Menu główne:

AKTUALNOŚCI > 2015

Data publikacji: 26.01.2015
Zawkrze zadomowiło się na dole tabeli

Siatkarze Zawkrza Mława przegrali kolejny mecz w rozgrywkach trzeciej ligi. Podopieczni Szymona Zejera ulegli na wyjeździe 0:3 Jaguarowi Wolanów.

Trener naszego zespołu nie mógł w tym meczu skorzystać z usług Filipa Kowalczyka, a po rezygnacji z gry Jakuba Bońkowskiego, Zawkrze pozostało bez drugiego rozgrywającego. Początek niedzielnego meczu należał do gospodarzy, którzy szybko uzyskali przewagę i wygrali seta do 23. W drugiej partii mławski zespół zagrał jeszcze słabiej, popełniał dużo niewymuszonych błędów co poskutkowało gładkim zwycięstwem gospodarzy do 19. Zawkrze przebudziło się dopiero w trzeciej odsłonie. Nasi gracze mieli nawet dwie piłki setowe, jednak nie potrafili ich skończyć. To zemściło się, Jaguar wygrał seta do 27, a cały mecz 3:0.

W sobotę 31 stycznia Zawkrze miało rozegrać spotkanie z Iskrą Gózd. W poprzednim tygodniu rywale wycofali się jednak z rozgrywek, a wszystkie dotychczasowe wyniki z ich udziałem zostały anulowane. Oznacza to, że naszej drużynie został odebrany punkt zdobyty w wyjazdowym meczu przeciwko beniaminkowi z Gózda. Kolejnym rywalem naszych siatkarzy będzie stołeczne Metro. Pojedynek zostanie rozegrany w sobotę 7 lutego w Warszawie.

Jaguar Wolanów – Zawkrze Mława 3:0 (-23, -19, -27)

Zawkrze: Borowski, Paluszkiewicz, Andrzejewski, Sadowski, Gumowski, Kęsak, Gruźlewski (libero) oraz Rybka, Szwęch, Włodarski, Trzciałkowski.

Z rozgrywek czwartej ligi wycofał się Start Lipowiec Kościelny. Powodem takiej decyzji były kłopoty kadrowe z jakimi od początku sezonu borykał się klub z powiatu mławskiego.

Data publikacji: 12.01.2015
Zawkrze punktuje w Kobyłce

Od zdobycia punktu w wyjazdowym meczu z MOS-em Wicher Kobyłka rok 2015 rozpoczęli siatkarze Zawkrza Mława. Podopieczni Szymona Zejera przegrali 2:3, ale dzięki wygranym dwóm setom zainkasowali jedno oczko na swoim koncie.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy wykorzystali senny początek mławian. Wicher wygrał pierwszego seta do 22. W kolejnej partii do głosu doszli nasi siatkarze. Efektem tego było zwycięstwo Zawkrza do 27. Trzecia odsłona to dominacja mławskiego zespołu w każdym elemencie. Miejscowi byli tylko tłem dla rozpędzonych graczy z Mławy. Partia ta zakończyła się wygraną naszej drużyny do 18.

Zawkrze chciało iść za ciosem i zdobyć pierwszy komplet punktów. Niestety przeszkodziła w tym sędzina, która w czwartym secie przy stanie 25:24 dla mławskiej ekipy, nie zauważyła autowego ataku rywali. Arbiter główny próbując załagodzić sytuację nakazał powtórkę akcji. To na tyle jednak wybiło naszych zawodników z rytmu, że Zawkrze ostatecznie przegrało tę odsłonę do 25.

W tie breaku trwała zażarta walka, punkt za punkt. Lepiej trudy spotkania znieśli gospodarze, którzy wygrali do 15, a cały mecz 3:2.

Kolejny mecz podopieczni zagrają 25 stycznia na wyjeździe z Jaguraem Wolanów.

MOS Wicher Kobyłka – Zawkrze Mława 3:2 (-22, 27, 18, -25, -15)

Zawkrze: Borowski, Paluszkiewicz, Kowalczyk, Szwęch, Kęsak, Andrzejewski, Gruźlewski (libero) oraz Łaszcz, Rybka, Sadowski, Gumowski.