Menu główne:

AKTUALNOŚCI > 2012

Data publikacji: 31.10.2012
Mazowiecka Liga Juniorów- Udany rewanż Startu

Siatkarze Startu Lipowiec udanie zrewanżowali się Zawkrzu Mława za porażkę z pierwszej rundy i pokonali u siebie 3:1 podopiecznych Szymona Zejera. Goście porażkę okupili urazem Dawida Bielskiego, który doznał kontuzji stawu skokowego. Od początku inicjatywa należała do zespołu Jarosława Mierzwiaka. Gospodarze szybko rozprawili się z mławianami w pierwszej partii, wygrywając do 16. Kolejna odsłona meczu miała podobny przebieg. Wysokie prowadzenie Startu, pogoń Zawkrza, jednak znów górą byli miejscowi, którzy wygrali do 21. Drużynie Zawkrza nie pomagała obecność na parkiecie Łukasza Pawlickiego i Bartka Załęckiego. W trzeciej odsłonie na parkiecie pojawił się Dawid Bielski, który miał poprawić rozegranie. Przy stanie 21:20 doznał jednak kontuzji stawu skokowego. Siatkarze z Lipowca mieli piłkę meczową, ale dzięki bardzo dobrej grze w bloku podopieczni Szymona Zejera zdołali wygrać tego seta do 24. Będąca lepszym zespołem, drużyna Startu nie podłamała się i od pierwszych piłek czwartej partii znów zbudowała kilkupunktową przewagę. Dobra gra w obronie Łukasza Cichockiego oraz na skrzydłach Mateusza Łukaszewskiego i Łukasza Janiszewskiego zaowocowały wygraną do 20. Zwycięstwo 3:1 było udanym rewanżem za porażkę w Mławie, sprzed kilku tygodni.

Start Lipowiec Kościelny – Zawkrze Mława 3:1 (16, 21, -24, 20)

Start: Bogacz, Krzysztof Szafraniec, Janiszewski, Romanowski, Konrad Szafraniec, Łukaszewski, Cichocki (libero) oraz Kosek, Jackowski

Zawkrze: Łaszcz, Załęcki, Pawlicki, Gumowski, Paluszkiewicz, Sadowski, Gołyński (libero) oraz Bielski, Dudkiewicz

Data publikacji: 29.10.2012
Punkt był blisko, Zawkrze przegrywa w Łodzi

Tak blisko zdobycia punktów siatkarze Zawkrza Mława w tym sezonie jeszcze nie byli. W trzeciej partii podopieczni Grzegorza Kucińskiego prowadzili 23:20, by ostatecznie przegrać. Kolejna szansa na zdobycz punktową w meczu z Bzurą Ozorków.
Obie drużyny przed sezonem spotkały się na turnieju w Mińsku Mazowieckim. Wówczas gładko 2:0 wygrali łodzianie. W sobotę gospodarze wyglądali tak jakby już przed meczem dopisali sobie komplet punktów. To mogło skończyć się dla nich bardzo źle. W pierwszym secie nasz zespół walczył jak równy z równym. Dopiero w końcówce beniaminek z Łodzi przechylił szalę na swoją korzyść. Druga odsłona miała podobny przebieg. Z jedną różnicą, w końcówce to Zawkrze zagrało skuteczniej i wygrało do 24. Dobre zawody grali nasi przyjmujący, Mikołaj Borko i Piotr Wiśniewski oraz libero, Tomasz Szwęch. O końcowych losach pojedynku zadecydowała trzecia partia. Gdyby nasi siatkarze wykorzystali przewagę, gdy prowadzili 23:20, zdobyliby co najmniej jeden punkt. Niestety to miejscowi zdobyli pięć punktów z rzędu i wygrali seta do 23. Nasz zespół próbował się jeszcze podnieść w czwartej odsłonie, jednak końcówka znów należała do AKS-u, który wygrał ponownie do 23.
Grający z meczu na mecz coraz lepiej, podopieczni Grzegorza Kucińskiego kolejną szansę na zdobycie punktów będą mieli w starciu z Bzurą Ozorków. Mecz odbędzie się w sobotę 3 listopada o godzinie 17 w hali I LO.

AKS Uniwersytet Łódzki – Zawkrze Mława 3:1 (22, -24, 23, 23)
Zawkrze: Pietrewicz, Załęcki, Borko, Wiśniewski, Domżalski, Kowalczyk, Szwęch (libero) oraz Rybka, Słomiński, Krzyżaniak

Data publikacji: 23.10.2012
Druga porażka seniorów, Rzeczyca zdominowała grę

W najczarniejszych snach kibice nie przypuszczali, że tak łatwo rozstrzygną siatkarze LKS Caro Rzeczyca sobotni pojedynek z Zawkrzem Mława. Goście wygrali bardzo szybko 3:0, a całe spotkanie trwało niecałą godzinę. O pierwszym secie nasi siatkarze powinni jak najszybciej zapomnieć, jednak porażka do 6 chluby naszej drużynie nie przynosi. Nasz zespół rozpoczął mecz fatalnie. Brak odbioru oraz kiepska gra w ataku były główną przyczyną takiego stanu rzeczy. Goście, którzy przed tygodniem pokonali pretendującą do awansu Hajnówkę, pokazali, że tamta wygrana nie była przypadkiem. Niestety i w drugiej partii Zawkrzu zabrakło argumentów, by przeciwstawić się rywalowi. Podopieczni Jarosława Sobczyńskiego przy ogłuszającym dopingu grupy swoich fanów wygrali do 14. Nasz szkoleniowiec starał się zmienić obraz gry, jednak tego dnia było to zbyt mało na pokonanie dobrze grającego przeciwnika. Do stanu 20:20 w trzeciej odsłonie toczył się wyrównany bój. Od tego momentu goście włączyli “piąty” bieg, dzięki czemu zwyciężyli do 22.

Zawkrze Mława – LKS Caro Rzeczyca 0:3 (6-, 14-, 22-)
Zawkrze: Rybka, Kowalczyk, Wiśniewski, Domżalski, Załęcki, Pietrewicz, Szwęch (libero) oraz Borko, Pawlicki, Witkowski.

Data publikacji: 15.10.2012
Przegrana inauguracja z Olsztynem

Siatkarze Zawkrza Mława nie sprostali rywalom z AZS-u UWM II Olsztyn w meczu inauguracyjnym rozgrywek II ligi. Podopieczni Grzegorza Kucińskiego i Szymona Zejera przegrali 0:3. W naszej drużynie zadebiutowało kilku nowych graczy.
W ostatniej chwili nasz klub podpisał umowy z Michałem Pietrewiczem, Mikołajem Borko i Szymonem Witkowskim. Widać, że jeszcze potrzeba czasu, żeby mogli zgrać się z resztą zespołu. W pierwszym secie nasi siatkarze byli równorzędnym przeciwnikiem dla olsztynian. O zwycięstwie AZS-u zadecydowała lepsza skuteczność w samej końcówce partii. Z upływem czasu dominacja podopiecznych Andrzeja Grygołowicza rosła. Drugą odsłonę jego siatkarze wygrali do 16. Przed trzecim setem było pewne, że goście wywiozą co najmniej punkt. Ambitna gra Zawkrza niestety nie znalazła odzwierciedlenia w końcowym wyniku. Doświadczenie było po stronie zespołu z Olsztyna. Trzecią partię AZS wygrał do 20 i cały mecz 3:0. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany przyjmujący olsztyńskiej drużyny, Michał Przybylski.
Kolejny mecz Zawkrze zagra w sobotę 20 października o godzinie 17. We własnej hali nasz zespół podejmować będzie LKS Rzeczycę.

Zawkrze Mława – AZS UWM II Olsztyn 0:3 (23-; 16-; 20-)

Zawkrze: Pietrewicz, Kowalczyk, Domżalski, Rybka, Załęcki, Wiśniewski, Szwęch (libero) oraz Borko, Witkowski, Pawlicki, Słomiński

Data publikacji: 10.10.2012
JUNIORZY POKONALI LIPOWIEC

W rozegranym w poniedziałek pojedynku II Ligi Mazowieckiej Juniorów, nasi siatkarze pewnie pokonali 3:0 Start Lipowiec Kościelny. Dla Zawkrza było to już drugie zwycięstwo w bieżących rozgrywkach. Kolejny mecz podopieczni Szymona Zejera rozegrają już dziś o godzinie 16 w Płońsku. Naszym zawodnikom życzymy powodzenia w tym spotkaniu.

Zawkrze Mława - Start Lipowiec Kościelny 3:0 (-22, -20, -21)

ZAKRZE MŁAWA: M. Paluszkiewicz, B. Załęcki, D. Łaszcz, Ł. Pawlicki, D. Sadowski, M. Dudkiewicz, K. Gołyński (libero) oraz Ł. Gumowski, L. Welenc, D. Bielski, M. Walczak i E. Wódkiewicz

Data publikacji: 07.10.2012
MDK za silny dla kadetów.

W sobotę 6 października drużyna naszych kadetów rozegrała swój drugi mecz w II lidze. Przeciwnikiem naszego zespołu była drużyna MKS-MDK Warszawa. Klub z Warszawy to jeden z najlepszych klubów w Polsce, jeśli chodzi o rozgrywki młodzieżowe w kategorii chłopców, jak do tej pory zawodnicy MDKu zdobyli 25 medali MP(13 złotych, 7 srebrnych i 5 brązowych). Do najwybitniejszych wychowanków sekcji należą : Mirosław Rybaczewski – mistrz Świata i Mistrz Olimpijski ; Wojciech Drzyzga oraz Włodzimierz Nalazek – brązowi medaliści Mistrzostw Europy i Olimpijczycy ; Arkadiusz Wiśniewski , Grzegorz Wagner , Witold Roman , Sławomir Gerymski , Andrzej Szewiński – wielokrotni reprezentanci Polski , startujący w Olimpiadach , Mistrzostwach Europy czy Lidze Światowej.
Drużyna nasza prowadzona przez Tomasza Cudnego starała się ambitnie walczyć z drużyna kadetów MDKu, udawało się to w I secie gdzie nasi zawodnicy byli blisko szczęścia i mogli wygrać pierwszą partię, ale po emocjonującej końcówce to MDK okazał się lepszy. Drugi set to dominacja zawodników z Warszawy i wygrana do 16. W trzecim secie nasi zawodnicy powalczyli, ale w końcówce znowu lepsi okazali się zawodnicy MDKU. Mecz zakończył się ich zwycięstwem 3:0.

MKS-MDK II WARSZAWA - KS ZAWKRZE Mława 3-0 (27:25; 25:16; 25:22)

KS ZAWKRZE: Bartosz Frankowski; Magnus Dudkiewicz; Jakub Bońkowski; Michał Karwiński; Adrian Nowakowski, Łukasz Woźniak; Dominik Sadowski, Mateusz Trzciałkowski, Hubert Zygner; Mateusz Maliński

Seniorzy sparow
ali w Mińsku.

W sobotę 6 października drużyna seniorów Zawkrza rozegrała swój drugi turniej w tym sezonie. Przeciwnikiem naszych drugoligowców były drużyny Żyrardowianki Żyrardów i AKS UŁ Łódź - obie drużyny występują w naszej grupie w II Lidze oraz drużyna gospodarzy MMKS Mińsk Mazowiecki. Mecze grało się do dwóch wygranych setów.
   Pierwszy mecz seniorzy zagrali z drużyną Żyrardowianki Żyrardów. W składzie z Żyrardowa pojawiło się kilku nowych zawodników m.in. Dorian Poinc były zawodnik Pronaru Hajnówka i MOSu Wola oraz Paweł Sutyniec były zawodnik MOSu Wola. Mecz ten dobrze zaczeła nasza drużyna wygrywając pierwszego seta do 22.  Drużyna z Żyrardowa popełniła w tym secie mnóstwo błędów m.in. popsuła 10 zagrywek, co ułatwiło nam zwycięstwo. W drugim secie niestety z naszej strony zaczęła się fatalna gra w ataku, nasza drużyna miała 8 skutecznych ataków na 33 próby. Set ten zwyciężyła Żyrardowianka do 22. W trzecim secie gramy do 15, również lepsi okazali się zawodnicy z Żyrardowa zwyciężając na przewagi do 16.
  W drugim meczu ZAWKRZE zmierzyło się z beniaminkiem II ligi drużyną AKS Uniwersytet Łódzki. W drużynie z Łodzi występuję kilku znanych zawodników grających w piaskową odmianę piłki siatkowej m.in. Rafał Matusiak, Tomasz Sińczak, Sebastian Sobczak. W meczu tym od początku przewagę posiadała drużyna AKS UŁ, która w każdym z dwóch setów uzyskiwała na początku przewagę i ją systematycznie powiększała. Mecz ten zakończył się przegraną naszej drużyny 2:0.
   W trzecim meczu rywalem naszej drużyny byli gospodarze turnieju drużyna z Mińska. Mecz ten zdecydowanie wygrała nasza drużyna, pokonując III ligowców pewnie 2:0.

KS ZAWKRZE Mława - ŻYRARDOWIANKA Żyrardów 1-2 (25:22; 22:25; 16:18)
KS ZAWKRZE Mława - AKS UŁ ŁÓDŹ 0-2 (15:25; 18:25)
KS ZAWKRZE Mława - MMKS MIŃSK Mazowiecki 2:0 (25:20; 25:15)

Data publikacji: 05.10.2012
Zapowiedź weekendowych meczy Zawkrza

Już w najbliższą sobotę naszych zawodników czeka dużo grania. Drużyna seniorów zagra w turnieju w Mińsku Mazowieckim gdzie zmierzy się z drużynami: Żyrardowianki Żyrardów, Trójki Międzyrzec Podlaski oraz gospodarzami MMKS Mińsk Mazowiecki. Tego samego dnia kadeci naszego klubu zagrają na wyjeździe z drużyną kadetów MDKu Warszawa, początek meczu o godzinie 10. Natomiast w poniedziałek derby powiatu, w rozgrywkach juniorskich zespół prowadzony przez Szymona Zejera będzie podejmował na własnym parkiecie zespół STARTU Lipowiec Kościelny. Początek meczu o godzinie 19:30 w hali I LO w Mławie. Serdecznie zapraszamy do kibicowania!!!

Data publikacji : 01.10.2012
Garwolin wygrywa turniej o Puchar Prezesa Zawkrza

W sobotę 29 września K.S. Zawkrze Mława był organizatorem siatkarskiego turnieju towarzyskiego o puchar Prezesa klubu. Oprócz gospodarzy do rywalizacji przystąpiły zespoły: SPS Volley Ostrołęka (IV liga), SPS 4CV Garwolin (III liga) i Żubr Białowieża (III liga). Turniej rozegrany systemem "każdy z każdym", grano trzy sety bez względu na wynik. W pierwszym meczu gospodarze podejmowali zespół z Ostrołęki. W drużynie tej występuje kilku zawodników z przeszłością drugoligową m.in. Edward Górecki jun. (zawodnik Wilgi Garwolin, Pekpolu Ostrołęka). Zaspół gospodarzy miał problemy tylko w I secie, który skończył się na przewagi zawycięstwem naszej drużyny 27:25. Drugi i trzeci set to zdecydowana przewaga naszej drużyny. W swoim drugim spotkaniu zespół Zawkrza zmierzył się z dużyną 4CV Garwolin. W meczu tym w barwach Zawkrza wystąpiło kilku testowanych zawodników m.in. Mikołaj Borko, Mateusz Romankiewicz. Mecz ten dobrze rozpoczeła nasza drużyna zwyciężając na przewagi 28:26. Niestety w kolejnych partiach zwyciężyli goście wygrywając w setach 22 i 14. W ostatnim meczu turnieju przeciwnikiem Zawkrza była drużyna reprezentująca Podlasie, Żubr Białowieża, która w swoim składzie posiadała byłych zawodników II ligowego Pronaru Hajnówka m.in. Bartosza Małachowskego i Janusza Ignaciuka. W meczu tym oprócz I seta, w którym zwyciężyła drużyna z Podlasia do 20, zdecydowaną przewagę posiadali nasi zawodnicy, którzy w drugim i trzecim secie zywciężyli do 15. Turniej o Puchar Prezesa Zawkrza wygrała drużyna 4CV Garwolin, która odniosła 3 zwycięstwa. Drugie miejsce zajeła nasza drużyna, trzecie Żubr Białowieża i ostatnie czwarte miejsce przypadło dla zespołu Volley Ostrołęka.