Menu główne:

AKTUALNOŚCI > 2014

Data publikacji: 27.01.2014
Zawkrze nie sprostało akademikom ze stolicy

Siatkarze Zawkrza Mława rozpoczęli zmagania w drugiej rundzie rozgrywek II ligi. Na początek podopieczni Szymona Zejera przegrali 1:3 z AZS-em Czołg Uniwersytet Warszawski. Swoje spotkanie wygrał Wicher Wilkasy, który wyprzedził nasz zespół.

W stolicy nasza drużyna musiała sobie radzić bez Filipa Kowalczyka. Pod jego nieobecność w podstawowym składzie wyszedł niedoświadczony, Łukasz Gumowski. W dwóch pierwszych setach nie miało to znaczenia dla rozwoju wydarzeń na boisku. Zawkrze rozpoczęło mecz dobrze, obejmując kilkupunktowe prowadzenie gdy w polu zagrywki pojawił się Tomasz Szwęch. Mimo iż nasz zespół prowadził 16:11, nie zdołał wygrać tej partii. Akademicy zwyciężyli do 19.

W kolejnej odsłonie nasza drużyna popełniła mniej błędów. Efektem tego była wygrana do 23. Równie emocjonująca końcówka była w trzecim secie, tyle że ostatni punkt zdobyli zawodnicy z Warszawy. Czwarta partia była najsłabszą w wykonaniu Zawkrza, rywale zwyciężyli do 17.

- Popełniliśmy za dużo niewymuszonych błędów, co miało kluczowe znaczenie dla końcowego wyniku. Rywal to doświadczony zespół, który tylko czekał na nasze potknięcia. Szkoda pierwszego seta. Po dwóch partiach powinniśmy prowadzić 2:0 – powiedział szkoleniowiec Zawkrza, Szymon Zejer.

W sobotę niespodziewanie wygrał ostatni przed tą kolejką, Wicher Wilkasy. Wilkasanie pokonali w derbach Warmii i Mazur 3:2 AZS UWM II Olsztyn. Dzięki wygranej Wicher wyprzedził Zawkrze w tabeli. W najbliższy weekend nasz zespół będzie pauzować. W środę 5 lutego w hali I LO Zawkrze zmierzy się z Wichrem w spotkaniu 3. kolejki.

AZS Czołg Uniwersytet Warszawski – Zawkrze Mława 3:1 (-19, 23, -23, -17)

Zawkrze: Dobrowolski, Szwęch, Gumowski, Domżalski, Załęcki, Borko, Gruźlewski (libero) oraz Łaszcz, Słomiński, Rybka, Włodarski, Gumowski.

Pozostałe wyniki

AZS UWM II Olsztyn – Wicher Wilkasy 2:3, Huragan Międzyrzec Podlaski – pauza.

Data publikacji: 20.01.2014
Koniec pierwszej rundy, Zawkrze na dziewiątej pozycji

Dobiegły końca zmagania w pierwszej rundzie rozgrywek drugiej ligi siatkarzy. W ostatnim meczu Zawkrze Mława przegrało 1:3 w Augustowie z Centrum. W najbliższy weekend mławski zespół rozpocznie rywalizację w drugiej rundzie.

Od dłuższego czasu było wiadomo, że Zawkrze w tym sezonie czeka walka o utrzymanie. Nawet zwycięstwo w Augustowie nie było w stanie zmienić tej sytuacji. Przed rozpoczęciem starcia zdecydowanym faworytem byli miejscowi zawodnicy, którzy walczyli o jak najwyższą pozycję przed drugą rundą.
Trener Zawkrza, Szymon Zejer musiał zapełnić lukę po dwóch podstawowych graczach, Mikołaju Borko oraz Tomaszu Szwęchu. W ich miejsce na placu gry od początku zajęli Robert Rybka i Tomasz Włodarski. Przez dwie pierwsze partie gra układała się przyzwoicie. Mimo problemów w przyjęciu nasza drużyna zdołała wygrać drugą odsłonę do 20. Wcześniej Centrum zwyciężyło set otwarcia do 18.
Trzecia i czwarta partia to okres dominacji augustowian, którzy zagrywką robili dużo krzywdy Zawkrzu. Trener, Szymon Zejer próbował ratować się zmianami. Na ataku za Rybkę pojawił się Damian Włodarski. Ostatecznie Centrum wygrało te odsłony do 15 i 16.

Nasza drużyna dzięki porażce Wichra Wilkasy z Hajnówką zajęła na koniec pierwszej rundy 9 miejsce. To oznacza, że do kolejnej fazy Zawkrze przystąpi z jednym punktem. W najbliższą sobotę podopieczni Szymona Zejera zmierzą się w stolicy z AZS-em Uniwersytet Warszawski.

Centrum Augustów – Zawkrze Mława 3:1 (-18, 20, -15, -16)

Zawkrze: Dobrowolski, T. Włodarski, Załęcki, Domżalski, Kowalczyk, Rybka, Gruźlewski (libero) oraz Łaszcz, D. Włodarski.

Data publikacji: 13.01.2014
Zawkrze opuściło ostatnią pozycję

Siatkarze Zawkrza Mława już nie zamykają tabeli w rozgrywkach drugiej ligi. Podopieczni Szymona Zejera pokonali w sobotę 3:1 Wicher Wilkasy. Tym samym nasz zespół wyprzedził rywali z Warmii i Mazur.

Spotkanie wyjątkowo zostało rozegrane w Mławskiej Hali Sportowej. Nie zrobiło to różnicy naszym zawodnikom, którzy od początku wyszli bardzo skoncentrowani. Dobra gra w przyjęciu oraz mała liczba własnych błędów sprawiła, że Zawkrze szybko objęło prowadzenie w całym meczu 2:0. W dwóch pierwszych odsłonach nie było słabego punktu w naszej drużynie.
Kryzys w grze mławskiego zespołu pojawił się w trzeciej partii. Nasi siatkarze mieli problemy z kończeniem akcji. Goście, którzy tego dnia grali przeciętnie wykorzystali przestój w poczynaniach mławian i wygrali tego seta do 22. Było to jednak wszystko na co było stać przyjezdnych.
W czwartej odsłonie od początku grę kontrolowali podopieczni Szymona Zejera. Drobne problemy pojawiły się w końcówce, gdy nasza drużyna prowadziła 22:18. Goście zdobyli dwa punkty, ale przerwa w grze i reprymenda szkoleniowca Zawkrza poskutkowała tym, że nasza ekipa wygrał tę partię.
W spotkanie z Wichrem w barwach mławskiego zespołu zadebiutował Tomasz Włodarski. Po dłuższej przerwie wystąpił także Michał Słomiński.
W ostatniej kolejce pierwszej rundy Zawkrze zagra na wyjeździe z Centrum Augustów. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 18 stycznia.

Zawkrze Mława – Wicher Wilkasy 3:1 (22, 15, -22, 22)

Zawkrze: Szwęch, Dobrowolski, Kowalczyk, Borko, Domżalski, Załęcki, Gruźlewski (libero) oraz Rybka, Słomiński, T. Włodarski, Gołyński (libero), D. Włodarski.

Pozostałe wyniki 17. kolejki

SKS Hajnówka – Stoczniowiec Gdańsk 3:0, Huragan Międzyrzec Podl. – AZS Czołg UW 3:0, AZS UWM II Olsztyn – Huragan Wołomin 2:3, MOS Wola – Centrum Augustów 3:1.

Data publikacji: 06.01.2014
Porażka na Woli, w sobotę mecz o "sześć" punktów

Pierwsza runda rozgrywek drugiej ligi siatkówki mężczyzn zbliża się nieubłaganie ku końcowi. Po sobotnich grach pozostały dwie kolejki. W weekend Zawkrze przegrało w stolicy 0:3 z MOS-em Wola. Najważniejszy mecz dopiero jednak przed naszymi siatkarzami, w najbliższą sobotę w Mławie z Wichrem Wilkasy.
Do spotkania w Warszawie nasz zespół podszedł bez wiary w możliwość odniesienia zwycięstwa. Dodatkowo nie układała się współpraca naszych zawodników z Damianem Łaszczem, który wyszedł w podstawowym składzie zastępując odczuwającego skutki urazu, Rafała Dobrowolskiego. Nasz podstawowy rozgrywający szybko jednak musiał pojawić się na parkiecie. To zapobiegło blamażowi w pierwszym secie, choć porażka do 16 chwały naszej drużynie nie przynosi.
W drugiej partii było już lepiej. Zawkrze nawet prowadziło 5:2 i 8:5. Długo jednak nie potrafiło go utrzymać. Do stanu 17:17 trudno było przewidzieć kto zwycięży w tej odsłonie. Wówczas jednak drugi bieg włączyli gracze ze stolicy, którzy wygrali tego seta do 19.
Nie mający zbyt wiele do stracenia podopieczni Szymona Zejera również trzecią partię rozpoczęli obiecująco. Decydujące słowo należało ponownie do MOS-u, któremu wygrana zapewniała pewne miejsce w czołowej piątce walczącej w drugiej rundzie o awans do pierwszej ligi. Gospodarze szansy nie zaprzepaścili i po niespełna 70 minutach zakończyli spotkanie, wygrywając trzeciego seta do 21.

Z Wilkasami o przedostatnie miejsce
Trudno po meczu z warszawianami o pozytywy. W meczu z Wichrem nasz zespół nie może sobie pozwolić na chwile zwątpienia. Zwycięzca tego spotkania zajmie prawie na pewno przedostatnie miejsce na koniec pierwszej rundy i do drugiej przystąpi z punktem przewagi. To niewiele, ale w kontekście walki o utrzymanie może mieć niebagatelne znaczenie.

Pojedynek z Wichrem Wilkasy zostanie rozegrany w sobotę 11 stycznia w Mławskiej Hali Sportowej. Początek rywalizacji o godzinie 19.

MOS Wola Warszawa – Zawkrze Mława 3:0 (16, 19, 21)

Zawkrze: Łaszcz, Szwęch, Kowalczyk, Domżalski, Załęcki, Borko, Gruźlewski (libero) oraz Dobrowolski, Rybka, Gumowski, Gołyński (libero).

Pozostałe wyniki 16. kolejki

Centrum Augustów – AZS UWM II Olsztyn 3:0, Huragan Wołomin – Huragan Międzyrzec Podlaski 3:1, AZS Czołg UW – SKS Hajnówka 0:3, Stoczniowiec Gdańsk – Wicher Wilkasy 3:0.