przez Jerzy WojciechGawlikowski i Tomasz Szwęch nie udało się wyjść z grupy, aby dalej walczyć o pozycje medalowe. Jednak dla naszych podopiecznych był to cenny turniej pod względem szkoleniowym, ponieważ mogli się sprawdzić w całkiem dla nich nowych ustawieniach na boisku (w ubiegłym roku grali jeszcze w systemie dwójek), oraz zagrać przeciwko bardzo dobrym zespołom z innych miast. Nasi chłopcy cały czas się uczą nowych rzeczy i zdobywają doświadczenie na boisku więc jesteśmy przekonani, że jeszcze nie raz będziemy się cieszyć z ich rozwoju i wyników. Należy pochwalić organizację turnieju która była na bardzo wysokim poziomie dziękujemy PTS Płońsk za zaproszenie!!! .

Data publikacji : 30.10.2017
Jaguar bez zębów. Zawkrze blisko podium

Siatkarze mławskiego Zawkrza nie robią sobie nic z łatki beniaminka. Wrócili w szeregi trzecioligowców z ogromnym animuszem. Po falstarcie w Kobyłce, trzy kolejne pojedynki padły już łupem podopiecznych Szymona Zejera.
Po ograniu konkurentów ze Skaryszewa i Wilanowa, w sobotni wieczór zawkrzanie podejmowali na własnym parkiecie reprezentantów Jaguara Wolanów. Konkurent okazał się niebezpieczny tylko z nazwy – na parkiecie I LO w niczym nie przypominał groźnego zwierza. Popełniał proste błędy, nie był w stanie odpowiedzieć na warunki narzucone przez gospodarzy.
W pierwszym secie zdobyli zaledwie jedenaście punktów. Nie wiele lepiej goście spisali się po zmianie stron. Owszem potrafili doprowadzić do stanu 12:11, ale po czasie wziętym przez Zejera wszystko wróciło do normy. Za sprawą m.in. skutecznych akcji w bloku, miejscowi gracze ponownie uciekli na bezpieczną odległoć.
Prowadząc 2:0, już niejeden zespół potrafił przegrać siatkarski pojedynek. Na szczęście mławianie nie popełnili takiego błędu. Po mocnym zbiciu Piotra Domżalskiego uciekli na cztery punkty (16:12). Takiej przewagi nie oddali, blok Łukasza Cichowskiego i udane akcje Piotra Domżalskiego i Mateusza Paluszkiewicza zrobiły swoje. Po niespełna godzinie gry siatkarze Zawkrze mogli świętować efektowny sukces.

W kolejnym pojedynku Zawkrze zmierzy się na wyjeździe z GOSiR-em Mrozy. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 4 listopada.

KS Zawkrze Mława – Jaguar Wolanów 3:0 (11, 16, 22)
Zawkrze: Paweł Domżalski, Piotr Domżalski, Mateusz Paluszkiewicz, Łukasz Bober, Łukasz Cichowski, Dawid Podlaski oraz Serafin Gruźlewski (libero) i Tomasz Szwęch,

Data publikacji : 26.10.2017
Walki nie zabrakło, efektu nie było. Porażka juniorów Zawkrza

Po raz siódmy w tym sezonie na parkiet, żeby rozegrać mecz w ramach pierwszej ligi wojewódzkiej, wybiegli juniorzy mławskiego Zawkrza. Niestety, podobnie jak w przypadku sześciu wcześniejszych pojedynków, nie udało się odnieść zwycięstwa.
Wczoraj na hali I LO w Mławie zameldowali się reprezentanci MKS-u MDK II Warszawa. Choć są drugą ekipą stołecznego klubu, nie dali żadnych szans podopiecznym Szymona Zejera (wyjątkowo zastępowali go Jan Kanowski i Tomasz Szwęch). Z zimną krwią wykorzystywali swój największy atut, czyli warunki fizyczne (kilku z nich mierzyło blisko dwa metry). Równo stawiany blok mógł odebrać ochotę na grę nawet najbardziej odpornemu psychicznie siatkarzowi.
Mimo to zawkrzanie próbowali walczyć. W połowie pierwszego seta doprowadzili nawet do stanu 15:15. Jednak finisz, podobnie jak i dwa kolejne sety, potoczył się po myśli gości. W trzeciej partii prowadzili nawet 18:9. Zryw Zawkrza, m.in. podparty asami Łukasza Bobra sprawił, że ta przewaga zmalała do trzech punktów (23:20). Trener MDK-u wziął czas, po którym prowadzeni przez niego gracze zdobyli dwa brakujące punkty.
W piątek 3 listopada Zawkrze podejmie na swoim boisku czwartą drużynę rozgrywek – Czarnych Radom.
Zawkrze Mława – MKS MDK II Warszawa 0:3 (21:25, 18:25, 20:25)
Zawkrze: Fijałkowski, Łuniewski, Bober, Kuźniarski, Jędrzejczak, Ejnik, Kwieciński (libero) Szeluga (libero)

Data publikacji : 19.10.2017
Mogli wygrać w trzech setach. Triumfowali w pięciu
Ogranie konkurentów ze Skaryszewa nie zadowoliło siatkarzy Zawkrza. We wczorajszym meczu świętowali drugie z rzędu zwycięstwo. Na wyjeździe okazali się lepsi od UKS-u Powsinek Wilanów.
Po dwóch setach zanosiło się na łatwy sukces podopiecznych Szymona Zejera. Owszem, w pierwszej partii przegrywali w pewnym momencie 13:16, jednak nie była to strata, której nie dało się odrobić. Uspokoili swoją grę, przestali popełniać proste błędy. W efekcie na finiszu mogli świętować końcowy triumf.
Na dodatek szybko zdołali podwyższyć prowadzenie. Dobre zagrywki odrzuciły gospodarzy od siatki, nie potrafili się przedrzeć przez solidny blok Zawkrza. Skończyło się na tym, że potrafili zdobyć zaledwie siedemnaście punktów.
Wydawało się, że zwycięstwo mławian będzie niezagrożone. Niestety w ich szeregi wdało się niepotrzebne rozprężenie. Trzeci set zaczęli nawet obiecująco, jednak w połowie coś się zacięło. Reprezentanci Powsinka przejęli inicjatywę, co skończyło się przegraną Zawkrza 23:25.
Zadyszka przedłużyła się także na kolejną odsłonę. Nie pomogły zmiany, jedna wynikła z konieczności. W pogoni za piłką Dawid Podlaski wpadł w drabinki – zderzenie okazało się bardzo bolesne. Na parkiecie pojawił się doświadczony Tomasz Szwęch. W czwartym secie nie zdołał jeszcze wejść na wysokie obroty. Skończyło się na tym, że konkurenci doprowadzili do wyrównania.
To sprawiło, że zwycięzcę wyłonił tie-break. Lepiej decydującą partię zaczęli gracze z Wilanowa – uciekli nawet na dwa punkty (9:7). Wówczas Zejer wziął czas, co okazało się ważnym momentem batalii. Nasi siatkarze uspokoili grę, w ofensywie zaczął szaleć Szwęch. Skończył kilka trudnych piłek – Zawkrze objęło prowadzenie, którego już nie oddało do końca. Decydujący fragment konfrontacji wygrało 15:12.
Kolejny mecz Zawkrze rozegra na własnym boisku w sobotę 28 października. Spotkanie z Jaguarem Wolanów rozpocznie się o godzinie 18.

UKS Powsinek Wilanów – KS Zawkrze Mława 2:3 (-23, -17, 23, 22 – 12)
Zawkrze: Paweł Domżalski, Piotr Domżalski, Mateusz Paluszkiewicz, Łukasz Bober, Łukasz Cichowski, Dawid Podlaski oraz Serafin Gruźlewski (libero) i Mateusz Stasiak (libero), Tomasz Szwęch, Jan Kanowski

Data publikacji : 16.10.2017
W zagrywkach siła. 3 punkty seniorów.

Atut własnego boiska jest nie do przecenienia niezależnie od dyscypliny sportu. W niedziele popołudnie premierowy mecz na parkiecie I LO rozegrali siatkarze mławskiego Zawkrza. Podopieczni Szymona Zejera sięgnęli po komplet punktów w konfrontacji z Olimpem Skaryszew.
Końcowy wynik wskazuje na łatwy sukces zawkrzan, ale nic bardziej mylnego. W każdym z setów dochodziło do zaciętej końcówki, choć początki poszczególnych odsłon tego nie zapowiadały. W premierowej partii nasi gracze prowadzili już 17:12. Kłopoty z ofensywie sprawiły, że goście zniwelowali stratę do dwóch punktów (23:21). Na szczęście ataki Dawida Podlaskiego i Piotra Domżalskiego zrobiły swoje – zawkrzanie objęli prowadzenie w meczu.
W drugiej odsłonie gospodarze zaczęli się popisywać w polu zagrywki. Trzy asy posłał Podlaski, dwa Łukasza Bober, swoje dołożył także Domżalski. Po takim ciosach konkurenci z powiatu radomskiego nie potrafili się już podnieść.
Największe emocje towarzyszyły rywalizacji w trzecim secie. Siatkarze Olimpu mieli w górze nawet trzy setbole, ale żadnego nie potrafili wykorzystać. Przy stanie 30:30 szala przeważyła się na stronę Zawkrza. Najpierw Podlaski posłał asa, a wszystko zakończył skutecznym zbiciem starszy z braci Domżalskich, Piotr.
We wtorek 17 października (godz. 20) nasi gracze zmierzą się na wyjeździe z Powsinkiem Wilanów. Dla rywali z Warszawy to będzie drugi mecz w sezonie. W pierwszym przegrali w Wyszkowie z tamtejszym Camperem 0:3.

KS Zawkrze Mława – UKS Olimp Skaryszew 3:0 (23, 22, 30)
Zawkrze: Paweł Domżalski, Piotr Domżalski, Mateusz Paluszkiewicz, Łukasz Bober, Łukasz Cichowski, Dawid Podlaski oraz Serafin Gruźlewski (libero) i Mateusz Stasiak (libero), Tomasz Szwęch, Paweł Fijałkowski, Robert Rybka, Robert Rybka

Data publikacji: 15.10.2017r.
Huragan powiał za mocno. Zawkrze z czterema punktami

O prymat na Mazowszu walczą także kadeci mławskiego Zawkrza. Za podopiecznymi Jana Kanowskiego już sześć spotkań. Bilans występów jest zdecydowanie do poprawki. Swoje konto wzbogacili zaledwie o cztery punkty.

Wszystko zaczęło się od domowej rywalizacji z Polonezem Wyszków. Proste błędy sprawiły, że konkurenci okazali się lepsi w dwóch premierowych setach. Wydawało się, że skończy się na wysokiej przegranej. Jednak siatkówka na poziomie młodzieżowym rządzi się swoimi prawami.

Zawkrzanie wrócili do gry, zdołali doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie o wszystkim zadecydował tie-break. W nim zaciętej walki nie zabrakło, ale końcowy wynik był po myśli wyszkowian. Triumfowali różnicą czterech punktów.

To był najbardziej dramatyczny pojedynek z udziałem naszych kadetów. W rewanżu w Wyszkowie, jak w domowej batalii z MOS-em Warszawa, zdobyli po secie (gra w stolicy przyniosła porażkę 0:3). Jedyny sukces zanotowali w konfrontacji z Gwardią Legionowo. Rozegrana na parkiecie I LO w Mławie zakończyła się zwycięstwem 3:0. Wynik sugeruje łatwą przeprawę, ale nic bardziej mylnego. W każdym z setów konkurenci zdobyli bowiem po dwadzieścia trzy punkty.

Wczoraj nie udało się poprawić bilansu. Gracze Kanowskiego wybrali się do Wołomina. Próbowali walczyć z miejscowym Huraganem, ale po dobrym początku poszczególnych partii, coś się załamywało w grze naszego zespołu. Za każdym razem lepsi w końcówkach okazywali się przeciwnicy. Po sześćdziesięciu dziewięciu minutach rywalizacji triumfowali 3:0.

Kolejny mecz kadeci Zawkrza rozegrają na swoim parkiecie. W środę 8 listopada podejmą niedawnego konkurenta z Wołomina.

Huragan Wołomin – KS Zawkrze Mława 3:0 (22, 22, 20)

Pierwsze punkty kadetów.
Swój pierwszy mecz w sezonie wygrała drużyna kadetów Jana Kanowskiego i to odrazu za 3 punkty. Rywalem był zespół z Legionowa.Nasi zawodnicy w każdym z setów prowadzili wyrównaną walkę z przeciwnikiem, ale to my w końcówkach setów zachowywaliśmy więcej chłodnej głowy, dzięki czemu wygrywalismy.
KS ZAWKRZE MŁAWA - UMKS GWARDIA LEGIONOWO 3:0

Metro za silne
Podopieczni trenera Kanowskiego,w niedzielę zmierzyli się z bardzo wymagającym przeciwnikiem z Warszawy. Pierwsza partia padła łupem gości, wygrali ją do 21. Drugi set to koncert naszej drużyny w każdym elemencie, pomimo wysokiego prowadzenia nasi zawodnicy nie ustrzegli się błędów ale ostatecznie wygrali seta do 22. W trzecim secie lekko podenerwowani zawodnicy z Warszawy zwyciężyli do 15. Czwarty set to równa gra z obu stron, wiele długich wymian. W końcowej fazie seta dobra gra przyjezdnych i nasze błędy w przyjęciu zagrywki doprowadziły do wygranej zawodników ze stolicy, którzy wygrali ostatnią partię do 21 i ostatecznie całe spotkanie 3:1. Kolejne spotkanie zawodnicy mławskiego klubu rozegrają w Siedlcach
KS ZAWKRZE MŁAWA - KS Metro Warszawa II   1:3 (22:25, 25:21, 15:25, 21:25)

Data publikacji : 09.10.2017
Porażka seniorów Zawkrza na inagurację.
Po kilkunastu miesiącach przerwy siatkarze mławskiego Zawkrza rozegrali ponownie mecz na poziomie trzeciej ligi. W Kobyłce zmierzyli się z reprezentantami miejscowego Wichra. Początek był nawet obiecujący dla podopiecznych Szymona Zejera.
Zaczęli pojedynek z ogromnym animuszem – zaskoczeni gospodarze nie byli w stanie podołać warunkom narzuconym przez naszych zawodników. Oddali kilka punktów z rzędu, co zakończyło emocje w tym rozdaniu. Zawkrze objęło prowadzenie w niedzielnym pojedynku.
Niestety to jedyna chwila radości dla naszego zespołu. W kolejnych setach przeciwnicy zaczęli wykorzystać swoje znacznie lepsze warunki fizycznie. Wzmocnili także zagrywkę, na którą goście z Mławy nie potrafili znaleźć sposobu. Gra zupełnie się rozsypała, nie pomogły roszady w składzie. To musiało się skończyć źle – Wicher triumfował w trzech kolejnych setach, a w całym spotkaniu 3:1.
W niedzielę 15 października Zawkrze zmierzy się na własnym parkiecie z Olimpem Skaryszew. Początek godz. 16.

Wicher Kobyłka – KS Zawkrze Mława 3:1 (-20, 16, 22, 16)
Zawkrze: Paweł Domżalski, Piotr Domżalski, Tomasz Szwęch, Mateusz Paluszkiewicz, Łukasz Bober, Łukasz Cichowski oraz Serafin Gruźlewski (libero) i Dawid Podlaski, Paweł Fijałkowski, Dominik Sadowski, Robert Rybka

Kadeci z punktem, juniorzy powalczyli z MOS-em
Kadeci mławskiego Zawkrza rozegrali premierowy bój w nowym sezonie. Na własnym parkiecie podopieczni Jana Kanowskiego zmierzyli się z Polonezem Wyszków. Emocji nie zabrakło, ale zwycięsko z batalii wyszli konkurenci.
Trema związana z ligową inauguracją usztywniła chyba młodych zawkrzan. Na to wskazuje przebieg dwóch premierowych setów. Popełniali w nich mnóstwo prostych błędów, z czego skwapliwie skorzystali konkurenci.
Wynik 0:2 sprawił, że gospodarze zostali postawieni pod ścianą. Zerwali się do walki, czego efektem był triumf w dwóch kolejnych odsłonach. To oznaczało konieczność walki w tie-breaku. Początkowo toczyła się w nim wyrównana walka, ale w pewnym momencie goście odskoczyli na kilka punktów. Tej straty naszym siatkarzom nie udało się odrobić
Po raz czwarty na ligowe parkiety wybiegli juniorzy klubu z Mławy. W Warszawie zmierzyli się z drugą ekipą tamtejszego MOS-u Wola. Poza pierwszym setem, gracze kierowani przez Szymona Zejera nie odpuszczali. Doprowadzili do stanu 1:2, ale w czwartej odsłonie warszawianie zadali decydujący cios.
Kadeci
KS Zawkrze Mława – Polonez Wyszków 2:3 (-17, -17, 22, 24, – 11)
Juniorzy
MOS Wola II Warszawa – KS Zawkrze Mława 3:1 (11, 23, -22, 23)

Data publikacji : 01.10.2017
II TURNIEJ ZIEMI ZAWKRZEŃSKIEJ
30 września nasz klub był organizatorem II turnieju o Puchar Ziemi Zawkrzeńskiej pod patronatem Burmistrza Miasta Mława. W turnieju wzięło udział 16 zespołów podzielonych na 4 grupy. W grupie A najlepzymi zespołami okazały się: MDK W-wa; Absolwenci Gdańsk; w grupie B Zuzanki W-wa i Astoria Piaseczno; grupa C Pewniaki Gdańsk, Albatros Płock; w grupie D Dre-Mar Żuromin i Heros Team Gdańsk. Zespoły Zawkrza nie wyszły z grupy. Wyniki grupowe w linku.
Faza pucharowa to pewne zwycięstwa drużyn które wyszły z grupy z pierwszych miejsc. W półfinałach spotkały się MDK W-wa z Pewniakmi Gdańs, mecz ten lepiej rozegrali doświadczeni zawodnicy z Gdańska i wygrali 2:0, w drugoim półfinale spotkały się DRE-MAR Żuromin z Zuzankami Warszawa. W tym spotkaniu lepsi okazali się zawodnicy z Żuromina i pewnie wygrali 2:0. W meczu o III miesce dopiero tie-break wyłonił zwycięzce spotkania, młodzi zawodnicy MDKu zostali pokonani przez Zuzanki 2:1. Finał to koncertowa gra drużyżyny DRE-MARu którzy pewnie ograli zeszłorocznych zwycięzców turnieju Pewniaki Gdańsk 2:0.
Wybraliśmy również najlepszych zawodników na poszczególnych pozycjach:
Najleoszym przyjmującym: Radek Rochna (DRE-MAR ŻUROMIN)
Najlepszy atakujący: Piotrek Cichocki (DRE-MAR ŻUROMIN)
Najlepszy środkowy: Niziołek Szymon (MDK W-wa)
Najlepszy rozgrywający: Czetyrko Krzysztof (PEWNIAKI GDAŃSK)
Najlepsza libero: Anna Lipińska Ania (ZUZANKI W-wa)
8. ALBATROS PŁOCK
Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom, drużynom i kibicom którzy licznie przybyli na turniej i zapraszamy za rok.