Menu główne:

AKTUALNOŚCI > 2013

Data publikacji: 28.01.2013
Zawkrze przegrywa, a rywale odskakują w tabeli

To nie jest łatwy sezon dla siatkarzy Zawkrza Mława. Borykający się wieloma problemami zespół przegrał w weekend 1:3 kolejny mecz, z wiceliderem Trójką Międzyrzec Podlaski. Na domiar złego punkty zdobyła walcząca z Zawkrzem o utrzymanie, Bzura Ozorków.
Po pierwszych piłkach sobotniego meczu ciężko było odgadnąć, która z drużyn gra o utrzymanie, a która znajduje się w “czubie” tabeli. Rywalizacja toczyła się punkt za punkt. Dopiero przy stanie 17:17 goście zaczęli odskakiwać naszej drużynie. Trener Zawkrza próbował szukać innych rozwiązań w postaci zmian, jednak nie dały one zamierzonego efektu. Goście wygrali do 21. Kolejny set bardzo dobrze rozpoczęli siatkarze z Mławy. Szybko objęli prowadzenie 3:0. Z czasem gra się wyrównała. Dobra gra w przyjęciu oraz ataku po raz kolejny pozwoliła odskoczyć przeciwnikowi, tym razem 16:11. W końcówce przyjezdni zniwelowali straty, jednak to Zawkrze po ataku Mikołaja Borko wygrało do 21, wyrównując stan meczu. Niestety były to miłe złego początki. Po raz kolejny po wygranym secie w kolejnym nasi siatkarze zagrali źle. W porównaniu z poprzednią partią nie funkcjonowało przyjęcie, a atakujący nie dostawali takich piłek, które mogliby skończyć. Efektem była porażka do 18. W czwartej odsłonie gra Zawkrza uległa poprawie. Do stanu 18:18 gra przebiegała w sportowym nastroju. Niestety od tego momentu zawody całkowicie popsuli sędziowie tego pojedynku, Jakub Hryniewicz i Łukasz Bryzek, którzy swoim kontrowersyjnymi decyzjami wprowadzili wielką nerwowość w poczynania drużyny z Mławy. Piotr Wiśniewski, który nie mógł pogodzić się krzywdzącymi decyzjami arbitrów najpierw został ukarany żółtą, a następnie czerwoną kartką. W takiej, nerwowej atmosferze goście dograli czwarty set do końca, wygrywając do 20, a całe spotkanie 3:1. Warto odnotować, że w zespole z Międzyrzeca grającym asystentem szkoleniowca jest pochodzący z Żuromina, Bartosz Jesień.

W sobotę 2 lutego nasz zespół zmierzy się w Hajnówce z liderem rozgrywek, Pronarem. Do Mławy nasi siatkarze wrócą 9 lutego na potyczkę z Żyrardowianką.

Zawkrze Mława – Trójka Międzyrzec Podlaski 1:3 (-21, 21, -18, -20)

Zawkrze: Bagan, Wiśniewski, Załęcki, Domżalski, Kowalczyk, Borko, Gruźlewski (libero) oraz Bonisławski, Słomiński, Rybka, Witkowski, Pawlicki.

Trójka: Łęgowski, Nowacki, Musiał, Kondraciuk, Ostapowicz, Jesień, Sadowski (libero) oraz Kasjaniuk, Rybak, Sobieszczak.

zawkrzenskisport.pl

Data publikacji: 21.01.2013
Zawkrze Mława przegrało i spadło na ostatnie miejsce

Siatkarze Zawkrza Mława przegrali 1:3 bardzo ważny pojedynek w Ozorkowie z Bzurą. Dla podopiecznych Grzegorza Kucińskiego oznacza to, że znów okupować będą ostatnią pozycję w ligowej tabeli.
Przed spotkaniem szkoleniowiec Zawkrza podkreślał wagę tego meczu. Wygrana pozwoliłaby odskoczyć rywalowi na bezpieczną przewagę. Jego podopieczni początkowo grali bez zarzutów. Od stanu 6:8 nasi gracze zdobyli cztery punkty z rzędu co zapoczątkowało bardzo dobry okres gry. Szczególnie w obronie siatkarze Zawkrza działali cuda. Gdy mławianie objęli prowadzenie 20:15 stało się jasne, że pierwszy set padnie ich łupem. Ostatecznie stało się tak, ale w końcówce gospodarze odrobili kilka punktów. Druga partia również rozpoczęła się od prowadzenia naszej ekipy, 7:3. Poprawa gry w bloku dała Bzurze wyrównanie. Nasi zawodnicy zaczęli popełniać proste błędy, a w końcowych fragmentach seta oddali kilka punktów zagrywką. Efektem tego zwycięstwo Bzury do 23. Porażka osłabiła morale naszej drużyny w trzeciej odsłonie, w której od samego początku przewagę osiągnęli gracze z Ozorkowa. Zmiany na pozycji libero oraz rozgrywającego nie wpłynęły na jakość gry Zawkrza. Gospodarze wygrali tę partię do 21. W tym momencie jasne się stało, że Bzura zdobędzie co najmniej jeden punkt. Podopieczni Grzegorza Kucińskiego w czwartym secie zaczęli lepiej. Po bloku, wprowadzonego na parkiet Bartosza Załęckiego prowadzili 5:3. Kluczowy moment seta to zdobycie 4 punktów z rzędu przez ozorkowian od stanu 15:13 dla nich. Sześciopunktowej straty nasz zespół nie był w stanie już odrobić.
W kolejnej serii gier Zawkrze zagra międzyrzecką Trójką. Spotkanie odbędzie się w sobotę 26 stycznia o godzinie 17.00 wyjątkowo w Mławskiej Hali Sportowej.

Bzura Ozorków – Zawkrze Mława 3:1 (23, -23, -21, -23)

Zawkrze: Bagan, Witkowski, Wiśniewski, Borko, Kowalczyk, Domżalski, Bonisławski (libero) oraz Gruźlewski, Szwęch, Załęcki, Słomiński.

Data publikacji: 14.01.2013
Koniec marzeń juniorów Zawkrza o pierwszej lidze

Juniorzy Zawkrza Mława przegrali 1:3 rewanżowy pojedynek o awans do I ligi mazowieckiej z Pekpolem Ostrołęka. Dla podopiecznych Szymona Zejera oznacza to, że w przyszłym sezonie zagrają ponownie w II lidze.

Początek w wykonaniu naszej drużyny był obiecujący. Zawkrze wygrał set otwarcia do 22. Były to jednak miłe złego początki. Gospodarze od drugiej partii zaczęli grać lepiej. Tę odsłonę zwyciężyli do 21. Dwie następne również padły łupem ostrołęczan, którzy wygrywali do 22 i 21. Zawkrzu nie pomogły roszady w składzie jakich dokonał nasz szkoleniowiec, Szymon Zejer. Podobnie jak podczas meczu w Mławie, Mateusza Paluszkiewicza zmienił na pozycji atakującego Bartosz Załęcki, natomiast na przyjęciu pojawił się Magnus Dudkiewicz. Niestety w tym spotkaniu Załęcki nie zrobił różnicy w ataku.

- O wyniku rywalizacji zadecydował mecz w Mławie, gdybyśmy u siebie pokonali Pekpol 3:0 lub 3:1 to dziś cieszylibyśmy się my z awansu- mówi trener naszych juniorów, Szymon Zejer.

Pekpol Ostrołęka – Zawkrze Mława 3:1 (22, -21, -22, -21)

Zawkrze: Łaszcz, Pawlicki, Gumowski, Paluszkiewicz, Sadowski, Załęcki, Gołyński (libero) oraz Bielski, Dudkiewicz

Zawkrze Mława nie sprostało akademikom z Łodzi

Drugoligowi siatkarze Zawkrza Mława przegrali u siebie 1:3 z AKS Uniwersytetem Łódzkim w meczu 12. kolejki. Nasz zespół tylko w drugim secie zdołał nawiązać równorzędną walkę z wyżej notowanym przeciwnikiem. Za tydzień Zawkrza zagra bardzo ważny mecz w Ozorkowie.

Początek sobotniego pojedynku pokazał, że goście nie przypadkowo znajdują się w czołówce ligowej tabeli. W składzie zespołu z Łodzi gra kilku graczy, którzy są bardziej znani z plażowej odmiany siatkówki, m.in. Tomasz Sińczak i Rafał Szternel. Pierwszy set dość łatwo i szybko wygrali podopieczni Piotra Jaworowicza. To trochę uśpiło czujność gości, ponieważ początek drugiej odsłony należał do Zawkrza. Piotr Wiśniewski w polu zagrywki dał prowadzenie naszej ekipie 4:0, które po chwili urosło do sześciu punktów. Przyjezdni mieli sporo problemów z przyjęciem mocnej zagrywki mławian. Pojedynczy blok Mikołaja Borko dał prowadzenie 15:10. W końcówce dwa bloki na Filipie Kowalczyku i Piotrze Domżalskim sprawiły, że łodzianie zbliżyli się na punkt do Zawkrza (23:22). Był to jednak koniec zdobyczy punktowej akademików, a od tej pory punktowali już tylko podopieczni Grzegorza Kucińskiego. Kibice zgromadzeni w hali I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie liczyli, że od tego momentu inicjatywę przejmie nasza drużyna. Niestety to goście znów zaczęli grać równo i przede wszystkim skutecznie. AKS wygrał trzeciego seta do 11, a czwartego do 17. Komplet punktów pojechał zasłużenie do Łodzi. MVP spotkania został wybrany kapitan gości, Wojciech Blomberg.

W spotkaniu 13. kolejki II ligi, Zawkrze Mława zmierzy się na wyjeździe z Bzurą Ozorków.

Zawkrze Mława – AKS Uniwersytet Łódzki 1:3 (-16, 22, -11, -17)

Zawkrze: Bagan, Witkowski, Domżalski, Kowalczyk, Wiśniewski, Borko, Bonisławski (libero) oraz Gruźlewski.

AKS: Nowak, Sobczak, Blomberg, Kuron, Wójcik, Sińczak, Lisiecki (libero) oraz Grabarczyk, Szternel, Pałyga, Siwik.

Data publikacji: 11.01.2013
Niedosyt po zwycięstwie juniorów Zawkrza

Juniorzy Zawkrza Mława pokonali 3:2 Pekpol Ostrołęka w pierwszym pojedynku fazy play- off rozgrywek I ligi mazowieckiej. Dwa wygrane sety na wyjeździe, w rewanżu stawiają jednak w roli faworyta ostrołęczan.

Pierwszy set do stanu 11:8 układał się po myśli naszej drużyny. Mimo problemów z błędnym wpisaniem ustawienia przez naszego szkoleniowca gra jakoś się układała. Dopiero wówczas goście z Ostrołęki zaczęli grać skuteczniej pod siatką. Szybko zdołali odskoczyć na kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca. Pekpol wygrał tę odsłonę do 18. W drugiej partii gra Zawkrza nie wyglądała lepiej. W końcówce dopiero przy stanie 21:24 rozpoczęli pogoń za rywalem. Co najważniejsze skuteczną, bo dającą zwycięstwo do 25. Trzeci set to znów dominacja zespołu z Ostrołęki, który wygrał do 19. Przed czwartą odsłoną trener Zawkrza dokonał roszad w składzie. Przede wszystkim na parkiecie pojawił się Magnus Dudkiewicz, który przyczynił się w znaczny sposób do poprawy gry w przyjęciu. Przesunięcie na pozycję atakującego, Bartosza Załęckiego miało charakter kosmetyczny. Grający do tej pory Mateusz Paluszkiewicz spisywał się dobrze. O wyniku tej partii zadecydowała lepsza końcówka w wykonaniu Zawkrza. Skuteczny flot Załęckiego pozwolił wygrać do 25. W tie- breaku od początku do ofensywy ruszyli podopieczni Szymona Zejera. Szybko zbudowali przewagę, najpierw 6:2, a następnie 8:4. Nie oddali jej do końca, dzięki czemu wygrali do 8.

Spotkanie rewanżowe odbędzie się w niedzielę 13 stycznia w Ostrołęce.

Zawkrze Mława – Pekpol Ostrołęka 3:2 (-18, 25, -19, 25, 8)

Zawkrze: Łaszcz, Pawlicki, Gumowski, Załęcki, Sadowski, Paluszkiewicz, Gołyński (libero) oraz Dudkiewicz, Bielski.

Pekpol: Grochocki, Damięcki, Cichowski, Brzostek, Boros, Gaładyna, Kuczyński (libero) oraz Murach.

Data publikacji: 07.01.2013
Beniaminek z Rzeczycy za silny dla Zawkrza

Siatkarze Zawkrza Mława rozpoczęli rok 2013 od porażki 0:3 w Rzeczycy. Drużyna Caro, która jest beniaminkiem tegorocznych rozgrywek pokonała tym samym nasz zespół po raz drugi. W Zawkrzu zadebiutowali nowi siatkarze, Piotr Bagan i Dariusz Bonisławski.

- Ich występ mogę ocenić pozytywnie, Piotrek który gra na pozycji rozgrywającego pojechał z nami po jednym treningu więc potrzeba czasu żeby się zgrał z zespołem. Darek występuje na pozycji libero i w razie kłopotów mam jeszcze w odwodzie Seafina Gruźlewskiego- mówi Grzegorz Kuciński, trener naszych siatkarzy.
Początek spotkania pokazał, że grający bez podstawowych zawodników, Michała Pietrewicza i Mikołaja Borko, zespół Zawkrza będzie w stanie nawiązać walkę z rywalem. Z konieczności na pozycji atakującego wystąpił Robert Rybka. Zawkrze szybko objęło prowadzenie 5:2 dzięki dobrym zagrywkom Piotra Wiśniewskiego. Przewaga naszej drużyny utrzymywała się do stanu 16:14. Od tego momentu gospodarze zaczęli grać skuteczniej, dzięki czemu objęli prowadzenie 18:17. W naszym zespole mnożyły się błędy. Od stanu 21:20 dla Caro, miejscowi zdobyli cztery punkty z rzędu i wygrali do 20 pierwszego seta.
Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli siatkarze gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie 6:2. Pogoń graczy Grzegorza Kucińskiego pozwoliła doprowadzić do wyrównania 7:7. Remis utrzymał się do stanu 14:14. Wtedy drugi bieg włączyli zawodnicy Caro. Po silnej zagrywce prowadzili 16:14. Nasz szkoleniowiec próbował wprowadzić roszady w składzie, jednak nie przyniosły one powodzenia. Po bloku na Wiśniewskim, Caro wygrało tego seta do 19.
Trzecia partia to kompletna dominacja miejscowego zespołu.
Od pierwszych piłek budowali przewagę, która w pewnym momencie wynosiła 8 punktów. Nasi siatkarze wyglądali na pogodzonych z porażką i zdołali ugrać zaledwie 14 punktów.

- Przegraliśmy zasłużenie, może gdyby był z nami Mikołaj Borko mielibyśmy większą szansę na zdobycie punktów. Nasi środkowi w tym meczu spisali się przeciętnie i na pewno miało to wpływ na grę całej drużyny- powiedział po meczu Grzegorz Kuciński, trener Zawkrza.

W 12 kolejce zespół Zawkrza podejmie na własnym parkiecie AKS Uniwersytet Łódzki. Spotkanie odbędzie się w hali I LO 12 stycznia o godzinie 17.00.

Caro Rzeczyca – Zawkrze Mława 3:0 (20, 19, 14)

Bagan, Kowalczyk, Domżalski, Wiśniewski, Witkwski, Rybka, Bonisławski (libero) oraz Gruźlewski, Szwęch, Załęcki, Słomiński.

Huragan lepszy od Zawkrza po raz drugi

Juniorzy Zawkrza Mława przegrali 2:3, rewanżowy mecz finałowy rozgrywek II ligi mazowieckiej w Wołominie z Huraganem. Oznacza to, że podopieczni Szymona Zejera w fazie play- off, o awans do I ligi zagrają z Pekpolem Ostrołęka.

Porażka 1:3, którą nasz zespół poniósł jeszcze w grudniu 2012 roku, stawiała przed rewanżem w roli faworyta wołominian. Gracze Macieja Alancewicza udowodnili w dwóch pierwszych partiach, że są zespołem lepszym. Nasi siatkarze nie potrafili poradzić sobie z silną zagrywką przeciwnika. Efektem tego porażki do 18 i 11. Dopiero w trzeciej odsłonie meczu Zawkrze złapało swój rytm gry. Punktowali najbardziej doświadczeni, Bartek Załęcki i Łukasz Pawlicki. Dzięki temu nasza drużyna wygrała trzeciego i czwartego seta w takich samych rozmiarach, do 19. Tie- break, który był potrzebny do wyłonienia zwycięzcy również lepiej rozpoczęło Zawkrze. Nasi zawodnicy prowadzili najpierw 8:5, a po kilku kolejnych piłkach 10:8. Wtedy jednak gra naszej drużyny zaczęła się psuć. Kiedy na tablicy pojawił się remis 11:11, niesamowitą serię zagrywek popisał się jeden z siatkarzy Huraganu. Jego serwisy zakończyły pojedynek.

- Bardzo chcieliśmy udowodnić, że porażka w Mławie była wpadką, początkowo mieliśmy problemy z przyjęciem silnej zagrywki. Z czasem jednak zaczęliśmy grać lepiej i to pozwoliło wyrównać stan meczu. Tie- break to loteria, tym razem górą był Huragan. My musimy poprawić grę w przyjęciu i popracować nad blokiem, czasu jest mało ale wierzę że zdążymy do spotkania z Pekpolem- mówi Szymon Zejer, szkoleniowiec juniorów Zawkrza.

W środę 9 stycznia w hali I LO, Zawkrze zagra pierwszy mecz fazy play- off o awans do I ligi mazowieckiej z 7 zespołem bieżących rozgrywek, Pekpolem Ostrołęka. Początek spotkania o 18.30.

Huragan Wołomin – Zawkrze Mława 3:2 (18, 11, -19, -19, 11)

Łaszcz, Pawlicki, Paluszkiewicz, Gumowski, Załęcki, Sadowski, Gołyński (libero) oraz Welenc, Dudkiewicz, Bielski